s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Marantz Cinema 30

news |
niezdefiniowano - Marantz Cinema 30

Jeden z najbardziej wyrafinowanych wzmacniaczy kina domowego jakie Marantz stworzył w swojej 70-letniej historii.

Cinema 30 stanowi kulminacyjne osiągnięcie w dotychczasowej historii firmy Marantz jeśli chodzi o projektowanie komponentów AV. Pod każdym względem, ten flagowy model odzwierciedla ponadczasowe, ale jednocześnie nowoczesne wzornictwo, wydajność oraz zaawansowaną technologię.

Wyjątkowy design i wykonanie

Wzmacniacz Cinema 30 jest dostępny w wykończeniu Black oraz Silver Gold i posiada najnowszą generację wyświetlacza charakterystycznego dla całej serii urządzeń. Jego elegancka, wielowarstwowa obudowa posiada subtelne boczne podświetlenie, a składany panel przedni skrywa wszystkie rzadziej używane funkcje, tworząc czystą estetykę, która nie jest zwykle kojarzona z komponentami klasy AVR. Nawet aluminiowy pilot zdalnego sterowania został starannie przemyślany i wyposażony w podświetlenie, aby zapewnić łatwą obsługę w zaciemnionych pomieszczeniach.

Czysta moc o niskim poziomie zniekształceń

Konstrukcja wzmacniacza jest symetryczna i została podzielona na sekcje umieszczone na oddzielnych płytkach drukowanych dokładnie naprzeciwko zasilaczy, zapewniając sygnał audio o niskim poziomie zniekształceń. Jedenaście kanałów wzmacniacza dostarcza wystarczającą moc wyjściową do obsługi szerokiej gamy potencjalnych konfiguracji głośników dla wszystkich formatów wielokanałowego dźwięku. 13.4 kanałowe przetwarzanie z możliwością wyboru trybu przedwzmacniacza pozwala na dodanie zewnętrznego wzmacniacza mocy, aby dopasować system do najbardziej wymagających instalacji kina domowego.

Marantz Cinema 30

Oczywiście wszystkie aspekty wzmocnienia, zasilania oraz ścieżki sygnału zostały starannie dopracowane przez Marantz Sound Master w warsztatach Shirakawa w Japonii, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku ze wszystkimi komponentami źródłowymi i we wszystkich konfiguracjach audio. Zarówno sygnały cyfrowe i analogowe przechodzą przez moduł przedwzmacniacza Marantz HDAM SA-2, aby zapewnić charakterystyczne ciepło i muzykalność charakterystyczną dla tej firmy.

Zaawansowane cyfrowe przetwarzanie

Jak przystało na flagowy AVR w portfolio Marantz, Cinema 30 wykorzystuje najnowszy i najpotężniejszy podwójny chipset DSP Analog Devices SHARC oraz zaawansowane 32-bitowe przetworniki DAC ESS Sabre z dedykowaną redukcją jittera. Rezultatem jest potężna platforma cyfrowa zdolna do precyzyjnego dekodowania i przetwarzania przychodzącego sygnału, od wysokiej rozdzielczości stereo po najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego, w tym Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D.

Aby zapewnić możliwie najlepszą współpracę z szeroką gamą głośników w dowolnym środowisku odsłuchowym, Cinema 30 łączy potężną moc wyjściową z zaawansowaną optymalizacją akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, opartą na automatycznej kalibracji rozmiaru i odległości głośników oraz regulacji poziomu i nie tylko, a wszystko to dzięki dołączonemu mikrofonowi.

Marantz Cinema 30

Opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live, która obejmuje autorską technologię Bass Control, umożliwia w pełni zoptymalizowaną integrację niskich częstotliwości dla maksymalnie czterech niezależnych subwooferów, zapewniając idealnie spójne brzmienie basu w nawet najbardziej wymagającym akustycznie pomieszczeniu.

Kompletne centrum rozrywki

Cinema 30 został zaprojektowany, aby móc oferować szeroką gamę różnych konfiguracji teraz i w przyszłości. Każde z siedmiu wejść HDMI może obsługiwać wideo 8K, a zupełnie nowy interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości sprawia, że konfiguracja i personalizacja są łatwe i intuicyjne. Bogactwo wejść analogowych i cyfrowych, w połączeniu z wieloma niestandardowymi funkcjami zoptymalizowanymi pod kątem instalacji oznacza, że Cinema 30 można dostosować różnych pomieszczeń, od kameralnych po duże dedykowane kina domowe.

Marantz Cinema 30

Naturalnie, Cinema 30 oferuje również najnowszą platformę HEOS multi-room, zapewniającą łatwy dostęp do szerokiej gamy serwisów streamingowych - Spotify Connect, AirPlay 2 i Bluetooth uzupełniają HEOS, aby zapewnić kompatybilność z jak najszerszą gamą urządzeń mobilnych oraz sposobów korzystania. Wreszcie, wzmacniacz Cinema 30 może być zintegrowany z wybranym asystentem głosowym Alexa, Google lub HomePod zapewniając wygodę użytkowania.

Specyfikacja Marantz Cinema 30

  • Podwójny procesor DSP SHARC z 32-bitowym przetwornikiem ESS Sabre DAC
  • Symetryczny, monolityczny wzmacniacz z 11 kanałami o mocy 140 W
  • Ponadczasowe wzornictwo z kultowym wyświetlaczem Marantz i nowoczesny interfejs ekranowy o wysokiej rozdzielczości
  • Obsługa 8K dla x7 wejść HDMI oraz x3 wyjścia HDMI
  • Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D
  • Zaawansowana optymalizacja akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live.
  • Dostęp do muzycznych serwisów streamingowych za pośrednictwem HEOS, Spotify Connect, AirPlay 2, Bluetooth i innych.
  • Dostrojony przez Sound Master, skonstruowany w Shirakawa, Japonia
Marantz Cinema 30

Nowy wzmacniacz Marantz Cinema 30 jest już dostępny u autoryzowanych dealerów Marantza w cenie 18.999 złotych. Objęty jest piecioletnią gwarancją od producenta.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution