s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bluesound Node X Anniversary Edition

news |
niezdefiniowano - Bluesound Node X Anniversary Edition

Firma Bluesound obchodzi 10. urodziny i z tej okazji wprowadziła na rynek limitowaną edycję streamera Node X w srebrnym wykończeniu.

Jubileuszowy model Node X to kolejny krok w kierunku jeszcze lepszej wydajności. W dużej mierze jest to zasługa zaawansowanego przetwornika cyfrowo - analogowego ESS9028Q2M Sabre, który słynie przede wszystkim z muzykalności, niemal zerowego poziomu zniekształceń typu jitter oraz dużej dynamiki.

Urządzenie ma wbudowany hi-endowy wzmacniacz słuchawkowy, który wykorzystuje technologię THX AAA(od ang.Achromatic Audio Amplifier) z opatentowaną korekcją błędów typu" feed - forward". Zastosowane rozwiązanie przekłada się na niski poziom szumów, zniekształceń oraz niskie zużycie energii. Tym samym użytkownik może liczyć na bezkompromisowy dźwięk odtwarzany na słuchawkach podłączonych do gniazda jack 6,3mm znajdującego się na froncie streamera Node X.

Kompletna konstrukcja

Projektanci wyposażyli streamer Node X w dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2, 4 i 5GHz). Zapewnia to dostęp do ponad 20 różnych serwisów muzycznych i tysięcy internetowych programów radiowych. Użytkownik ma także możliwość odtwarzania muzyki, która znajduje się na jego komputerze lub dysku sieciowym NAS, a całością można zarządzać za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji BluOS Controller.

Bluesound Node X Anniversary Edition

Model Node X współpracuje z platformą BluOS, która pozwala na obsługę aż do 64 odtwarzaczy w ramach jednego systemu – wszystkie strumieniujące audio w jakości do 24-bit/192kHz. Dodatkowo urządzenie jest zgodne ze standardem MQA, obsługuje bezstratne formaty audio i ma funkcję Apple AirPlay 2 oraz wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth.

Na tylnym panelu streamera firmy Bluesound znajdują się różne złącza, w tym HDMI z ulepszonym zwrotnym kanałem audio(HDMI eARC), Ethernet i USB - A. Nie zabrakło również wyjść cyfrowych (koaksjalnego i optycznego), wyjścia analogowego(2 x RCA) oraz wejścia optycznego / analogowego.

Wygodne sterowanie

Bez problemu można zgrupować odtwarzacz sieciowy Node X z wieloma głośnikami Bluesound, aby stworzyć intuicyjny system multiroom. Urządzenie możesz obsługiwać nie tylko za pomocą pilota RC1 lub dotykowego panelu sterującego ulokowanego na górnym panelu streamera, ale także z użyciem smartfona, tabletu lub komputera z zainstalowaną aplikacją BluOS Controller lub z pomocą asystentów głosowych, takich jak Apple Siri, Asystent Google czy Amazon Alexa. Istnieje też możliwość zintegrowania Node X z" inteligentnym" domem za pośrednictwem sterowników dla m.in. Crestron, Control4, URC, RTI i ELAN.

Bluesound Node X Anniversary Edition

10. urodziny marki Bluesound

Premiera nowego odtwarzacza sieciowego Node X to tylko jeden z elementów związanych z celebracją jubileuszu marki Bluesound. Producent z tej okazji uruchomi też specjalną stronę internetową poświęconą 10. urodzinom, która pozwala bliżej poznać historię marki, a jednocześnie jest wyrazem wdzięczności dla klientów i partnerów tego producenta.

Bluesound pod koniec maja zaprezentuje serię okolicznościowych filmów, w których przedstawieni zostaną partnerzy stanowiący trzon historii marki. Swoje spojrzenie na pierwsze 10 lat działalności Bluesounda omówią wybrani kontrahenci detaliczni, a Jason Knott, Chief Content Officer CE Pro, skomentuje miejsce Bluesounda w nowoczesnym domu" inteligentnym".

Źródło: informacja prasowa Audio Klan