s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Auralic Aries G3.0 i G2.2

news |
niezdefiniowano - Auralic Aries G3.0 i G2.2

Na targach High End w Monachium Auralic zaprezentował nowe transporty cyfrowe dedykowane do najlepszych systemów audio.

Firma Auralic na swoim stoisku na tegorocznych targach w Monachium miała aż cztery nowe produkty: Aries G2.2, Vega G2.2, Aries G3 oraz Vega G3. Tym samym ulepszyła swoją serię G2.1 do poziomu G2.2 oraz wprowadziła zupełnie nowy poziom jakościowy, czyli linię G3 dedykowaną dla najbardziej wymagających audiofilów.

Platforma strumieniująca Tesla G3

Nowe urządzenia posiadają zaprojektowaną od podstaw platformę strumieniującą Tesla G3. Korzysta ona z 64-bitowej architektury wraz ze zwiększoną do 4GB pamięcią oraz technologią bezpośredniego dostępu do niej (DMA – "Direct Memory Access"). Aries G2.2 oraz G3 to transporty cyfrowe dedykowane do systemów referencyjnych. A przy tym posiadają cała masę ulepszeń takich, jak możliwość instalacji dysków SSD w technologii NVMe, czy pełne wsparcie dla technologii USB 3.0, która znacząco przyśpiesza obsługę zewnętrznej pamięci masowej.

Auralic Aries G3.0 i G2.2

Aries G3 - więcej, niż tylko transport

Znajdujący się od teraz najwyżej w ofercie Aries G3 to już nie tylko transport cyfrowy, ale także wyrafinowany procesor audio dający użytkownikowi dostęp do wielu przydatnych funkcji. W Aries G3 zastosowano najnowszą, zaawansowaną i dedykowaną do audio platformę obliczeniową Proteus X1, która optymalizuje sygnał audio.

Purer-Power - zasilanie bez szumów

Zasilanie w obu nowych transportach cyfrowych zostało także zbudowane całkowicie od podstaw. Przede wszystkim posiada ponad dwukrotnie większą moc, aniżeli w modelach G2.1. Ponadto ma nie tylko lepszą stabilizację napięcia, jest także znacznie lepiej ekranowane nie tylko od zewnętrznych wibracji, ale także od szkodliwych wpływów pól magnetycznych i wszelakich interferencji radiowych.

Auralic Aries G3.0 i G2.2

Wszystkie układy związane z przetwarzaniem cyfrowych danych audio, wliczając w to izolowane galwanicznie wejście USB posiadają własne niezależne moduły zasilające, co z kolei sprawia, że osiągnięto niezwykle niski poziom szumów zasilania wynoszący zaledwie 0.8 mikrowoltów. Jest o redukcja w stosunku do modeli G2.1 o aż 80%. Co więcej, elementy odpowiadające za obliczenia posiadają zasilanie z szumami na poziomie tylko 27 mikrowoltów, co z kolei jest aż 50-krotną poprawą w stosunku do serii G2.1.

Wsparcie dla zegara LEO GX.1

Zarówno Aries G2.2, jak i Aries G3 mogą współpracować z zegarem wzorcowym LEO GX.1 za pomocą złącza Lightning Link. A to z kolei pozwala na osiągnięcie najwyższego poziomu dokładności i jeszcze bardziej poprawia już doskonały sygnał na wyjściach cyfrowych w nowych transportach.

Auralic Aries G3.0 i G2.2

Model Auralic Aries G2.2 trafi do sprzedaży jeszcze tego lata, jego cena będzie wynosiła 28.800 złotych. Auralic Aries G3 przewidziany jest na jesień 2023 a jego cena będzie w okolicach 52.000 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP