s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Auralic Aries G2.2

news |
niezdefiniowano - Auralic Aries G2.2

Do sprzedaży trafił transport sieciowy Aries G2.2 z gruntownie przeprojektowaną platformą Tesla G3 i wieloma autorskimi rozwiązaniami polepszającymi jakość dźwięku.

Ten oczekiwany przez wielu miłośników cyfrowej muzyki dedykowany transport sieciowy bazuje na zupełnie nowej architekturze, która nie tylko otwiera nowe możliwości, ale przede wszystkim oferuje lepsze brzmienie.

Najnowsza platforma Tesla G3 stanowiąca trzon cyfrowego strumieniowania audio bazuje na nowoczesnym czterordzeniowym i 64-bitowym procesorze. Posiada on 8-krotnie większą moc obliczeniową w stosunku do poprzedniej serii. Ponadto zastosowano 4GB dedykowanej pamięci z bezpośrednim dostępem (Direct Memory Access) wszystkich wejść i wyjść audio do procesora, co z kolei zapewnia nie tylko mniejsza latencję, ale przede wszystkim znacząco redukuje szkodliwy jitter aż do 90%.

Specjalna platforma Lightning DS

To, co odróżnia streamery z serii Aries od wielu konkurencyjnych rozwiązań, to perfekcyjna integracja sprzętu z oprogramowaniem. Auralic ponad 10 lat temu zaprezentował opracowaną przez siebie platformę Lightning DS, która oferuje pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką, umożliwiając łatwe zarządzanie nawet ogromnymi bibliotekami. Na uwagę zasługuje znakomita integracja różnych źródeł muzyki: nasze ulubione albumy możemy odtwarzać zarówno z plików lokalnych, radia internetowego, czy serwisów strumieniujących. W zakresie tych ostatnich mamy do dyspozycji chociażby Tidal (w tym Tidal Connect), Spotify (w tym Spotify Connect) ale także Qobuz, czy HighResAudio.

Auralic Aries G2.2

Bogactwo połączeń oraz izolacja galwaniczna

Aby uniknąć niepożądanych interferencji szkodliwe wpływających na brzmienie zastosowano specjalne, szybkie izolatory galwaniczne, które zastosowano pomiędzy kluczowymi elementami takimi, jak przetwarzanie sygnału, zegar oraz układy wejścia i wyjścia. Zapewnia to ochronę przed interferencjami typu EMI co przekłada się na niezrównany poziom czystości i przejrzystości w dźwięku.

Streamer Auralic Aries G2.2 dostępny jest już w cenie 28.500 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP