s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

KEF Reference 3 Meta w Instal Audio

news |
niezdefiniowano - KEF Reference 3 Meta w Instal Audio

Salon Instal Audio zaprasza na odsłuchy najnowszych kolumn KEF Reference 3 Meta, które wyrożniają się czystym i naturalnym brzmieniem.

Kolumny z serii The Reference firmy KEF od zawsze wyznaczały nowe standardy high-endowego dźwięku i wyprzedzały konstrukcyjnie konkurencję. Teraz odświeżona seria The Reference z dopiskiem Meta posiada najnowsze i najbardziej renomowane i opatentowane technologie firmy KEF przesuwając tym samym granicę możliwości dźwiękowych jeszcze dalej.
Salon Instal Audio jest pierwszym w Polsce, który posiada model Reference 3 Meta w kolorze High-Gloss Black/Grey na miejscu.
Już od pierwszych dźwięków można usłyszeć jak duży jest postęp w jakości dźwięku od przednich Reference 3.

Najnowsze technologię firmy KEF sprawiły, że dźwięk płynący z tych kolumn jest nieskazitelnie czysty, pozbawiony wszelkich wad i zakłóceń. Niskie częstotliwości idealnie łączą się z średnim i wysokim zakresem wprowadzając prawdziwą harmonię i spokój. Niczego za dużo, niczego za mało, po prostu idealnie, tak jak powinien brzmieć naturalny dźwięk.
Warto zwrócić uwagę, że każdy głośnik z serii Reference jest wynikiem zdobywanego przez lata doświadczenia firmy KEF z siedzibą w Wlk. Brytanii w Maidstone w hrabstwie Kent od 1961 roku. Kolumny z serii Reference zostały zaprojektowane pod kątem ponadprzeciętnych możliwości sonicznych, jak na swoją cenę, oraz żeby były atrakcyjne dla oka. Zostały zaprojektowane i skonstruowane w Maidstone i tam też są wykonywane ręcznie przez doświadczonych rzemieślników.

Odświeżona seria The Reference z dopiskiem Meta, oznacza że w kolumnach zastosowano zastrzeżoną patentem technologię Metamaterial Absorption firmy KEF, czyli specjalny układ przetworników wykonany w technologii 12. generacji Uni-Q (12. generacji) z wykorzystaniem technologii MAT.

Czym jest Metamaterial Absorption Technology (MAT)?

Meta to wysoce złożona struktura przypominająca wyglądem labirynt, która pochłania 99% niechcianego dźwięku z tyłu przetwornika, eliminując wynikające z tego zniekształcenia i zapewniając czystszy, bardziej naturalny dźwięk.

Czym jest układ przetworników 12. generacji Uni-Q z MAT?

The Reference Meta posiadają najnowszy układ przetworników firmy KEF w wersji 12. generacji z technologią MAT. Uni-Q działa jak jedno punktowe źródło, w celu rozproszenia dźwięku bardziej równomiernie w całym pomieszczeniu. Rezultatem jest eliminacja tzw. "sweet spot", co sprawia, że każdy może cieszyć się tym samym naturalnym, szczegółowym dźwiękiem bez konieczności umiejscowienia się w ściśle określonym miejscu odsłuchowym.
Źródło: informacja prasowa Instal Audio