hi-fi

CO ZAGRA NA AUDIO SHOW 2010

news |

Największa w Polsce wystawa sprzętu audio-wideo, Audio Show 2010 odbędzie się w dniach 6-7 listopada w trzech warszawskich

Największa w Polsce wystawa sprzętu audio-wideo, Audio Show 2010 odbędzie się w dniach 6-7 listopada w trzech warszawskich hotelach - Bristol, Jan II Sobieski i Kyriad. Jakie atrakcje czekają na wszystkich, którzy przyjdą na tegoroczne pokazy?

W poprzednich latach na Audio Show miały miejsce wszystkie największe premiery branży audio-wideo ostatnich lat. To tutaj po raz pierwszy można było podziwiać ekrany plazmowe, urządzenia DVD-Video, SACD, Blu-Ray, czy telewizję 3D. Listopadowy weekend w Warszawie jest zatem miejscem naturalnym dla pokazów nowości i trendów na najbliższy rok.

Na czternastą edycję pokazów przyjedzie aż 312 wystawców z całego świata. Wśród prezentowanych systemów znajdzie się m.in. Lyngdorf Steinway za 1 mln dolarów, nowy zestaw czterodrożnych, wolnostojących głośników Magico Q5 i debiut urządzeń serii Top Line niemieckiej firmy Burmester.

Nowy format plików
Jeszcze niedawno wydawało się że odtwarzacze plików muzycznych będą przyszłością audio. Na Audio Show 2010 swoją premierę będzie miał jednak nowy format zapisu dźwięku i obrazu - SDMusA opracowany przez inżynierów z firmy Ancient. Jest to rewolucyjny, najbardziej zaawansowany system multimedialny powszechnego użytku na świecie. Integruje on muzykę najwyższej jakości (pliki 192 kHz / 32 bity), filmy jakości Full HD, obrazy wysokiej rozdzielczości i tekst. Ma być przechowywany w formie karty pamięci Flash standardu SD odtwarzanej we wszystkich rodzajach urządzeń - od telefonów komórkowych, do hi-endowych odtwarzaczy najnowszych generacji. Uczestników Audio Show czeka niemała atrakcja, bowiem, pierwsze albumy nagrane właśnie w tym formacie zostaną rozlosowane w konkursie dla publiczności!

Perełki Audio Show
Po raz drugi na wystawie Audio Show będzie można zobaczyć i posłuchać nowych kolumn Focal Stella EM. Rok temu odwiedzający Audio Show mieli okazję zapoznać się z modelem Maestro, natomiast w tym roku zaprezentowany będzie ten droższy model wyposażony w elektromagnes zamiast tradycyjnego magnesu stałego. Nowy, 13-calowy wbudowany woofer doskonale pracuje z tym samym elektromagnesem, znajdującym się również w Grande Utopii EM. Jego wykorzystanie jest tak samo efektywne w infra-basie jak i w mid-basie. Tak, jak we wszystkich głośnikach z tej serii, poszczególne sekcje zamontowano w oddzielnych modułach. Pomiędzy dwoma 16-cm średniotonowymi znalazł się przetwornik wysokotonowy wykonany z berylu.

Tegoroczna wystawa będzie ponadto miejscem światowej premiery systemu Akurate czyli najnowszego odtwarzacza strumieniowego, przedwzmacniacza oraz końcówek mocy firmy Linn. Na wystawie zestaw zaprezentowany zostanie z wykorzystaniem kolumn podstawkowych oraz podłogowych również z serii Akurate. Koszt całej zaprezentowanej wersji systemu to 250.000 zł.

Aż trzy arcyciekawe premiery odbędą się natomiast w sali Rapsodia Hotelu Kyriad. Będą to kolumny niemieckiej firmy Ascendo, napędzane potężną elektroniką lampową Convergent Audio Technology oraz elektroniką tranzystorową szwajcarskiej firmy Solution. 


Bonus dla melomanów
Na Audio Show 2010 odbędzie się również premiera płyty Roberta Kubiszyna "Before Sunrise". Ten wyjątkowy i bezkompromisowy, audiofilski projekt skupia gwiazdy świata muzyki i realizacji dźwięku. Zarówno w sobotę jak i niedzielę będzie można się spotkać z artystą oraz realizatorem dźwięku Rafałem Smoleniem, aby zapytać o techniki realizacji oraz proces produkcji samej płyty. Przewidywana jest również prezentacja monitorów studyjnych Proa wykorzystywanych podczas nagrań.

Oprócz wymienionych powyżej kilku niezwykle interesujących prezentacji obecni na tegorocznym Audio Show zobaczą również produkty firm: Avantgarde (zmacniacz Crossfire II i odtwarzacza CD 5s), Rega (ciekawe premiery Isis i Osiris), TR Studios (flagowe kolumny Zeta Zero). Warto pamiętać również o pokazach firmy Spectra, Avalon, Trangle, MBL czy Ktema. Emocje gwarantowane!

Bilety na Audio Show 2010 można nabyć w dniu imprezy przed wejściem do każdego z hoteli w cenie: 25 zł (jeden dzień) oraz 35 zł (pakiet dwudniowy).
W cenę biletu wliczony jest drukowany przewodnik. Wystawa otwarta będzie w sobotę (06.11.2010) w godz. 10.00 - 20.00, a w niedzielę (07.11.2010) w godz. 10.00 - 18.00.

Zapraszamy do naszego stoiska na parterze hotelu Jan III Sobieski.