s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Physic Spark w Q21

news |
niezdefiniowano - Audio Physic Spark w Q21

Salon Q21 zaprasza wszystkich chętnych na premierowe odsłuchy trójdrożnych kolumn podstawkowych Audio Physic Spark.

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i zoptymalizowanej konstrukcji pod kątem reprodukcji dźwięku, kolumna Spark wypełnia lukę pomiędzy kolumnami półkowymi i podłogowymi. Oferuje swobodę w ustawieniu przy równoczesnym braku kompromisów jeśli chodzi o właściwości soniczne. W rezultacie kolumna dobrze daje sobie radę nawet w pomieszczeniach o trudnej akustyce.

W nowym Sparku zastosowano najnowszą technologię Audio Physic "PowerTrain", znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii "PowerTrain" jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu opór występujący podczas pracy membrany jest niemal zerowy. Objawia się to brakiem kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Dodatkowo głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Takie rozwiązanie polepsza selektywność i rozdzielczość reprodukowanego dźwięku. Kolumny głośnikowe Spark posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.
Audio Physic Spark w Q21
W rezultacie najnowszy Audio Physic osiąga rozdzielczość reprodukowanego dźwięku, wcześniej nieznaną kolumnom w tej kategorii cenowej. Spark posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround.
Poza tym nowy Spark dziedziczy inne kluczowe innowacje zastosowane po raz pierwszy w Cardeasie. Oprócz nowego przetwornika średniotonowego HHCM SL, posiada obudowę wykonaną w sprawdzonej technologii typu multi-sandwich, wewnętrzne przegrody wykonane są z płyt o zaawansowanej konstrukcji plastra miodu, a wzmocnienia z pianki ceramicznej.
Cena detaliczna kolumn Audio Physic Spark wynosi 14.999 złotych za sztukę. Więcej informacji oraz oferta handlowa dostępne pod linkiem - https://www.q21.pl/audio-physic-spark-czarny-szklo.html
Źródło: informacja prasowa Q21