s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Focal Bathys

news |
niezdefiniowano - Focal Bathys

Francuska firma Focal zaprezentowała swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów, model Bathys.

Według zapewnień producenta nowe słuchawki Bathys oferują czysty dźwięk hi-fi poprzez łączność Bluetooth 5.1 lub tradycyjne połączenie przewodowe dzięki trybowi USB-DAC. Słuchawki wyróżniają się przetwornikami wykonanymi w fabrykach Focala we Francji, wysokowydajną technologią redukcji szumów, ponad 30 godzinami pracy na baterii, wysokiej jakości materiałami i wieloma atrakcyjnymi funkcjami. Bathys doskonale sprawdzą się w podróży. Focal Bathys oferują szczegółowe, precyzyjne i dynamiczne brzmienie o wysokiej wierności.

Oferuje dwa tryby redukcji szumów, aby całkowicie zanurzyć się w muzyce: tryb "Silent" zoptymalizowany dla podróży z wysokim poziomem hałasu w tle (samoloty, pociągi itp.) oraz tryb "Soft", który pomaga w skupieniu się w domu, w biurze itp. Posiada również tryb "Transparentność", który pozwala słyszeć dźwięki wokół siebie.

Focal Bathys

Focal Bathys wyposażone zostały w asystentów głosowych: Google Asistant oraz Amazon Alexa. Posiadają również korektor dźwięku, dzięki któremu, można dopasować dźwięk do swoich potrzeb. Asystenci głosowi, korektor dźwięku oraz inne ustawienia są dostępne w dedykowanej aplikacji opracowanej przez Focala.

Słuchawki kompatybilne są z kodekami SBC, AAC, Apt-X i Apt-X Adaptive oraz zapewniają bogaty wybór trybów łączności (Bluetooth, Jack, USB). Posiadają również technologię Clear Voice Capture zapewniającą krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne, technologię bazującą na 8 wbudowanych w słuchawki mikrofonach.

Focal Bathys

Bateria - Focal Bathys oferuje ponad 30 godzin użytkowania, a funkcja szybkiego ładowania zapewnia 5 dodatkowych godzin słuchania przy ładowaniu przez 15 minut. W komplecie ze słuchawkami znajdują się dwa kable (1,2m) 3,5mm Jack-Jack i (1,2m) USB-C.

Przetworniki produkowane we Francji

Przetworniki w słuchawkach Bathys są produkowane w Saint-Étienne we Francji i przy ich projektowaniu inżynierowie korzystali z ogromnego doświadczenia Focala, który jest firmą poszukującą najlepszych rozwiązań i stawiającą na innowacje.

Focal Bathys

Dzięki aluminiowo-magnezowej kopułce, przetworniki w słuchawkach Bathys zapewniają głęboki bas, miękkie tony wysokie i wyraźne tony średnie, co daje niezwykle precyzyjny dźwięk. Zintegrowany tryb USB-DAC obsługuje rozdzielczość do 24-bit/192kHz oferując imponującą wydajność.

Wyrafinowana estetyka

Konstrukcja modelu Bathys to kontynuacja sprawdzonych rozwiązań, znanych z wcześniejszych słuchawek Focala. Te ergonomiczne słuchawki łączą wyrafinowane materiały, takie jak magnez, prawdziwą skórę i aluminium. Procentuje to wyjątkowym komfortem niezależnie od kształtu głowy. Maskownice nauszników nawiązują do charakterystycznego wzoru słuchawek Focala, z niezwykle estetycznymi i uniwersalnymi zaokrągleniami. W centralnej części nauszników znajduje się podświetlane logo marki Focal, które można aktywować, aby uzyskać elegancki efekt wizualny.

Focal Bathys

Kolejną cechą wyróżniającą Bathys jest elegancki i ponadczasowy kolor Black Silver. Zaprojektowane zostały tak, aby cechowała je lekkość, kompaktowość i doskonała trwałość. Są idealnym towarzyszem podróży. Do słuchawek dołączony jest starannie wykończony futerał.

Bathys: Skąd nazwa?

Bathys pochodzi od słowa "batyskaf", pierwszego głębinowego pojazdu badawczego. Jest on uosobieniem spokoju, otchłani i absolutnej ciszy. Genialny tryb ANC w słuchawkach Focal doskonale odzwierciedla odczucia obecne podczas eksplorowania głębokich oceanów.

Focal Bathys

Specyfikacja Focal Bathys

  • Technologia Bluetooth: 5.1 Multipoint
  • Zasięg Bluetooth: >15m
  • Zakres częstotliwości Bluetooth:
  • Kodeki audio: SBC, AAC, aptXTM Adaptive, aptXTM
  • Żywotność baterii: 42 godziny USB DAC
  • Głośniki: 1 5/8" (40mm) aluminiowo-magnezowa kopułka w kształcie litery "M"
  • Pasmo przenoszenia: 15Hz do 22kHz
  • Zniekształcenia harmoniczne: <0,2% @1kHz
  • Połączenia: Bluetooth / jack 3,5 mm / USB-C
  • Waga: 350g

Słuchawki dostępne są w sprzedaży w sieciach salonów Denon Store i Audio Forum w cenie detalicznej 3.799 złotych.

Źródło: informacja prasowa FNCE S.A.