kino domowe

SONY W SŁUŻBIE HD

news |

Sony wprowadza dwa nowe amplitunery serii ES. Modele STR-DA3300ES i STR-DA5300ES są zgodne ze wszystkimi formatami audio...

Sony wprowadza dwa nowe amplitunery serii ES. Modele STR-DA3300ES i STR-DA5300ES są zgodne ze wszystkimi formatami audio o wysokiej rozdzielczości, takimi jak Linear PCM z odtwarzaczy Blu-ray Disc albo z konsoli PLAYSTATION 3. Model STR-DA5300ES dekoduje ponadto ścieżki dźwiękowe Dolby True HD i DTS-HD Master Audio, co prawdopodobnie czyni z niego jeden z najbardziej uniwersalnych amplitunerów dostępnych obecnie na rynku. Ciekawostką jest system Cyfrowego Dźwięku Kinowego (Digital Cinema Sound) Sony oparty na pomiarach akustyki studiów, w których miksuje się i nagrywa ścieżki dźwiękowe do kinowych hitów. Nowe ES pozwalają korzystać z najnowszych ulepszeń technologii obrazu Full HD. 5300 jest wyposażony w technologie Deep Colour i x.v.Colour, których zadaniem jest maksymalnie wierne odwzorowywanie barw i szczegółów. Oba modele są ponadto zgodne z sygnałem 1080p/24, co umożliwia im współpracę z nowymi odtwarzaczami Sony Blu-ray Disc i telewizorami BRAVIA oraz wyświetlanie filmów dokładnie tak, jak zaplanował reżyser. Ceny to odpowiednio STR-DA5300 - 6 500 zł a STR-DA3300 - ok. 4 000 zł.
INFO http://www.sony.pl
Pełna wersja komunikatu prasowego


Nowe amplitunery Sony ES: w świecie rozrywki High Definition


STR-DA3300

Amplitunery kina domowego Sony klasy ES cieszą się powszechnym uznaniem, a dwa najnowsze urządzenia z tej grupy zaskakują nowymi możliwościami. Modele STR-DA3300ES i STR-DA5300ES łączą nieprzeciętny dźwięk i obraz z uniwersalnością, tak potrzebną w świecie rozrywki High Definition.

Wysoka jakość dźwięku
Nowe amplitunery są zgodne ze wszystkimi formatami audio o wysokiej rozdzielczości, takimi jak Linear PCM z odtwarzaczy Blu-ray Disc albo z konsoli PLAYSTATION 3. Dostarczają zniewalających przeżyć dźwiękowych, zarówno przy oglądaniu filmów, jak i słuchaniu muzyki. Model STR-DA5300ES dekoduje ponadto ścieżki dźwiękowe Dolby True HD i DTS-HD Master Audio, co prawdopodobnie czyni z niego jeden z najbardziej uniwersalnych amplitunerów dostępnych obecnie na rynku. Jeśli dodamy do tego system Cyfrowego Dźwięku Kinowego (Digital Cinema Sound) Sony oparty na pomiarach akustyki studiów, w których miksuje się i nagrywa ścieżki dźwiękowe do kinowych hitów, wyłoni się nam obraz produktów rozrywkowych najlepszego gatunku.

Stworzone do reprodukcji większego i lepszego obrazu
Ogromne znaczenie w kinie ma oczywiście jakość obrazu i dlatego nowe amplitunery ES pozwalają korzystać z najnowszych ulepszeń technologii obrazu Full HD. Model 5300ES jest wyposażony w technologie Deep Colour i x.v.Colour, których zadaniem jest maksymalnie wierne odwzorowywanie barw i szczegółów. Oba modele są ponadto zgodne z sygnałem 1080p/24, co umożliwia im współpracę z nowymi odtwarzaczami Sony Blu-ray Disc i telewizorami BRAVIA oraz wyświetlanie filmów dokładnie tak, jak zaplanował reżyser.
Nowe amplitunery zawierają także układ Faroudja przeznaczony do interpolacji sygnału wideo do formatu 1080p i optymalizujący obraz ze źródeł o standardowej rozdzielczości. Dzięki niemu obraz ze standardowej telewizji cyfrowej, płyty DVD czy innego źródła wideo, oglądany na najnowszym ekranie BRAVIA Full HD, będzie miał jeszcze lepszą jakość.


STR-DA3300

Przemyślane rozwiązania
Elementem obu modeli jest system Sony DCAC (Digital Cinema Auto-Calibration). Dzięki wykorzystaniu mikrofonu kalibracyjnego, krótkiej sekwencji dźwięków testowych i zaawansowanych technik przetwarzania danych, DCAC umożliwia szybkie, automatyczne dopasowanie amplitunera do charakterystyki głośników, akustyki pomieszczenia i wybranego miejsca słuchania. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Obsługę urządzenia umożliwia proste i przejrzyste menu graficzne wyświetlane na ekranie telewizora. Zostało ono tak pomyślane, aby posługiwanie się nowymi modelami było łatwe i zgodne z intuicją nawet dla niedoświadczonych użytkowników.

Technologia BRAVIA Theatre Sync ? pełna kontrola
Dzięki technologii BRAVIA Theatre Sync obsługa całego systemu podłączonego do amplitunera może się sprowadzać do naciśnięcia jednego przycisku. Wybór odtwarzania na pilocie Blu-ray Disc lub DVD może spowodować przesłanie do amplitunera przez interfejs HDMI odpowiedniego sygnału, dostosowując właściwe wejścia i włączenie telewizora. Jeden przycisk może też powodować wyłączenie całego systemu.
Co więcej, niezależnie od stopnia złożoności systemu, do połączenia amplitunera z telewizorem zawsze wystarczy tylko jeden przewód HDMI . Oznacza to, że składniki naprawdę rozbudowanego systemu ? model STR-DA5300ES ma aż sześć wejść HDMI ? można podłączyć do jednego urządzenia, unikając w ten sposób plątaniny kabli.


STR-DA5300

Sony Digital Media Port ? podłączanie przenośnego odtwarzacza muzyki lub komputera
Większość osób nosi ulubione nagrania ze sobą, w odtwarzaczu WALKMAN lub telefonie komórkowym Sony Ericsson WALKMAN . Nowe amplitunery są przystosowane do podłączania takich urządzeń, a nawet do odbioru muzyki z komputera przesyłanej przez sieć bezprzewodową ? należy tylko podłączyć do portu Sony Digital Media Port odpowiedni, oferowany oddzielnie adapter.
Model TDM-NW1 zapewnia współpracę z odtwarzaczami Network WALKMAN . Użytkownicy preferujący rozwiązania bezprzewodowe mogą skorzystać z adaptera TDM-BT1, przeznaczonego do przesyłania przez interfejs Bluetooth muzyki z telefonów zgodnych z profilem A2DP lub TDM-NC1.