hi-fi

NOWY PREAMP AUDIO RESEARCH 40th ANNIVERSARY EDITION KLASY ULTRA HIGH-END

news |

Z okazji 40-lecia istnienia Audio Research firma wprowadziła

Z okazji 40-lecia istnienia Audio Research firma wprowadziła do sprzedaży unikalny pod względem konstrukcji i przełomowy w kwestii brzmienia przedwzmacniacz Anniversary Edition Reference. Według zapewnień producenta "urządzenie łączy w sobie wiedzę i doświadczenie zdobyte w ciągu minionych dekad, aby dostarczyć wrażenia związane z nagraną muzyką na poziomie, który przekracza wszystko, co dotychczas słyszeliście".
Anniversary Edition wyceniony na ok. 100 tys. złotych będzie dostępny w sprzedaży tylko do końca 2010 r., czyli czterdziestego roku istnienia Audio Research. Nawet mimo swojej wysokiej ceny urządzenie to ma w swojej klasie znakomity stosunek jakości do ceny.
Podwójny monofoniczny układ zasilający posiada niezależne transformatory wysokiego i niskiego napięcia dla każdego z kanałów, niezależną lampową (6550C i 6H30) stabilizację napięcia dla każdego z kanałów i ogromną wydajność energetyczną, gwarantując niezrównany zapas dynamiki. Zastosowano wielostopniową elektroniczną stabilizację niskich i wysokich napięć zasilających. Niezależne połączeniowe przewody zasilające dla każdego kanału dostarczają napięcie z części zasilającej do części audio. Układ audio jest dokładnie taki, jakiego można oczekiwać od Audio Research: całkowicie lampowy, triodowy, w czystej klasie A, pozbawiony sprzężenia zwrotnego. Po raz pierwszy układ wzmocnienia jest podwójnie monofoniczny i oparty na ośmiu triodach 6H30, po cztery na kanał (w skład wyposażenia wchodzą dwie zapasowe lampy 6H30 wraz z parą syntetycznych niemechacących się rękawiczek). Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy w sekcji audio, są cztery własnej konstrukcji teflonowe kondensatory sprzęgające - każdy z nich waży przeszło kilogram. Pod względem brzmieniowym Anniversary Edition to najlepszy przedwzmacniacz, jaki kiedykolwiek powstał w Audio Research na przestrzeni 40 lat rygorystycznych starań inżynierskich. Reference Anniversary otrzymał nawet swoją własną stronę web (www.astound-me.com) jako dodatek do nowo zaprojektowanej firmowej strony internetowej.

INFO www.audiofast.pl