s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

FiiO FT3

news |
niezdefiniowano - FiiO FT3

Słuchawki z przetwornikami dynamicznymi o dużej średnicy posiadające powlekane berylem zawieszenie i membranę z materiału o strukturze diamentu.

W modelu FT3 marki FiiO zastosowano przetworniki o niespotykanej w tej klasie średnicy 60mm. Posiadają one przy tym bardzo nowoczesną konstrukcję membran. Zewnętrzna strona, spełniająca także rolę zawieszenia jest powlekana berylem, natomiast sama środkowa, właściwa część membrany to materiał znany jako DLC. Jest to skrót od "Diamond-Like Carbon" i oznacza, że membrana jest wykonana z karbonu posiadającego strukturę diamentu.

Taki materiał jest nie tylko lekki, ale ze względu na swoją strukturę – posiada też odpowiednie tłumienie rezonansów własnych. To w połączeniu z zewnętrzną częścią powlekaną berylem sprawia, że uzyskano nie tylko ogromną skalę dynamiki, czy pełny bas, ale także kontrolę brzmienia w całym paśmie wraz z naturalnym pasmem wysokich tonów.

FiiO FT3

Wysoka impedancja

FiiO FT3 posiadają wysoką, wynoszącą 350Ω impedancję. Jest to świadoma decyzja konstrukcyjna, która nie tylko ma ułatwić pracę wzmacniaczom słuchawkowym, ale także pomóc w filtrowaniu szumów i zakłóceń. Sama zaś cewka posiada grubość zaledwie 0,035 mm i jest wykonana z aluminium pokrytego miedzą, które importowane jest z Japonii.

Specjalny układ magnetyczny

Jednocześnie w FT3 zastosowano też specjalny, podwójny i asymetryczny układ magnetyczny, który znajduje się zarówno za zewnątrz, jak i wewnątrz właściwej szczeliny magnetycznej. Taka zaawansowana konfiguracja bezpośrednio przekłada się na ruch membrany oraz znacznie niższe zniekształcenia.

FiiO FT3

Znakomite wykonanie

Podobnie, jak model FT5, także i dynamiczne FT3 mogą pochwalić się dopracowaną konstrukcją mechaniczną. To precyzyjnie wykonane słuchawki, które są nie tylko lekkie i wygodne, ale i przy tym niezwykle trwałe.

Świetny kabel w zestawie

Warto też wspomnieć, że dołączony jest z nimi wysokiej jakości kabel o długości 3m, który wykonany jest przez renomowaną markę Furukawa z miedzi OCC. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy aż 2 wtyczki, które możemy wymieniać: 3,5mm, 4,4mm oraz 2 adaptery – z 4,4mm na XLR-4 oraz z 3,5mm na 6,35mm.

FiiO FT3

Otwarte słuchawki dynamiczne FiiO FT3 dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO/MP3Store, a ich cena detaliczna wynosi 1.399 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP