s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Matrix Audio Element X2, M2 i I2

news |
niezdefiniowano - Matrix Audio Element X2, M2 i I2

Druga generacja streamerów muzycznych Matrix Audio z serii Element została całkowicie przeprojektowana oraz zyskała większą funkcjonalność.

Firma Matrix Audio Technology została założona w 2013 roku w chińskim mieście Xi'an przez trójkę przyjaciół dzielących wspólną pasję do audio, muzyki i gier. Od samego początku jej celem była produkcja wysokiej klasy urządzeń hi-fi, które nie tylko dobrze brzmią ale i świetnie wyglądają. Dzięki temu, marka Matrix szybko zdobyła popularność i uznanie entuzjastów audio w wielu krajach.

Na nasz rynek wchodzi nowa generacja uniwersalnych desktopowych streamerów muzycznych z serii Element: Matrix Element M2, Matrix Element X2 i Matrix Element i2. Wyposażono je w całkowicie przeprojektowaną elektronikę oraz ulepszono ich funkcjonalność. Na pokładzie znajdziemy topowe chipsety ESS Sabre DAC zapewniające wysoką jakość dźwięku oraz dekodowanie muzyki hi-res w formatach PCM, DSD i MQA.

Streamery muzyczne z serii Element drugiej generacji są wyposażone w ekran dotykowy LCD o przekątnej 3,46 cala. Wyświetlacz w atrakcyjny i czytelny sposób prezentuje informacje o odtwarzanej muzyce. Pozwala też na intuicyjną i wygodną obsługę dzięki dotykowemu interfejsowi. Ponadto, urządzenia można obsługiwać za pomocą intuicyjnej aplikacji działającej pod systemami Android oraz iOS. Seria Element 2 obsługuje wiele usług przesyłania strumieniowego, w tym Spotify, Tidal, Qobuz itp. Odtwarzacze posiadają certyfikat Roon Ready oraz wspierą DNA/UPnP i Aiplay2.

Matrix Element X2

Jest to wszechstronne urządzenie wykorzystujące flagowy układ dekodujący ES9038PRO i obsługuje wiele wejść i wyjść. Dodatkowo posiada wyjście zbalansowane 4,4 mm i niezbalansowane 6,35 mm dla słuchawek. Element X2 ma na swoim pokładzie wbudowany znakomity przedwzmacniacz o wzmocnieniu analogowym +10dB.

Matrix Audio Element X2

Posiada w pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy, który składa się z 8 niezależnych jednostek wzmacniających, poszczególne dwie jednostki są połączone równolegle zapewniając wyższy prąd sterujący i moc wyjściową przy zachowaniu bardzo niskich zniekształceń i szumów oraz lepszą kontrolę mikrodetali.

Element X2 ma nie tylko wiele wejść cyfrowych, ale także wejścia analogowe. Gramofony, odtwarzacze CD lub inne urządzenia z wyjściami analogowymi można podłączyć do swojego systemu audio za pomocą Element X2. Dostępne są wysokie, średnie i niskie wzmocnienia wejściowe w zależności od poziomu wyjściowego podłączanego urządzenia.

Sugerowana cena detaliczna Matrix Element X2 wynosi 20.990 złotych.

Matrix Element M2

Urządzenie posiada specjalnie zaadaptowany układ dekodujący ES9028PRO oraz wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który został zmodernizowany do 4-kanałowej, w pełni zbalansowanej architektury. Taka symetryczna konstrukcja gwarantuje przesyłanie sygnałów lewego i prawego kanału przez niemal idealnie symetryczny obwód wzmacniający. Zapewnia to dużą moc wyjściową przy niskich zniekształceniach i szumach. Element M2 posiada wyjście słuchawkowe 4,4 mm i 6,35 mm, dzięki czemu można go sparować z różnymi słuchawkami.

Matrix Audio Element M2

Dodano port wejściowy HDMI ARC (Audio Return Channel). Po podłączeniu do urządzeń wyświetlających, takich jak telewizory i projektory z funkcją HDMI ARC, cyfrowy dźwięk z sygnału HDMI można przesłać do Element M2 w celu uzyskania wyższej jakości odtwarzania. Jeśli urządzenie wyświetlające obraz obsługuje protokół HDMI CEC (Consumer Electronics Control), to można nim sterować z poziomu M2.

Matrix Element M2 jest kompaktowym, w pełni funkcjonalnym źródłem zapewniającym możliwość strumieniowania muzyki wysokiej rozdzielczości.

Sugerowana cena detaliczna Matrix Element M2 wynosi 14.990 złotych.

Matrix Element I2

Podstawowy model z serii Element 2, w którym producent zaimplementował nowoczesne technologie zapewniające wysoką jakość przesyłanego dźwięku. Producent w odróżnieniu od wyższych modeli zdecydował się na chipset ES9038Q2M zapewniający pełne dekodowanie MQA.

Matrix Audio Element I2

Odtwarzacz Element I2 jest wyposażony w wysokiej jakości czterordzeniowy procesor i układ cyfrowego interfejsu audio. Bogate możliwości ustawień użytkowania, zaawansowane funkcje odtwarzania muzyki oraz elastyczne interfejsy wejścia i wyjścia sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdzi się do rozrywki i gier.

Precyzyjny zegar jest podstawą dokładnego odtwarzania dźwięku cyfrowego. Dlatego producent dodał femtosekundowy zegar CCHD-950 o ultraniskim szumie fazowym firmy Crystek, który zmniejsza jitter powstający podczas transmisji i przetwarzania cyfrowych sygnałów audio. Miłośnicy słuchawek docenią gniazda słuchawkowe 4,4 mm i 6,35 mm.

Sugerowana cena detaliczna Matrix Element I2 wynosi 8.490 złotych.

Źródło: informacja prasowa MIP