s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Focal Littora 200

news |
niezdefiniowano - Focal Littora 200

Focal zaprezentował linię produktów przeznaczonych do odsłuchu w warunkach morskich, przybrzeżnych i wilgotnych: Littora 200.

W ramach nowej linii trzy produkty: OD Sat 5, OD Stone 8 i OD Sub 12 zostały specjalnie opracowane, aby wprowadzić dźwięk do przestrzeni zewnętrznych, takich jak ogrody, tarasy, obszary basenowe, kuchnie na świeżym powietrzu i inne. Pięknie zaprojektowane, dyskretne i oferujące wyjątkowo wysoką jakość dźwięku, produkty te doskonale uzupełniają się pod względem estetycznym i dźwiękowym, tworząc bezkompromisowy system audio. Ich wszechstronność i łatwość integracji pozwalają na dopasowanie do każdej powierzchni, w dowolnym miejscu i przez imponująco długi czas.

Trzy produkty, kilka opcji systemowych

Głośnik OD Stone 8 to model o wyjątkowym wyglądzie, w kształcie "kamyka" i z eleganckimi wykończeniami; OD Sat 5 to dyskretny i wszechstronny głośnik dostarczany wraz z uchwytami do montażu w ścianie lub w podłodze; OD Sub 12 to półprzezroczysty subwoofer oferujący systemom potężny i otulający bas. Te trzy modele, stosowane samodzielnie lub razem jako kompletny system, zapewniają harmonijną instalację i wysokiej klasy dźwięk na zewnątrz.

Wzornictwo i wykończenie

Głośnik OD Stone 8 prezentuje unikalną konstrukcję w kształcie "kamyka" i jest dostępny w trzech wersjach wykończenia: Limestone, Sand i Basalt. Są one "teksturowane", co daje efekt skały, dzięki czemu wyglądają olśniewająco i doskonale komponują się z otoczeniem. Ponadto, w celu optymalnego dostosowania do każdego rodzaju środowiska zewnętrznego, Focal oferuje również różne wykończenia dla swoich produktów OD Sat 5 i OD Sub 12, dostępne w wykończeniu Dark lub Light.

Focal Littora 200

Odporne na każdą pogodę

Produkty Littora 200 są wyposażone w stożkowe przetworniki głośnikowe IRIS IP, opracowane przez Focal, aby wytrzymać wszelkie warunki pogodowe, bez utraty jakości dźwięku. Oprócz obróbki anty-UV, satelita OD Sat 5 posiada certyfikat IP55, a OD Stone 8 i Sub 12 certyfikat IP45, międzynarodowe standardy gwarantujące ochronę przed wnikaniem pyłu i wody.

Francuskie know-how z Focal

Poza odpornością na warunki atmosferyczne, membrana zawarta w głośnikach produktów pomaga zapewnić wyjątkowo wysoką jakość reprodukcji dźwięku na zewnątrz, co jest owocem know-how dźwiękowego Focal obejmującego ponad 40 lat. OD Stone 8 i OD Sat 5 zawierają również aluminiowy współosiowy głośnik wysokotonowy w kształcie litery "M", zapewniający wyraźną i zdefiniowaną reprodukcję wysokich tonów w dużych przestrzeniach. Głośniki są wyposażone w transformator mocy, który umożliwia ich połączenie w system 100V. Moc transformatora można dostosować do poziomu głośności każdego z głośników wchodzących w skład systemu. Dzięki temu łatwemu połączeniu można pokryć duży obszar odsłuchu, uzyskując krystalicznie czysty dźwięk.

Nowe produkty będą dostępne na naszym rynku w styczeniu 2023 roku.

Źródło: informacja prasowa FNCE S.A.