s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Zellaton w Polsce

news |
niezdefiniowano - Zellaton w Polsce

Legendarne głośniki niemieckiej manufaktury Zellaton już dostępne na naszym rynku dzięki wrocławskiej firmie Galeria Audio.

Firma założona przez doktora fizyki Emila Podszusa w 1932 roku, który był utalentowanym wynalazcą w wielu dziedzinach. Do najważniejszych jego osiągnięć należy racjonalizacja młyna kulowego oraz wielkoformatowego młyna wirowego.

Przez kilka dziesięcioleci przeprowadził tysiące testów mających na celu stworzenie "membrany piankowej", która dziś nosi nazwę "Zellaton".

Obecnie produkcja firmy obejmuje trzy serie kolumn głośnikowych: Evo, Klassik i Ultra. Z serii Evo dostepne są dwa modele: trójdrożny Plural i dwudrożny Emotion. W obu przypadkach zastosowano membranę Zellaton Evo, która posiada wszystkie dotychczasowe zalety tonalne legendarnej membrany z twardej pianki.

Seria Klassik obejmuje trzy modele: trójdrozny Stage, trójdrożny Reference mk2 i trójdrożny Statment zbudowany w układzie D`Appolito.

Zellaton w Polsce

Trzecia z serii to seria Ultra zawierająca dwa modele: Stage Ultra i Reference Ultra. Lata prac badawczo-rozwojowych i dziesięciolecia doświadczeń w połączeniu z zastosowaniem najnowszych technologii pozwoliły na powstanie nowej membrany Zellaton Ultra, której ważnym elementem jest amortyzująca pianka high-tech o maksymalnej wytrzymałości na rozerwanie, ze specjalnie powlekanym rzemieślniczym papierem czerpanym na odwrocie.

Kolumny są standardowo oferowane w białym lub czarnym lakierze fortepianowym ale istnieje też możliwość wyboru koloru.

Obecnie firmą zarządza Manuel Podszus, wnuk Emila Podszusa. Produkcja membran Zellaton wymaga żmudnej i bardzo precyzyjnej pracy rąk ludzkich. Stosowane są one wyłącznie w oryginalnych przetwornikach Zellaton.

Źródło: informacja prasowa Galeria Audio