s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Auris Audio Nirvana IV

news |
niezdefiniowano - Auris Audio Nirvana IV

Nowa wersja lampowego wzmacniacza słuchawkowego z Serbii, którego konstrukcję oparto o słynne pentody EL34.

Auris Nirvana IV to wzmacniacz lampowy, który bazuje na sprawdzonej topologii single-ended. Jednocześnie czerpie z najlepszych rozwiązaniach swoich protoplastów takich, jak HA-2SE, czy Headonia. A to z kolei sprawia, że Nirvana IV jest wzmacniaczem oferującym nie tylko wybitne brzmienie, ale też moc i kontrolę pozwalającą napędzić praktycznie każde słuchawki na rynku.

Auris Audio Nirvana IV to wzmacniacz, który zagra świetnie w każdej konfiguracji. I zaoferuje nie tylko znakomite cechy obiektywne takie, jak kontrola basu, czy dynamika, ale też sprawi, że muzyka wreszcie będzie w sobie miała prawdziwą magię.

Auris Audio Nirvana IV

Co więcej, dzięki specjalnej konstrukcji, wzmacniacz potrafi obsłużyć słuchawki o niezwykle szerokim zakresie impedancji – od 32 aż do 600 omów. I za każdym razem zaoferuje najlepsze brzmienie wynikające z doskonałego dopasowania do naszych nauszników.

Dopracowana konstrukcja i klasowe komponenty

Lampy w tym wzmacniaczu zostały pieczołowicie dobrane i dokładnie przetestowane. Dlatego spokojnie powinny wystarczyć nawet na 10.000 godzin słuchania muzyki. W stopniu mocy zastosowano znakomite, kultowe pentody EL34 wyprodukowane przez Elektro-Harmonix, które są często spotykane w najlepszych brytyjskich wzmacniaczach lampowych. W stopniu sterującym zaś mamy podwójną triodę ECC82 wyprodukowaną przez Tung-Sol. Jest ona specjalnie dobrana tak, aby zapewnić komplementarne do zastosowanych pentod EL34 brzmienie.

Niezwykle ważną częścią każdego wzmacniacza lampowego są transformatory wyjściowe. Dlatego ten newralgiczny element Auris Audio produkuje we własnym zakresie tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe parametry. Transformatory w Nirvana IV są ręcznie nawijane i posiadają specjalnie zoptymalizowane rdzenie typu podwójne C. A to z kolei sprawia, że są przeźroczyste sonicznie, i potrafią przekazać to, co lampy mocy – czyli znakomite EL34 – mają najlepszego do zaoferowania.

Auris Audio Nirvana IV

Zadbano także o najwyższą jakość elementów pasywnych takich, jak rezystory, czy kondensatory – te ostatnie to produkty marek Mundorf, Rubycon, czy Wima.

Zewnętrzny zasilacz i przemyślana funkcjonalność

Dla zapewnienia najlepszej separacji od szumów i zakłóceń zastosowano zewnętrzny zasilacz. Jest on starannie zaprojektowany i połączony przewodem o długości metra z właściwą jednostką wzmacniającą.

Przy tym sam wzmacniacz posiada cała masę udogodnień takich, jak piękne, podświetlane wskaźniki wysterowania, czy szybę chroniącą lampy. Ponadto, mamy dwie pary wejść niezbalansowanych oraz parę zbalansowanych XLR. Do tego dochodzi jedno wyjście przedwzmacniacza z regulowanym poziomem oraz niezbalansowane wyjście słuchawkowe 6,35mm (duży jack) i wyjście zbalansowane na gnieździe 4-pinowym.

Auris Audio Nirvana IV

Obudowy wzmacniacza i zasilacza zostały w całości wykonane z precyzyjnie obrobionych bloków aluminiowych, które sprawiają, że Nirvana IV nie tylko wygląda znakomicie, ale posiada także niezwykle solidną konstrukcję mechaniczną wolną od szkodliwych wibracji.

Specyfikacja Auris Audio Nirvana IV:

 • Lampy: 1x ECC82, 2x EL34
 • Topologia: Single-Ended
 • Czułość wejściowa: 1,4V
 • Maksymalna moc: 6,5W
 • Impedancja wyjściowa: 32/80/150/300/600 omów
 • Wejścia analogowe: 2 x RCA, 1 x XLR
 • Wymiary: 312x332x220 mm
 • Waga: 11,4kg
 • Wymiary zasilacza: 114x204x74
 • Waga zasilacza: 3kg
 • Zdalne sterowanie: Brak

Auris Audio Nirvana IV dostępny jest w salonach sieci HiFiPRO/MP3Store, a jego sugerowana cena detaliczna wynosi 28.995 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP