kino domowe

SKYPE VIDEO HD W TELEWIZORACH PANASONIC VIERA

news |

2 lipca 2010 r. w Warszawie na konferencji prasowej Panasonica zaprezentowano kamerę internetową

2 lipca 2010 r. w Warszawie na konferencji prasowej Panasonica zaprezentowano kamerę internetową TY-CC10, która rozszerza funkcjonalność Viera Cast. Krótka, ale treściwa prezentacja tych nowych możliwości najnowszych modeli telewizorów Panasonica spotkała się z dużym zainteresowanie, a zebrani goście – w tym także przedstawiciele naszej redakcji zgodnie twierdzili, że jest to bardzo funkcjonalne, a co najważniejsze niezwykle łatwe w obsłudze rozwiązanie.
Dzięki tej kamerze internetowej możemy z pominięciem komputera prowadzić rozmowy przez komunikator Skype za pośrednictwem telewizora. Mogą to być rozmowy głosowe (bez obrazu) lub wideo-rozmowy z obrazem wyświetlanym w wysokiej rozdzielczości.
Komfort komunikatora Skype dostępnego na platformie Viera Cast to przede wszystkim wygoda prowadzenia rozmów z całym światem z domowej kanapy w formacie telewizyjnym, który daje poczucie naturalności ze względu na wielkość obrazu naszego rozmówcy, ale również wysoka jakość projekcji i dźwięku. Kamera Panasonic zapewnia przekaz strumienia obrazu w maksymalnej rozdzielczości HD 1280x720, w formacie H.264, z prędkością do 22 fps (lub do 30 fps w formacie VGA). Jej zaawansowany system audio został zbudowany na bazie czterech bezkierunkowych, szerokokątnych mikrofonów, które dla zwiększenia jakości transmisji dźwięku i jego rejestrowania zostały wyposażone w system kancelacji echa, eliminujący pogłos, który mógłby powstać w dużych pomieszczeniach. Prosty montaż na szczycie obudowy telewizora oraz zasilanie przez wejście USB 2.0 pozwala zarówno na szybką instalację doraźną, jak i stałą, która pozwoli na prowadzenia rozmów za każdym razem, gdy ktoś będzie się chciał z nami skomunikować. Kamera TY-CC10 dzięki swoim parametrom technicznym umożliwia prowadzenie wideo-rozmów przez kilka osób siedzących np. na tej samej kanapie, czego nie może zapewnić kamera internetowa zainstalowana do komputera PC. Obraz zbierany przez obiektyw nie traci na jakości nawet wtedy kiedy dystans dzielący rozmówców od kamery wynosi 5m.
Główną zaletą komunikatora Skype na platformie Viera Cast jest łatwość obsługi aplikacji, która w przypadku połączenia wychodzącego odbywa się w trzech prostych krokach. Niezwykle intuicyjne jest odbieranie połączenia przychodzącego po akceptacji pilotem charakterystycznej zielonej ikony z słuchawką telefoniczną pojawiającej się na ekranie telewizora. Komunikator Skype w Viera Cast pozwala na komunikację z innymi użytkownikami zarówno na inny telewizor Viera, jak i telefon, komputer osobisty czy inne urządzenie posiadające funkcję komunikacji Skype.

Dodatkową zaletą usługi komunikatora Skype jest prowadzenie obok wideo-rozmów również komunikacji tekstowej. Po podłączeniu do telewizora klawiatury QWERTY przez wejście USB można komunikować się ze znajomymi za pomocą wiadomości tekstowych.

Dla zapewnienia jak najwyższego komfortu użytkowania komunikatora Skype
w ramach usługi Viera Cast, telewizory z serii VT, V, G oraz wybrane modele
serii D wyposażone zostały w dwa porty USB. Umożliwia to jednoczesne podłączenie kamery TY-CC10 oraz klawiatury.

Usługa komunikatora Skype w Viera Cast telewizorów Panasonic wymaga podłączenia telewizora do szerokopasmowego łącza internetowego za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

Funkcja Viera Cast w nowych telewizorach Panasonic pozwala na dostęp do najlepszych serwisów internetowych na ekranach Full HD w komfortowych warunkach, wprost z kanapy w Twoim salonie. Dotychczas użytkownicy telewizorów Panasonic mogli m.in. korzystać z wygody oglądania filmów na serwisie YouTube, wybranych treści programu Eurosport, zdjęć udostępnionych w serwisie Picasa. Funkcja Viera Cast przeniosła internetową rozrywkę na ekran telewizora i nadała jej nową jakość.

Aplikacja Viera Cast z usługą komunikatora Skype jest dostępna jedynie w najnowszych (tegorocznych) modelach telewizorów plazmowych i LED LCD Panasonic Viera serii VT, V20, G20 i wybranych modeli serii D28 z 2010 roku.

Kamera TY-CC10 sprzedawana jest w cenie 549 PLN brutto.

INFO www.panasonic.pl