s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Red Dot 2023 dla Fezz Audio

news |
niezdefiniowano - Red Dot 2023 dla Fezz Audio

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu, jaką jest Red Dot trafiła w ręce polskiej marki Fezz Audio.

Fezz Audio to znaczący polski producent elektroniki audio. Firma mieści się na malowniczym Podlasiu, gdzie cały zespół ciężko pracuje nad tworzeniem jak najlepszych produktów i gdzie rodzą się innowacyjene pomysły. Fezz Audio to firma, która powstała w 2015 roku, a od tego czasu zdążyła wypuścić na rynek wiele świetnych produktów dostarczających wielu przyjemności ze słuchania muzyki.

W zeszłym roku pojawiła się linia Evolution. Znajdziemy w niej wzmacniacze lampowe, od których działalność Fezza się rozpoczęła. Design powstał dzięki współpracy ze studiem projektowo-strategicznym KABO & PYDO. To właśnie dzięki ich wkładowi i zaangażowaniu udało się zdobyć niezwykle prestiżową nagrodę Red Dot Award, która jest uważana za wyznacznik najwyższej klasy i jakości. Przyznaje się ją za projekt wizualny najróżniejszego rodzaju produktów. W zaprojektowanej linii znajduje się dziesięć urządzeń, w tym wzmacniacze lampowe, przedwzmacniacze gramofonowe, wzmacniacze słuchawkowe oraz końcówki mocy. Na swojej stronie umieścili oni proces projektowy, którym kierowali się przy powstawaniu tych produktów.

Red Dot 2023 dla Fezz Audio

Studio projektowe w linii Evolution postanowiło nawiązać do stylu poprzednich serii Fezza. Materiał pozostał ten sam, dzięki czemu produkty nie tylko wyglądają na solidne, ale i takie są. W połączeniu z symetrycznością frontów, na którą składają się logo, potencjometry, czy nawet nazwę modelu. W końcu sprzęt audio dość często znajduje się w eksponowanej części pomieszczenia. Dzięki nowemu kształtowi nie tylko głównej części elektroniki, ale i kosza ochronnego na lampy, całość prezentuje się doskonale z każdej strony. Dodatkowo, dzięki nowemu projektowi kosza, możemy oglądać żarzące się lampy bez najmniejszych problemów przy jednoczesnym zmniejszaniu szansy na ich uszkodzenie.

Red Dot 2023 dla Fezz Audio

Wśród wzmacniaczy lampowych, które znajdują się w linii Evolution znajdziemy modele takie jak Silver Luna EVO, Titania EVO, Mira Ceti 300B EVO, Mira Ceti 2A3 EVO, Lybra 300B EVO, a także końcówka mocy Titania Power Amplifier EVO oraz monobloki Mira Ceti 300B Mono Power Amplifier Evo. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy, ale po wszystkich możemy oczekiwać naprawdę świetnego brzmienia. Dla osób, które zdecydują się na końcówki mocy Fezz przygotował model Sagita Evo, czyli najwyższej klasy tranzystorowy przedwzmacniacz liniowy.

Dla fanów czarnej płyty w lini Evolution znajdziemy również trzy przedwzmacniacze gramofonowe. Fezz Gaia Mini MM/MC EVO, Fezz Gaia MM/MC oraz Fezz Gratia MM/MC EVO. Wszystkie z nich posiadają spójny design z resztą linii, a ich wykonanie w środku opiera się o elementy najwyższej klasy. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane z różnymi wzmacniaczami tranzystorowymi i lampowymi. W ich brzmieniu wyróżnia się czarne tło, szeroka scena oraz bardzo przyjemne i muzykalne podejście do reprodukcji dźwięku.

Red Dot 2023 dla Fezz Audio

Fani słuchawek również nie mogą czuć się zawiedzeni, bowiem w linii Evolution znajdziemy wzmacniacz Fezz Omega Lupi EVO. Został on oparty o lampy mocy PCL86, tak by mógł poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi słuchawkami. Jego brzmienie jest bardzo plastyczne, jednocześnie neutralne, a do tego posiada bardzo solidną podstawę basową.

Wszystkie produkty z linii Evolution produkcji Fezz Audio są dostępne w aż siedmiu kolorach. Zmienia się jednak tylko i wyłącznie główna część obudowy – góra i dół pozostają czarne, co pozwala wyolbrzymić kontrast oraz pozwala lepiej dojrzeć efekt żarzących się lamp.

Red Dot 2023 dla Fezz Audio

Celem odsłuchu można się udać do salonu w Pabianicach. Na miejscu znajdziecie wszystkie powyższe produkty, a także dziesiątki kolumn, które możecie do nich podłączyć, by w pełni cieszyć się dźwiękiem, jaki generują te przepiękne urządzenia.

Źródło: informacja prasowa Q21