hi-fi

PREAMP I KOŃCÓWKA MOCY BLOCK P100 i A100

news |

Niemiecka firma Block całkiem niedawno zadebiutowała na naszym rynku. Było to trochę ponad rok temu na Audio Show

Niemiecka firma Block całkiem niedawno zadebiutowała na naszym rynku. Było to trochę ponad rok temu na Audio Show 2009, podczas którego polski dystrybutor Blocka, firma Hi Fi Ja i Ty, zaprezentowała urządzenia tej marki. "Pierwszorzędne brzmienie i świetne wykonanie za rozsądną cenę" - takie motto obrała sobie młoda dolnosaksońska firma z Oldenburga. Produkty Blocka gościły już na łamach naszego pisma, a teraz otrzymaliśmy informację, że jego oferta powiększyła się o kolejne produkty: wyrośnięty zestaw dzielony - przedwzmacniacz i końcówka mocy. Stylistyką nowe komponenty nawiązują do wzmacniacza zintegrowanego V100 i odtwarzacza CD C100 - masywna, metalowa obudowa, gruba płyta czołowa i stonowany design dzielonego zestawu robią dobre wrażenie. W oko wpada eleganckie zaokrąglenie na płycie czołowej, wytłoczone logo firmy na górnych pokrywach i masywne żebra radiatorów na bocznych ściankach obudowy.
Przedwzmacniacz P100 daje możliwość podłączenia czterech źródeł audio, w tym gramofonu, zarówno z wkładką MM, jak i MC. Wszystkie gniazda są złocone, a ich opisy dla wygody można czytać z tyłu urządzenia lub od góry. Obsługa P100 jest bajecznie prosta: masywne aluminiowe gałki dają wrażenie ekskluzywności i wysokiej jakości. Przy okazji: oba elementy zestawu wyposażono w stopy z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu można wypoziomować urządzenia niezależnie od powierzchni, na której stoją.
Masywna końcówka mocy A100 oferuje dwie pary solidnych terminali głośnikowych, które są pozłacane i odizolowane plastikowymi obudowami. Wnętrza A100 ukazuje czystą, tradycyjną budowę opartą na płytkach drukowanych według starej sprawdzonej metody połączeń. Za dużą moc końcówki (158W dla 8ohm i 205W dla 4ohm) odpowiada wydajne, ekranowane metalową puszką trafo i kondensatory sieciowe o dużej pojemności. Kombi Blocka jest dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym. Cena: 6.610zł za przedwzmacniacz i końcówkę mocy.

INFO www.hifijaity.pl