s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Unison Research Simply 845

news |
niezdefiniowano - Unison Research Simply 845

Unison Research przedstawia nowy wzmacniacz lampowy Simply 845, który konstrukcją nawiązuje do flagowej integry Absolute 845.

Stworzenie tego wzmacniacza jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu, dogłębnej znajomości lamp próżniowych oraz pasji i chęci tworzenia unikalnych komponentów audio o wyjątkowej jakości, w których tradycyjne rzemiosło łączy się i płynnie integruje z zaawansowaną technologią.

Nowy Simply 845 swoją konstrukcją nawiązuje do flagowego wzmacniacza zintegrowanego, modelu Absolute 845. Simply 845, podobnie jak Absolute 845, również wykorzystuje słynne bezpośrednio żarzone triody 845, lampy dobrze znane z niezwykłej trwałości i zapewniające doskonałe właściwości dźwiękowe.

Unison Research Simply 845

Ogromną zaletą wzmacniaczy zintegrowanych jest posiadanie w jednej obudowie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Pozwala to wyeliminować potrzebę stosowania drogich kabli połączeniowych, które nigdy nie są całkowicie neutralne dla odtwarzanego dźwięku. Warto zaznaczyć, że w nowej wersji Simply 845 zmniejszono jego gabaryty poprzez przeniesienie wszystkich pozłacanych złączy wejściowych i wyjściowych nowego typu, na tył wzmacniacza.

Transformator

Podobnie jak we wszystkich wzmacniaczach lampowych Unison Research, transformatory wyjściowe w Simply 845 są ręcznie wytwarzane w firmie.

Dobry transformator wyjściowy jest nie tylko rezultatem rygorystycznego projektu, ale także doboru materiałów umożliwiających bezproblemowe funkcjonowanie z oddziałującymi w nim intensywnymi polami magnetycznymi i elektrycznymi.

Unison Research Simply 845

Simply 845 wykorzystuje bardzo cienkie izolatory z mylaru i polipropylenu, odpowiednie do maksymalnego ograniczenia pojemności pasożytniczej i rozproszenia strumieni magnetycznych, uzyskując w ten sposób rozszerzone pasmo przenoszenia i bardzo niski poziom zniekształceń harmonicznych.

Ponadto, zastosowany rdzeń ferromagnetyczny znacznie różni się od rdzeni powszechnie spotykanych w produktach audio i składa się z cienkich warstw specjalnego stopu żelaza i krzemu, wszystkie izolowane od siebie, których cząsteczki są zorientowane i unieruchomione w stabilny sposób ułatwiający liniowy przepływ strumieni pola magnetycznego.

Obwody

W Simply 845 obydwie sekcje audio, zarówno przedwzmacniacz, jak i końcówka mocy, pracują w czystej klasie A. Obwody przedwzmacniacza są zasilane przez stabilizowany zasilacz liniowy, zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania zakłóceń sieciowych.

Unison Research Simply 845

W obwodach elektronicznych wszystkie kondensatory, które obsługują sygnał audio, są antyindukcyjne, a zworniki są izolowane dielektrykami polipropylenowymi, co stanowi szczyt współczesnej technologii.

Zastosowane płytki obwodów drukowanych nie są typowymi układami przemysłowymi, różnią się tym, że mają podłoże z włókna szklanego i ścieżki z czystej miedzi elektrolitycznej oraz są trzykrotnie grubsze niż standardowe.

Potencjometr regulacji głośności odgrywa bardzo ważną rolę w wysokiej jakości dźwięku. Z tego powodu wybór padł na słynny japoński moduł ALPS RK27.

Unison Research Simply 845

Specyfikacja Unison Research Simply 845

 • Typ: Zintegrowany wzmacniacz lampowy
 • Lampy: 2 x 845, 4 x ECC 82 / 12AU7
 • Klasa: Klasa A
 • Topologia sekcji wyjściowej: Single-ended
 • Maksymalna moc: 23W
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz-50kHz, +0dB -1dB @ 12W
 • Poziom wzmocnienia: 14 dB
 • Impedancja wyjściowa: 6 omów
 • Impedancja wejściowa: 47k omów / 100 pF
 • Wejścia: 4 x wejście liniowe
 • Wyjścia: 1 Tape, 1 Subwoofer
 • Pobór energii: 300VA
 • Wymiary (SxWxG): 370x260x570mm
 • Waga: 30,5 kg

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution