kino domowe

ES - NOWA LINIA GŁOŚNIKÓW JBL

news |

JBL ogłasza wprowadzenie na rynek serii ES, kompletnej linii głośników do systemów stereo i kina domowego, która zastąpi serię Northridge E...

JBL ogłasza wprowadzenie na rynek serii ES, kompletnej linii głośników do systemów stereo i kina domowego, która zastąpi serię Northridge E. Linia ES składa się z dziewięciu modeli: monitor do montażu na ścianie lub ustawienia na półce (ES10); dwa kompaktowe monitory (ES20, ES30); trzy kolumny podłogowe (ES80, ES90, ES100); głośnik centralny (ES25C) oraz dwa subwoofery aktywne (ES150P i ES250P). Wszystkie modele, także subwoofery posiadają porty bass-reflexu JBL FreeFlow. Ceny kształtują się następująco:
monitory:
ES10 - 479 zł / szt.
ES20 - 479 zł / szt.
ES30 - 599 zł / szt.
kolumny głośnikowe:
ES80 - 1399 zł / szt.
ES90 - 1599 zł / szt.
ES100 - 1799 zł / szt.
głośnik centralny:
ES25C - 699 zł / szt.
subwoofery aktywne:
ES150P - 1499 zł / szt.
ES250P - 1999 zł / szt.
Głośniki z serii JBL ES będą dostępne w październiku 2007.
INFO http://www.jbl.pl
Pełna wersja komunikatu prasowegoJBL PRZEDSTAWIA GŁOŚNIKI JBL ES:
ELEGANCKI DESIGN I DOSKONAŁE BRZMIENIE

JBL ogłasza wprowadzenia na rynek serii ES, kompletnej linii głośników do systemów stereo i kina domowego, które łączą w sobie doskonałe brzmienie i unikalny, elegancki design. Następca niezwykle popularnej serii JBL Northridge E, linia JBL ES wykorzystuje technologie stosowane w profesjonalnych kolumnach przeznaczonych do studiów nagraniowych, aby zapewnić wyjątkową jakość dźwięku. Modele z serii JBL ES dostępne są w trzech atrakcyjnych kolorach, pasujących do każdego wystroju wnętrza.
Seria JBL ES składa się z dziewięciu modeli: monitor do montażu na ścianie lub ustawienia na półce (ES10); dwa kompaktowe monitory (ES20, ES30); trzy kolumny podłogowe (ES80, ES90, ES100); głośnik centralny (ES25C) oraz dwa subwoofery aktywne (ES150P i ES250P).

Seria JBL ES: elegancki design i wyjątkowe brzmienie
Głośniki serii ES charakteryzują się nową stylistyką – zwężające się obudowy, zaokrąglone przy górnej krawędzi – która łączy klasykę i współczesne trendy. Grafitowy panel przedni wyróżnia się przy kolorowych ściankach bocznych (drewno bukowe, wiśniowe i czerń); wszystkie głośniki posiadają czarne maskownice.
Aby uzyskać doskonałe brzmienie, w głośnikach z linii ES zastosowano liczne technologie JBL, wśród nich przetwornik ultrawysokotonowy, rozszerzający pasmo przenoszenia aż do 40kHz, dzięki czemu tony wysokie są odtwarzane gładko i z detalami. Przetwornik ultrawysokotonowy jest uzupełniany przez tweeter z laminatu tytanowego, powstającego przez nałożenie warstwy tytanu na niezwykle lekką substancję. Tweeter i ultratweeter są osadzone w falowodach, które zapewniają takie samo brzmienie wzdłuż osi oraz poza nią. W rezultacie dźwięki o wysokiej częstotliwości są równomiernie rozpraszane w pomieszczeniu. Przetworniki średnio- i niskotonowe serii ES mają membrany wykonane ze stworzonego przez JBL tworzywa PolyPlas , które zachowuje neutralne akustycznie właściwości papieru, a jednocześnie jest wystarczająco sztywne by tłumić rezonans membrany.
Wszystkie modele, także subwoofery posiadają porty bass-reflexu JBL FreeFlow , specjalnie ukształtowane i dopasowane do danego głośnika, co pozwala lepiej odtwarzać niskie tony i poprawić skuteczność. Aby zapewnić maksymalną czystość dźwięku, linia głośników ES wykorzystuje zwrotnice JBL Straight-Line Signal Path (SSP), w której użyto minimalną ilość części.
Seria głośników JBL ES posiada wytrzymałe obudowy o dużej gęstości, wzmocnione i wytłumione, by wyeliminować wibracje i niechciane koloryzacje brzmienia. Specjalny kształt dodatkowo poprawia brzmienie. Wszystkie modele poza subwooferami ES150P i ES250P są ekranowane magnetycznie. Modele ES30, ES80, ES90 i ES100 mają także podwójne gniazda, umożliwiające bi-wiring lub bi-amping.
Seria JBL ES to bogate opcje instalacji w jakimkolwiek systemie stereo czy kina domowego. Kompaktowy monitor ES10 można montować na ścianie za pomocą dołączonych uchwytów ściennych. Głośnik centralny ES25C można umieścić nad telewizorem lub pod nim, a także na półce, a kolumny ES80, ES90 i ES100 mają smukły elegancki profil, dzięki czemu łatwo można wkomponować je w domowe centrum rozrywkowe. Subwoofery ES150P (300W) oraz ES250P (400W) można w prosty sposób dostroić do każdej instalacji, by uzyskać optymalne brzmienie niskich częstotliwości.
Głośniki z serii JBL ES będą dostępne w październiku 2007.