s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Fezz Audio Equinox EVO

news |
niezdefiniowano - Fezz Audio Equinox EVO

Fezz Audio zapowiedział swój pierwszy w ofercie przetwornik C/A - Equinox EVO, który powstał we współpracy z firmą LampizatOr.

Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy powstał przy współpracy z Panem Łukaszem Fikusem założycielem znanej polskiej firmy LampizatOr. Jego produkty cenowo i brzmieniowo plasują się w kategorii hi-endu, a do tego są z powodzeniem sprzedawane na całym świecie. Najnowszy produkt jest wynikiem długoletniej współpracy obu firm, chociaż do tej pory głównie opierała się ona na transformatorach firmy Toroidy, z której wyewoluował Fezz Audio. Dzięki stworzeniu wspólnego produktu mogli oni połączyć swoje siły, gdzie projekt powstał dzięki LampizatOrowi, a obudowa, zasilanie, design i produkcja odbywają się po stronie Fezza, co pozwoliło znacząco ograniczyć koszty i zaoferować produkt będący przepustką do świata hi-endu w przystępnej cenie.

Wprowadzenie do swojej oferty przetwornika cyfrowo-analogowego to bardzo ważny krok dla Fezz Audio. Był to element, którego brakowało w ofercie firmy, a wiele klientów dopytywało się o niego. W ten sposób firma umacnia swoją pozycję na rynku i stawia na dalszy rozwój.

Fezz Audio Equinox EVO

Głównym założeniem przetwornika Fezz Audio Equinox EVO nie było uzyskanie idealnych pomiarów, ale przede wszystkim postawienie na przyjemności z odsłuchu, uzyskanie niezwykłej barwy i jak najlepszego brzmienia. Co jest istotne, nie mamy w tym przypadku do czynienia z buforem lampowym, a wzmocnieniem sygnału na lampie. W efekcie otrzymuje brzmienie - powtarzając za producentem - znane z kilkukrotnie droższych produktów.

Na uwagę zasługuje również wygląd urządzenia. Jak inne produkty z linii EVO, Fezz Equinox jest dostępny w aż siedmiu kolorach i idealnie pasuje do innych urządzeń tego producenta. Na górnej pokrywie znajdziemy niewielkie, przesuwne okienko, które skrywa lampę. Dzięki temu zyskujemy nie tylko aspekt wizualny, ale i możliwość dopasowania brzmienia poprzez łatwą wymianę lampy. Urządzenie również nie należy do najlżejszych, waży ono aż 12 kilogramów. Pod tym kątem zawstydzi on niejeden wzmacniacz w podobnej cenie.

Fezz Audio Equinox EVO

Fezz Audio Equinox EVO to najtańszy na rynku przetwornik cyfrowo-analogowy sygnowany logiem Lampizatora. Został on zaprojektowany na uznanym chipsecie Burr Brown PCM1794 i lampie 12AU7. Za sekcję zasilania odpowiada specjalnie dla tego przetwornika zaprojektowany przez inżynierów Fezz/Toroidy transformator toroidalny klasy Audio Supreme. DAC został wyposażony w dwa wejścia Toslink, a także po jednym koncentrycznym i jednym USB.

Specyfikacja Fezz Audio Equinox EVO:

 • Model: Equinox EVO - D/A converter empowered by Lampizator
 • Typ: Lampowy konwerter cyfrowo-analogowy
 • Lampa: ECC82/12AU7
 • Wejścia cyfrowe: USB type B, 2x S/PDIF, Coaxial
 • Wyjścia analogowe: 2x RCA
 • Wzmacniacz operacyjny: Burr Brown PCM 1794
 • S/PDIF Receiver: AKM4118
 • Częstotliwości próbkowania PCM: 32kHz do 192kHz, 16 do 24-bitów, USB: do 384kHz i 32-bitów
 • Zniekształcenia THD: < 0,05%
 • Pobór mocy: 30W
 • Wymiary: 420x380x200mm
Fezz Audio Equinox EVO

Najnowszy Fezz Equinox EVO będzie dostępny na przełomie stycznia i lutego w cenie 9.900 złotych. Zainteresowani mogą już go zamówić w przedsprzedaży i być jednymi z pierwszych, którzy sprawdzą nowy przetwornik w swoim systemie.

Źródło: informacja prasowa Q21