hi-fi

KOLEKCJA DENONA NA CZEŚĆ 100-LECIA FIRMY

news |

W ramach przypadających na rok 2010 obchodów 100-lecia swojej działalności Denon zaprezentował kolekcję A100

W ramach przypadających na rok 2010 obchodów 100-lecia swojej działalności Denon zaprezentował kolekcję A100 obejmującą siedem komponentów: wzmacniacz zintegrowany PMA-A100, odtwarzacz CD/SACD DCD-A100, gramofon DP-A100, wkładkę DL-A100, 9.2-kanałowy amplituner kina domowego AVR-A100, odtwarzacz uniwersalny DBP-A100 oraz słuchawki AH-A100.
PMA-A100 to zintegrowany wzmacniacz będący owocem prac rozwojowych nad wiodącymi technologiami audio. Aby jakość dźwięku była jeszcze lepsza, urządzenie otrzymało nową konstrukcję nośną Precision Mechanical Ground Construction. Rocznicowy „tuning” objął także ściśle wyselekcjonowane podzespoły.
Partnerujący wzmacniaczowi odtwarzacz CD/SACD DCD-A100 posiada takie wyjątkowe technologie podnoszące jakość dźwięku, jak zaawansowany procesor AL32 oraz najnowsze konwertery C/A 32bit/192kHz. Urządzenie odtwarza nie tylko płyty CD, ale również SACD i jest wyposażone w różne wejścia cyfrowe, w tym port USB pozwalający na podłączenie iPoda lub pamięci USB. DCD, podobnie jak PMA, posiada rocznicowe logo umieszczone na błyszczącym czarnym panelu przednim.
Dopełnienie klasycznego stereo stanowi rocznicowy gramofon DP-A100 z napędem bezpośrednim z servosterowaniem i kwarcową stabilizacją obrotów oraz aluminiowym talerzem od wewnątrz powlekanym gumą silikonową tłumiącą wibracje, jak również jubileuszowa wersja wkładki z ruchomą cewką DL-A100, której konstrukcję oparto na legendarnej DL-103.
AVR-A100 jest 9.2-kanałowym amplitunerem kina domowego będącym doskonałym centrum kina domowego, oferującym nie tylko DENON LINK 4.gen., wysokobitową konwersję i/p i skalowanie obrazu, ale również zaawansowane możliwości połączeniowe, strumieniowe przesyłanie obrazów i dźwięku z sieci oraz przyjazny interfejs użytkownika. Ponadto amplituner wyposażono w pozłacane wejścia/wyjścia i żeliwne stopki stabilizujące, które poprawiają jakość dźwięku.
Odtwarzacz uniwersalny DBP-A100 pozwala cieszyć się nie tylko płytami Blu-ray i DVD, ale również Super Audio CD, DVD-Audio i CD. Wysoka jakość dźwięku jest możliwa dzięki takim technologiom firmy Denon niwelującym wibracje, jak Direct Mechanical Construction i wielowarstwowe chassis. DBP-A100 również wyposażono w DENON LINK 4.gen. całkowicie minimalizujący jitter podczas przesyłu HDMI, zatem połączenie DBP-A100 z AVR-A100 daje najlepszą możliwą jakość dźwięku. Ponadto DBP-A100 posiada jubileuszowe kondensatory i odlewane żeliwne stopki stabilizujące.
Specjalnym dodatkiem do jubileuszowej kolekcji Denona są słuchawki AH-A100 w mahoniowym wykończeniu. Wysokiej jakości przetworniki zapewniają znakomite brzmienie, a o wysoki poziom luksusu dbają nowoopracowane miękkie skórkowate poduszeczki i pałąk na głowę, jak również piękny futerał i ściereczka do czyszczenia.
Wszystkie produkty rocznicowe Denona A100 są dostarczane w specjalnym opakowaniu, w którym oprócz 5-letniej gwarancji znajduje się certyfikat autentyczności podpisany przez głównego inżyniera produkcji odpowiedzialnego za ręczny montaż urządzenia. W skład zestawu wchodzi również pięknie wydana księga opisująca historię Denona – jednej z wiodących marek w branży audiowizualnej. Wszystkie produkty będą dostępne od listopada w wybranych placówkach sprzedaży posiadających specjalne rocznicowe logo sprzedawcy.

Ceny:
Wzmacniacz zintegrowany PMA-A100 – 9.999 zł
Odtwarzacz CD/SACD DCD-A100 – 9.999 zł
Gramofon DP-A100 – 9.999 zł
Wkładka gramofonowa DL-A100 – 1.999 zł
Amplituner AVR-A100 – 9.999 zł
Odtwarzacz uniwersalny DBP-A100 – 9.999 zł
Słuchawki AH-A100 – 1.999 zł

INFO www.horn.pl