s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Yamaha R-N600A i MusicCast 200

news |
niezdefiniowano - Yamaha R-N600A i MusicCast 200

W portfolio japońskiego producenta znalazły się: stereofoniczny amplituner sieciowy R-N600A oraz kompaktowy system all-in-one MusicCast 200.

Oferta japońskiej firmy Yamaha poszerzyła się o stereofoniczny amplituner sieciowy R-N600A i kompaktowy system all-in-one MusicCast 200. Oba urządzenia łączy wysokiej jakości wykonanie oraz brzmienie zgodne z koncepcją True Sound – naturalne i wierne, bogate w szczegóły.

Yamaha R-N600A

Jest to urządzenie kompatybilne z systemem MusicCast, wykorzystujące wysokiej klasy podzespoły, a jednocześnie będące dziedzictwem legendarnej koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Amplituner jest zgodny z koncepcją True Sound, co gwarantuje naturalne i wierne brzmienie z dużą ilością detali.

Ten funkcjonalny amplituner pozwala na odtwarzanie muzyki w stereo z wielu różnorodnych źródeł, w tym m.in. z popularnych internetowych serwisów muzycznych, a także pamięci przenośnych (dzięki złączu USB umieszczonemu na przednim panelu).

Yamaha R-N600A

Model R-N600A został również wyposażony w wejście gramofonowe oraz wejścia cyfrowe audio optyczne i koaksjalne. Do urządzenia można podłączyć subwoofer aktywny.

Najważniejsze cechy Yamaha R-N600A:

 • Wysoka jakość wykonania i brzmienia – technika Top-ART i tryb Pure Direct
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9010K2M, zapewniający doskonały stosunek sygnału do szumu
 • Obsługa platformy MusicCast, co umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki i wykorzystanie urządzenia w ramach systemu multiroom
 • Złącze USB-A na froncie urządzenia i dostępne funkcje sieciowe pozwalają na odtwarzanie audio w wysokiej rozdzielczości
 • Wyjście na subwoofer aktywny
 • Wejście gramofonowe
 • Wejście cyfrowe optyczne, umożliwiające podłączenie m.in. telewizora

MusicCast 200

Model MusicCast 200 kontynuuje tradycje popularnej serii TSX – kompaktowych i funkcjonalnych systemów audio firmy Yamaha. Oprócz wsparcia dla systemu MusicCast – co zresztą sugeruje już nazwa urządzenia – model ten obsługuje również łączność Bluetooth 4.2 i odtwarzanie płyt CD. Jest również wyposażony w tunery radiowe: analogowy (FM) i cyfrowy (DAB+).

MusicCast 200

Na tylnym panelu ma złącze USB obsługujące m.in. takie formaty plików jak MP3, FLAC i ALAC. Nie zabrakło również wejścia analogowego jack 3,5 mm i wyjścia słuchawkowego. Za brzmienie odpowiada para koaksjalnych przetworników elektroakustycznych, składających się z 80-milimetrowego woofera i tweetera o średnicy 25 mm.

Najważniejsze cechy Yamaha R-N600A:

 • Głośnik średnio-wysokotonowy: 8 cm (3-1/4 cala) ×2
 • Głośnik wysokotonowy: 2,5 cm (1 cal) ×2
 • Łączność: CD, AUX, Bluetooth, WiFi, AirPlay 2
 • Obsługiwane serwisy streamingowe: Spotify, Amazon Music, deezer, TIDAL, Napster, Pandora, SiriusXM, Qobuz, QQMusic

Nowy amplituner można zamówić w ofercie przedsprzedaży w cenie detalicznej 3.699 złotych. Cena systemu all-in-one MusicCast 200 jeszcze nie została ustalona. Oba urządzenia mają trafić do sprzedaży w ciągu miesiąca.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan