s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Bowers & Wilkins Px8

news |
niezdefiniowano - Bowers & Wilkins Px8

Nowe bezprzewodowe słuchawki nauszne Bowers & Wilkins Px8 wyróżnia wyjątkowy design i jakość dźwięku.

Słuchawki nauszne Bowers & Wilkins Px8 są rozwinięciem doskonale przyjętego modelu Px7 S2. Projektanci wyposażyli nową konstrukcję w dodatkowe ulepszenia, które jeszcze bardziej poprawiają brzmienie i wygodę użytkowania. Na uwagę zasługuje ekskluzywne wykończenie obejmujące elementy z odlewanego aluminium, błyszczące metaliczne detale i skórzane wykończenie skórą Nappa.

Jak przyznał Giles Pocock, wiceprezes ds. marketingu Bowers & Wilkins, "Px8 doskonale oddaje wszystko to, co Bowers & Wilkins reprezentuje jako marka – niezrównany design oraz wyjątkową jakość dźwięku, która właściwie odzwierciedla naszą obietnicę True Sound".

Bowers & Wilkins Px8

Przetworniki Carbon Cone

Ze słuchawkami Px8 użytkownik może liczyć na jeszcze wyższy poziom szczegółowości, przestrzenności i rozdzielczości. Jest to zasługa nowych 40-mm przetworników z karbonowymi membranami (Carbon Cone), które są wzorowane na kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins z serii 700. Przetworniki umieszczono pod odpowiednim kątem, zapewniając niższe zniekształcenia i dużą rozdzielczości dźwięku o referencyjnej jakości. W celu zapewnienia wysokiej jakości brzmienia z rozdzielczością do 24 bitów, projektanci wyposażyli słuchawki w potężny procesor DSP.

Hybrydowy układ ANC

Model Px8 może pochwalić się hybrydowym układem aktywnej redukcji szumów. Wykorzystuje on sześć zaawansowanych mikrofonów: dwa odpowiadają za mierzenie mocy wyjściowej każdego przetwornika, dwa reagują na szumy otoczenia dochodzące z zewnątrz, a dwa gwarantują niezwykłą czystość sygnału mowy. Co istotne, zmniejszenie poziomu hałasu otoczenia docierającego do uszu słuchacza nie odbywa się kosztem jakości odtwarzanego dźwięku.

Bowers & Wilkins Px8

Najlepsza jakość bezprzewodowego dźwięku

Tak jak słuchawki Px7 S2, taki i model Px8 jest kompatybilny z technologią bezprzewodową Bluetooth 5.2 oraz kodekami Qualcomm aptX Adaptive i aptX HD. W ten sposób udało się zagwarantować najlepszą możliwą jakość bezprzewodowego dźwięku z różnorodnych urządzeń, m.in. smartfonów, tabletów czy komputerów. Dodatkowo ze słuchawek można również korzystać przewodowo za pośrednictwem kabla USB-C i analogowego jack 3,5 mm, a niezbędne okablowanie, wraz z etui ochronnym, znajduje się w zestawie.

Inspirujące wzornictwo

Na uwagę zasługuje również wspaniałe wzornictwo słuchawek Px8. Najnowszy model dostępny jest w dwóch kolorach – czarnym lub brązowym – i ma odlewane z aluminium elementy pałąka, czym nawiązuje do stylistyki innych konstrukcji Bowers & Wilkins. Ponadto nauszniki z miękkiej pianki z efektem pamięci obszyto luksusową skórą Nappa. Całość potwierdza klasę premium brytyjskiej marki, reprezentując jednocześnie poziom niespotykany dotąd wśród słuchawek bezprzewodowych.

Bowers & Wilkins Px8

Przydatne funkcjonalności

Słuchawki współpracują z intuicyjną aplikacją Bowers & Wilkins Music, która obsługuje takie funkcje jak korekcja brzmienia czy regulacja ANC. Z jej poziomu można sprawdzić także dokładny wskaźnik naładowania baterii, która zapewnia nawet 30 godz. bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Inżynierowie wyposażyli Px8 także we wbudowane przyciski sterujące na każdym nauszniku, zapewniając komfortową kontrolę nad odtwarzaniem. Całości dopełnia możliwość szybkiego uruchomienia asystenta głosowego za pomocą jednego przycisku.

Cena i dostępność

Słuchawki Bowers & Wilkins Px8 będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów w październiku 2022 roku. Ich poglądowa cena wynosi 3.349 złotych.

Źródło: informacja prasowa Audio Klan