s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Auralic Vega S1

news |
niezdefiniowano - Auralic Vega S1

Przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją strumieniowania posiadający analogową regulację głośności oraz autorskie rozwiązania.

Auralic wprowadził do sprzedaży zupełnie nową i przy tym ciekawą linię produktów opatrzoną literą "S" w nazwie. W jej skład wchodzą dwa nowe urządzenia: Vega S1 oraz Altair S1. Czyli przetwornik cyfrowo-analogowy z funkcją streamingu oraz dedykowany transport cyfrowy. Co zaskakujące, nowe urządzenia są gabarytowo mniejsze, ale za to zostały niezwykle korzystnie wycenione.

Technologia zaczerpnięta z droższych modeli

Auralic Vega S1 oferuje najnowsze technologie producenta, które są doskonałym przykładem na perfekcyjną integrację sprzętu i oprogramowania. Jej sercem jest nowo opracowana technologia Fusion DAC, która polega na autorskim systemie aplikacji układu konwertera cyfrowo-analogowego w taki sposób, że wykorzystywana jest tylko jego kluczowa część.

Auralic Vega S1

Ponadto, najnowsza Vega S1 posiada w pełni analogową regulację głośności, która pochodzi z flagowego przetwornika Vega G2.2. Zastosowanie doskonałego toru analogowego opartego o autorskie i tak lubiane przez słuchaczy moduły Orfeo zapewnia pełne, dynamicznie i precyzyjne brzmienie.

Tone Mode i inne autorskie rozwiązania

Z kolei zupełną nowością w modelu Vega S1 jest funkcja Tone Mode, która pozwala na precyzyjne dostrojenie charakteru brzmienia poprzez regulację poziomu harmonicznych w dźwięku. Technologia ta bazuje na psychologii słuchu i została specjalnie opracowana przez inżynierów Auralica tak, aby wynieść brzmienie jeszcze na wyższy poziom.

Auralic Vega S1

Dodatkowo linię S1, a zatem i odtwarzacz Vega S1 oparto na najnowszej platformie Tesla G3, którą Auralic opracował dla swoich flagowych urządzeń. Mowa tutaj o technologii DMA (Direct Memory Access), DDR (Direct Digital Recording), czy zaawansowanej izolacji galwanicznej pomiędzy poszczególnymi sekcjami urządzenia.

Dodatkowo mamy zegary Femto 60s dbające o niski poziom zniekształceń typu jitter. Wszystkie te elementy pracują jako całość i sprawiają, że także sekcja cyfrowa jest w nowym przetworniku na najwyższym poziomie.

Auralic Vega S1

Auralic Vega S1 jest już dostępny w Polsce, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 8.995 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP