s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Marantz Model M1

news |
niezdefiniowano - Marantz Model M1

Najbardziej kompaktowy wzmacniacz bezprzewodowy z funkcją streamera w ofercie Marantza.

Ultrakompaktowy, wszechstronny i wydajny Model M1 to bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy nowej generacji, który został starannie zaprojektowany, aby zapewnić doskonały dźwięk z szerokiej gamy serwisów muzycznych. Dzięki analogowym i cyfrowym gniazdom wejściowym można go również podłączyć zarówno do fizycznych źródeł muzyki, jak i telewizora.

Ta elastyczna konstrukcja i wszechstronny zestaw funkcji są wspierane przez dziedzictwo, umiejętności inżynieryjne i renomowaną wiedzę na temat audio wiodącej na świecie marki audio. Dzięki temu Model M1 jest wyjątkowo pozycjonowanym na rynku jako bezprzewodowy wzmacniacz strumieniowy, który spodoba się zarówno początkującym nabywcom sprzętu hi-fi, jak i doświadczonym entuzjastom audio.

Moc, która robi wrażenie

Model M1 posiada moc i jakość, które pasują do szerokiej gamy głośników, od kompaktowych konstrukcji po pokaźne kolumny podłogowe, lub jeśli wolisz, głośniki sufitowe lub ścienne. Wzmocnienie jest bardzo wydajne i oferuje 100W mocy wyjściowej stereo przy fenomenalnie niskich zniekształceniach - zaledwie 0,005% THD za pośrednictwem wejść cyfrowych, co jest wartością zwykle spotykaną we wzmacniaczach kosztujących znacznie więcej. W razie potrzeby można dodać subwoofer, aby uzyskać dźwięk 2.1-kanałowy, a zaawansowane opcje konfiguracyjne Model M1 pozwalają na pełną regulację zarówno częstotliwości filtra górnoprzepustowego, jak i dolnoprzepustowego niezależnie, wraz z regulacją poziomu subwoofera w zakresie +/-15dB.

Marantz Model M1

To potężne wzmocnienie jest uzupełnione pełną obsługą muzyki w wysokiej rozdzielczości. Wiele kompaktowych wzmacniaczy cyfrowych jest ograniczonych do jakości CD w rozdzielczości 16 bitów/44,1kHz, lecz Model M1 obsługuje pełną jakość muzyki w wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem usług strumieniowych, sieci, a nawet USB, w tym obsługę 24 bitów/192kHz PCM i DSD. Aby zapewnić, że sygnały wysokiej rozdzielczości są dostarczane w najlepszej możliwej jakości, Model M1 działa w domenie cyfrowej całkowicie.

Upraszcza to przepływ sygnału i eliminuje błędy powodowane przez niedrogie przetworniki cyfrowo-analogowe typowe dla tradycyjnego sprzętu hi-fi. Oznacza to również, że wszystkie źródła wykorzystują wbudowane potężne technologie DSP, w tym Marantz Music Digital Filtering (MMDF), po raz pierwszy opracowane dla referencyjnych audiofilskich odtwarzaczy CD marki i zaprojektowane w celu zapewnienia charakterystycznego muzykalności i ciepła brzmienia każdego produktu Marantz.

Wysoka rozdzielczość

Niezależnie od tego, czego chcesz słuchać, Model M1 to umożliwi. Skorzystaj z aplikacji HEOS, aby uzyskać dostęp do wszystkich serwisów muzycznych dostępnych na platformie HEOS, w tym wkrótce oczekiwanych aktualizacji dla Tidal i obsługi Roon Ready.

Marantz Model M1

Oprócz HEOS, Model M1 obsługuje Bluetooth, Spotify Connect i AirPlay2, zapewniając szeroki zakres bezprzewodowego strumieniowania muzyki dla niemal każdej treści, do której chcesz uzyskać dostęp, i z niemal każdego urządzenia. Można nawet odtwarzać dźwięk z lokalnie podłączonego dysku USB-A, co sprawia, że ten kompaktowy produkt jest potęgą połączonego, strumieniowego i sieciowego dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Jeśli wolisz dźwięk z płyt winylowych, możesz nawet podłączyć kompatybilny odtwarzacz płyt (Model z dołączonym przedwzmacniaczem gramofonowym lub oddzielnym, zewnętrznym wzmacniaczem gramofonowym) poprzez analogowe wejścia liniowe RCA w Model M1.

Serce Twojego domu

Gdy nie słuchasz muzyki, Model M1 jest doskonałą alternatywą dla soundbara lub AVR do oglądania telewizji w wysokiej jakości. Dołączone do zestawu wejście eARC HDMI umożliwia proste zdalne sterowanie poziomami głośności systemu i zarządzanie zasilaniem za pomocą dołączonego do zestawu pilota do telewizora. Wbudowane dekodowanie Dolby Digital+ obsługuje najnowsze kodeki audio zwykle używane w usługach telewizyjnych nadawanych i przesyłanych strumieniowo w wysokiej jakości, a szereg przydatnych funkcji regulacji zapewnia zoptymalizowane wrażenia niezależnie od tego, co i kiedy oglądasz. Obejmuje to opcję Dialogue Enhancer, która sprawia, że głosy są łatwiejsze do rozpoznania podczas słuchania przy niskim poziomie głośności, a także tryb Virtual, który wykorzystuje przetwarzanie Dolby do generowania dużej, trójwymiarowej sceny dźwiękowej z treści wyłącznie stereofonicznych - idealne rozwiązanie dla domów, w których większy, pełnowymiarowy system dźwięku przestrzennego po prostu nie wchodzi w grę.

Doskonały dźwięk w każdym pomieszczeniu

Oczywiście Model M1 może również udostępniać muzykę HEOS w całym domu z innymi produktami Marantz obsługującymi HEOS, w tym zarówno komponentami stereo, jak i AVR, dzięki czemu jakość dźwięku Marantz w całym domu (skalowalna do 32 dyskretnych stref) jest prosta sama w sobie. Oczywiście można go również łączyć z innymi Modelami Model M1, a jego kompaktowa konstrukcja oznacza, że w razie potrzeby można zainstalować dwa urządzenia obok siebie w standardowej 19-calowej szafie sprzętowej. Efektywne pasywne zarządzanie termiczne oznacza brak uciążliwego hałasu wentylatora lub problemów z gromadzeniem się ciepła w szafkach, a gwintowane gniazdo montażowe z tyłu wzmacniacza oznacza, że w razie potrzeby można nawet zainstalować urządzenie na uchwycie ściennym.

Marantz Model M1

Aplikacja HEOS zapewnia pełną kontrolę nad funkcjonalnością Model M1, nawet gdy wzmacniacz jest zainstalowany poza zasięgiem wzroku, ale w celu zapewnienia szerszej integracji w niestandardowych środowiskach instalacyjnych, Model M1 jest również kompatybilny z szeroką gamą systemów sterowania innych firm, w tym tak znanych w branży marek jak Crestron, Control4 i URC. HEOS umożliwia również uczenie sygnału sterującego na podczerwień, dzięki czemu można używać pilotów zdalnego sterowania innych marek.

Nowy Model M1 zapewnia muzykalność charakterystyczną dla Marantza, niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki, czy oglądasz telewizję.

Specyfikacja Model M1

  • 2x 100W wzmocnienia, 8-omów, 20 Hz – 20kHz
  • 192/24 Wsparcie dla muzyki w wysokiej rozdzielczości
  • 2.4 GHz, 5.6 GHz i 6 GHz łączność bezprzewodowa i gigabitowa sieć przewodowa
  • Stereo RCA wejście x1, HDMI eARC x1, USB-A x1
  • HEOS Built-In z Bluetooth, Airplay 2, Spotify Connect i wsparcie dla wielu usług streamingowych
  • Subwoofer output with full adjustment functionality

Marantz Model M1 jest już dostępny w sprzedaży i oferowany jest w sugerowanej cenie detalicznej 4.399 złotych.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution