s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Unison i Opera w ofercie Horn Distribution

news |
niezdefiniowano - Unison i Opera w ofercie Horn Distribution

Horn Distribution rozpoczął współpracę z włoską firmą A.R.I.A., właścicielem marek Unison i Opera.

Tym samym polski dystrybutor przejął dystrybucję obu marek w Polsce, ale także w Czechach, Litwie i Finlandii, znajdujących się pośród aktualnie 18 krajów w zasięgu dystrybucyjnym grupy firm Horn.

Firma Unison Research została założona w 1987 roku przez grupę zapalonych audiofilów pod przewodnictwem Giovanniego Marii Sacchetti, koncentrując się na rozwijaniu wzmacniaczy pod tą marką.

Unison i Opera w ofercie Horn Distribution

Pierwszym wzmacniaczem zintegrowanym, który zaprojektował dla Unison Research był Triode 20. Jego następca, Simply Two, był kluczowym krokiem milowym w historii firmy, który przyczynił się do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu przez Unison Research w stosunkowo krótkim czasie. Wieloletnie doświadczenie wraz z nieustannie prowadzonymi badaniami nad wydajnością i najwyższymi standardami jakości doprowadziło markę zarówno do historycznych osiągnięć, jak i wysokiej wartości marki. Unison Research jest obecnie uznawany za włoskiego lidera w produkcji wzmacniaczy lampowych i znajduje się w pierwszej dziesiątce w Europie.

Unison i Opera w ofercie Horn Distribution

Marka Opera Loudspeakers powstała w 1989 roku i jest owocem synergii pomiędzy dwoma kulturami i dwoma audiofilami - jednym włoskim i drugim brytyjskim.

Pierwszy głośnik noszący nazwę Opera nosił nazwę Caruso i był prekursorem serii nazwanej w hołdzie legendarnym głosom opery. Wkrótce pojawiły się modele Callas, Operetta i Divina, z których każdy zdobył entuzjastyczne uznanie na rozwiniętych rynkach audio na całym świecie. Głośniki Opera natychmiast pojawiły się jako fuzja starego i nowego: pomiędzy tradycyjnym włoskim rzemiosłem w produkcji obudów a najbardziej zaawansowaną technologią akustyczną.

Każdy głośnik Opera, nawet najmniej kosztowny model, podąża za wypróbowaną filozofią projektowania: użyciem najwyższej jakości materiałów w połączeniu z ostrożnie stosowanymi podstawowymi zasadami nauki o akustyce.

Głośniki Opera są eksportowane na wszystkie kontynenty, od Europy po Daleki Wschód i recenzowane w najważniejszych magazynach hi-fi.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution