s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Yamaha SR-C30A

news |
niezdefiniowano - Yamaha SR-C30A

Yamaha zaprezentowała nowy kompaktowy soundbar z bezprzewodowym subwooferem – model SR-C30A przeznaczony do mniejszych pomieszczeń.

Najnowszy kompaktowy soundbar Yamaha SR-C30A pozwala cieszyć się czystym, pełnozakresowym dźwiękiem także w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na ustawienie dużego systemu audio lub rozbudowanego kina domowego. Listwa soundbarowa wyróżnia się małymi gabarytami a jej szerokość ma zaledwie 60cm. Dzięki temu zmieści się nie tylko na szafce RTV, ale nawet na biurku. Urządzenie można również zamontować na ścianie. Moc wyjściowa zestawu wynosi 90W (2 x 20W soundbar + 50W subwoofer).

W zestawie z subwooferem

Soundbar SR-C30A, w odróżnieniu od modelu SR-C20A, oferuje oddzielny, bezprzewodowy subwoofer. Przekłada się to na lepszą wydajność przetwarzanych niskich tonów i poprawę czystości odtwarzanego dźwięku. Jednostka ta cechuje się smukłą konstrukcją o wymiarach 16 x 33,5 x 36,4 cm. Projektanci wykończyli wyjście portu bas refleks i panel sterujący subwoofera na wysoki połysk. Głośnik niskotonowy można ustawić w pozycji pionowej lub poziomej, co ułatwia znalezienie właściwego miejsca dla urządzenia w pomieszczeniu.
Yamaha SR-C30A

Złącza i łączność Bluetooth

Pomimo kompaktowych rozmiarów, SR-C30A wyposażono w różnorodne funkcje i liczne złącza. Wśród złącz znajdziemy HDMI z ARC (zwrotnym kanałem audio, od ang. Audio Return Channel) i wejścia audio – dwa cyfrowe optyczne i jedno analogowe jack 3,5 mm. Urządzenie może pochwalić się także wbudowanym modułem Bluetooth 5.0.

Różnorodne funkcje

Najnowszy soundbar SR-C30A jest kompatybilny z funkcją Clear Voice zapewniającą czyste brzmienie dialogów filmowych. Obsługuje również takie rozwiązania jak zwiększające dźwiękową immersję Virtual 3D Surround Sound oraz Adaptive Low Volume – technikę odpowiedzialną za uzyskanie wysokiej jakości brzmienia, nawet przy niższych poziomach głośności.
Yamaha SR-C30A
Ponadto dostępne są cztery tryby przetwarzania dźwięku: Standard, Stereo, Game (Gra) i 3D Movie (Film 3D). Soundbar współpracuje także z aplikacją Sound Bar Remote. Jest ona dostępna bezpłatnie na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Do zestawu dołączono też pilot zdalnego sterowania.

Dostępność

Dostępność soundbara Yamaha SR-C30A przewidziana jest na październik 2022 roku.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan