s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins 702 S3, 705 S3 i HTM71 S3 Signature

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins 702 S3, 705 S3 i HTM71 S3 Signature

Premiera głośników Bowers & Wilkins z serii Signature to prawdziwe wydarzenie w branży i tak też jest w przypadku trzech nowych kolumn z serii 700 S3.

Dotychczas brytyjski producent, którego historia zaczęła się w 1966 r., wprowadził na rynek tylko osiem linii produktowych z tym oznaczeniem. Taka oszczędność nie jest przypadkowa. Głośniki z serii Signature muszą bowiem wyróżniać się nie tylko oryginalnym designem, ale też radykalnie poprawioną względem podstawowych modeli wydajnością. Trzy premierowe kolumny spełniają te warunki i stanowią prawdziwy pokaz wiedzy i umiejętności specjalistów z Worthing. Sprawdź szczegóły.

Podłogowa, podstawkowa i centralna

Serię 700 S3 Signature tworzą kolumny: podłogowa 702 S3 Signature, podstawkowa 705 S3 Signature oraz HTM71 S3 Signature, czyli dostępny po raz pierwszy w historii marki głośnik centralny do kina domowego.

Każdą z konstrukcji brytyjscy inżynierowie oparli o sprawdzone, cenione przez krytyków i słuchaczy modele ze standardowej serii 700. Do każdej wprowadzili też kilka istotnych ulepszeń. Dzięki temu możliwości i osiągi wszystkich trzech modeli stoją na jeszcze wyższym poziomie.

Bowers & Wilkins 702 S3

Największa z nowych kolumn, czyli podłogowa Bowers & Wilkins 702 S3 to prawdziwy popis możliwości inżynierów z Worthing. Sercem całej konstrukcji jest tweeter z kopułką Carbon Dome, osadzony w odrębnej obudowie, umieszczonej na górnej ściance skrzynki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wysokie tony są wolne od zniekształceń i rezonansów.

Bowers & Wilkins 700 S3 Signature

Poniżej znajduje się bateria czterech przetworników. Pierwszy to woofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem FST, które skutecznie odfiltrowuje przebarwienia. Pod nim umieszczono aż trzy przetworniki niskotonowe. Każdy wyposażony w udoskonalone zawieszenie i membranę Aerofoil, która odznacza się zmienną grubością. Właśnie taka konstrukcja przekłada się na mocny i chirurgicznie precyzyjny bas.

W 702 S3 Signature brytyjscy inżynierowie zastosowali także udoskonaloną zwrotnicę – wyposażoną w kondensatory Mundorf, cewki indukcyjne i skorygowane kondensatory obejściowe. Ponadto na tylnej ściance umieszczono nowe terminale głośnikowe z wysokiej jakości rdzeniami z mosiądzu.

Bowers & Wilkins 705 S3 Signature

Drugim modelem z rodziny 700 S3 Signature jest kolumna podstawkowa Bowers & Wilkins 705 S3 Signature. Jej brzmienie kształtują dwa przetworniki: wspomniany już tweeter z kopułką Carbon Dome o konstrukcji on-top oraz głośnik nisko-średniotnowy z membraną Continuum i udoskonalonym zawieszeniem.

Bowers & Wilkins 700 S3 Signature

I w tym modelu brytyjscy inżynierowie zastosowali udoskonalone zwrotnice i nowe terminale z mosiężnymi rdzeniami. Wszystko to pozwoliło uzyskać bardziej detaliczny, wyrazisty i odczuwalnie mocniejszy w najniższym pasmie dźwięk. W porównaniu do standardowego modelu 705 S3.

Bowers & Wilkins HTM71 S3

Trzeci z premierowych modeli to pierwsza w historii marki kolumna centralna z prestiżowym dopiskiem "Signature". Jak na debiut wypada wprost rewelacyjnie. To trzydrożna konstrukcja wyposażona w dwa woofery z membranami Aerofoil, midwoofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem oraz tweeter z kopułką Carbon Dome o konstrukcji on-top.

Bowers & Wilkins 700 S3 Signature

Na pokładzie nie zabrakło też miejsca na udoskonaloną zwrotnicę oraz nowe terminale głośnikowe. Dzięki tym usprawnieniom inżynierowie Bowers & Wilkins uzyskali bardziej dosadne, klarowne i przestrzenne brzmienie. Tak ważne w systemach kina domowego.

Uczta dla oczu

Kolumny z serii 700 S3 Signature dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza nosi wdzięczną nazwę Midnight Blue Metallic i była stosowana wcześniej w kultowych głośnikach Nautilus oraz w serii 800 Signature. Druga, czyli Datuk Gloss, to lakierowany fornir o mahoniowym odcieniu. Na froncie kolumn nie zabrakło też złotych akcentów, które wspaniale podkreślają status głośników z serii Signature.

Dostępność

Kolumny z serii 700 S3 Signature będą dostępne w ofercie partnerów handlowych Audio Klanu w kwietniu tego roku.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan