kino domowe

MOCARZE PIONEERA

news |

Pioneer wprowadza do swojej oferty dwa nowe amplitunery z serii LX, uzupełniając tym samym linię o najwyższe modele...

Pioneer wprowadza do swojej oferty dwa nowe amplitunery z serii LX, uzupełniając tym samym linię o najwyższe modele. Konstrukcyjnie urządzenia VSX-LX60 i VSX-LX70 są bliźniaczymi konstrukcjami różniącymi się wyposażeniem. Amplitunery wyposażono w sekcję wzmacniającą 180 W na każdy z 7 kanałów. Do dyspozycji jest zestaw standardowych dekoderów Dolby Pro Logic IIx, DTS Neo:6, Dolby Digital EX, DTS-ES, DTS 96/24, WMA 9. Dodatkowo urządzenia wyposażono w nowe standardy dekodowania Dolbt Tru HD i Dolbt Digital Plus oraz DTS-HD Master Audio. LX60 i LX70 posiadają certyfikat THX Select 2. Jak niemal wszystkie amplitunery Pioneer, również i najwyższe modele wyposażono w automatyczny system kalibracji akustycznej MCACC z mikrofonem zewnętrznym i 9-pasmową korekcją.
INFO http://www.pioneer.plPełna wersja komunikatu prasowegoPioneer – nowe amplitunery
Nową linię amplitunerów Pioneer uzupełnią dwa najwyższe modele z serii LX.
Konstrukcyjnie obydwu urządzeń (VSX-LX60 i VSX-LX70) są bliźniaczymi konstrukcyjnie jednostkami różniącymi się wyposażeniem. Obydwa urządzenia posiadają konstrukcję Direct polegającą na prostym i bezpośrednim poprowadzeniu ścieżek sygnałów tak, żeby ich droga była jak najkrótsza i jak najmniej zawiła i wolna od zakłóceń. Projekt konstrukcji typu Direct zapewnia logicznie najprostszy przepływ sygnału w celu zapewnienia czystej reprodukcji dźwięku. Obwody cyfrowe zostały odseparowane od obwodów analogowych. Zakłócenia również redukuje konstrukcja odizolowanych komór, która zapewnia rozdział i ekranowanie między różnymi sekcjami wzmacniacza – cyfrowe, analogowe, wzmocnienie. Ponadto jednostka posiada stabilizator transformatora, który czuwa nad stabilnym dopływem prądu do sekcji wzmocnienia.

VSX-LX60 wyposażono w sekcję wzmacniającą opartą o zaawansowany transformator bipolarny, który generuje moc 180 W na każdy z 7 kanałów.
Odtwarzanie najpopularniejszych zapewnia zestaw standardowych dekoderów Dolby Pro Logic IIx, DTS Neo:6, Dolby Digital EX, DTS-ES, DTS 96/24, WMA 9. Dodatkowo do dyspozycji są nowe standardy dekodowania Dolbt Tru HD i Dolbt Digital Plus oraz DTS-HD Master Audio. Jednostka posiada certyfikat THX Select 2.
Jak niemal wszystkie amplitunery Pioneer, również i najwyższe modele wyposażono w automatyczny system kalibracji akustycznej MCACC z mikrofonem zewnętrznym i 9-pasmową korekcją. Ponadto amplituner dysponując aż siedmioma terminalami głośnikowymi może działać w konfiguracji Bi-Amp lub głośników B.
Amplituner posiada 3 wejścia HDMI ver. 1.3 i jedno wyjście z funkcją regulacji głębi kolorów, przetwornik obrazu zapewniający możliwość skalowania do 1080p sygnałów wejściowych video. Do jednostki dodatkowo można bezpośrednio podłączać zewnętrzne nośniki dźwięku posiadające wtyk USB (pamięć flash czy przenośne odtwarzacze audio), a funkcja Oszyskiwania Brzmienia Wspólną cechą dla wszystkich opisanych wyżej modeli jest funkcja tzw. Odzyskiwania Brzmienia – dedykowana skompresowanym formatom dźwięku typu MP3/WMA. Dzięki tej funkcji dane usuwane z sygnału dźwięku w trakcie kompresji zostają uzupełnione przez procesor amplitunera dzięki czemu kompresowane formaty odzyskują jakość brzmienia płyty CD. Ponadto za jakość dźwięku dbają również funkcje kontroli fali stojącej, regulacja X-curve, Audio Scaler oraz system cyfrowej redukcji zakłóceń.
VSX-LX60 posiada również specjalne menu ekranowe dedykowane do obsługi odtwarzaczy iPod.
Funkcja Front Stage Surround Adavanced umożliwia umieszczenie głośników efektowych surround z przodu obszaru odsłuchowego obok głośników przednich i uzyskanie realistycznego efektu przestrzennego. Z funkcji audio warto wspomnieć również o funkcji sterowania fazą, która umożliwia likwidację niespójności fazy subwoofera, wpływając na ogólną poprawę brzmienia odtwarzanej ścieżki dźwiękowej.

Sterowanie odbywa się przez duży pilot zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD, którym można również sterować innymi komponentami w systemie (TV, odtwarzacz, nagrywarka). Niewątpliwym udogodnieniem jest również system sterowania HDMI-CEC umożliwiający sterowanie innymi kompatybilnymi komponentami Pioneer podłączonymi przez HDMI z tą jednostką.

VSX-LX70 konstrukcyjnie jest bliźniaczo podobnym urządzeniem do modelu LX60. Urządzenie posiada również kilka dodatkowych właściwości i funkcji w porównaniu z opisanym wcześniej modelem. LX60 również dysponuje 7 kanałami o mocy 180 W każdy i gamą dekoderów obejmuje również najnowsze formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości takie jak: Dolby Tru HD, DTS HD. Master Audio. Wzmacniacz również wyposażono w 4 wejścia HDMI i 1 wyjście, ale w nowej ver. 1.3 zapewniając w ten sposób możliwość skalowania sygnałów video aż do standardu 1080p. Dodatkowo terminale HDMI tego modelu oprócz regulacji pracy przy większej skali kolorów, możliwości przetwarzania sygnału video i podnoszenia jego rozdzielczości do 108-p posiada funkcję eliminacji zjawiska jittera dla terminala HDMI. System kalibracji MCACC wykorzystuje 9-pasmową korekcję zapewniając większą precyzję. Ponadto oprócz funkcji Odzyskiwania Brzmienia do dyspozycji jest Audio Scaler, X-curve oraz cyfrowa redukcja zakłóceń. Cyfrowy przetwornik obrazu zapewnia możliwość przekształącania sygnału wejściowego video na inne standardy na wyjściu.
Obydwa najwyższe modele amplitunerów Pioneer ta występuje tylko w czarnym lakierze fortepianowym o wysokim połysku. Takim samym, w jakim wykończone są płaskie TV Pioneer KURO.