s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Focal Theva

news |
niezdefiniowano - Focal Theva

Francuska firma Focal zapowiedziała nową serię Theva będącą następcą uznanej linii Chora.

Focal wprowadza nową linię głośników Theva łączącą w sobie czyste brzmienie hi-fi, atrakcyjny design i przystępną cenę. Znana ze swojej eksperckiej wiedzy w dziedzinie dźwięku, francuska marka stworzyła sześć modeli głośników w linii z myślą o instalacjach stereo i kina domowego.

Wzornictwo i wykończenie

Z każdym nowym produktem Focal podnosi poprzeczkę jeśli chodzi o design, budowę i zastosowanie eleganckich wykończeń. Kolory Black, Dark Wood i Light Wood nadają atrakcyjności i pomagają ożywić każde pomieszczenie. Efekty ciemnego lub jasnego drewna są widoczne na panelach bocznych podnosząc estetykę. Głośniki wyglądają doskonale w domu o klasycznych i nowoczesnych wnętrzach, bez problemu komponując się z innymi materiałami, jak np. metal, beton, kamień. Natomiast czarne wykończenie oferuje ponadczasowy i wyrafinowany wygląd.

Focal Theva

Obudowy zostały zaprojektowane tak, aby były bardziej kompaktowe, a dodatkowe panele przednie zapewniają eleganckie wykończenie i sprawiają, że konstrukcja jest bardziej usztywniona. Wreszcie, Focal starannie wybrał metaliczne pierścienie do obramowania głośników, wylot bass-reflex został umieszczony z tyłu, aby nie ingerował z eleganckimi panelami przednimi, a podstawy i maskownice działają w harmonii z każdym modelem linii Theva.

Jedna linia, sześć głośników

W linii Theva, Focal stworzył kompletną gamę dla wszystkich zastosowań. Theva N°1 to kompaktowy głośnik półkowy; Theva N°2 to nowy 3-drożny głośnik podłogowy o wąskim profilu i 5-calowymi (13 cm) przetwornikami - pierwszy w domowych głośnikach podłogowych Focal'a. Theva N°3 to ponadczasowy 3-drożny głośnik podłogowy oraz Theva N°3-D, głośnik, który zawiera dodatkowy głośnik, aby ułatwić uzyskanie rewelacyjnego dźwięku Dolby Atmos. Nie można zapomnieć o 2-drożnym głośniku centralnym Theva Center, zapewniającym krystalicznie czysty dźwięk dialogów filmowych, oraz Theva Surround, głośniku zapewniającym dźwięk przestrzenny.

Focal Theva

Czysty dźwięk Hi-Fi

Do stworzenia tej linii firma Focal zastosowała innowacyjne technologie bazując na swoich wieloletnich doświadczeniach. Wykonane we Francji w fabrykach Focal'a głośniki wykorzustują technologię Slatefiber, ekskluzywną membranę znaną z reprodukcji dynamicznego, bogatego i zrównoważonego dźwięku; szeroko stosowaną w wielu produktach dla domu, studiów nagraniowych i samochodowych systemów audio. Również głośnik wysokotonowy TNF został zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Focal. Wyróżnia się on łagodną i czystą górą. Kolumny posiadają pochylone podstawki dla optymalnego wyrównania czasowego (Time Alignment), tworząc doskonałą scenę dźwiękową.

Focal Theva

Nowa linia głośników Theva będzie dostępna na rynku w kwietniu 2023 roku. Ceny poszczególnych modeli za sztukę zostały umieszczone poniżej:

  • Theva N°3-D - 4.799 zł
  • Theva N°3 - 3.999 zł
  • Theva N°2 - 3.499 zł
  • Theva N°1 - 1.749 zł
  • Theva N°1 Stand - 949 zł (kpl.)
  • Theva Surround - 1.899 zł

Źródło: informacja prasowa FNCE S.A.