s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Astell&Kern Pathfinder

news |
niezdefiniowano - Astell&Kern Pathfinder

Firma Astell&Kern zaprezentowała słuchawki IEM Pathfinder, w których zastosowano pierwszy na świecie dwumembranowy, średniotonowy i zbalansowany przetwornik armaturowy.

Po udanej współpracy z Campfire Audio przy projektowaniu modelu Solaris X, przyszła kolej na nowe hybrydowe słuchawki IEM Pathfinder. Są to wyrafinowane słuchawki wyposażone w zaawansowaną, dwukomorową technologię przetworników Balance Armature (BA), aby osiągnąć nowy poziom realizmu dźwięku.

Najważniejsze cechy Astell&Kern Pathfinder

 • Pierwszy na świecie dwumembranowy, średnio-tonowy i zbalansowany przetwornik armaturowy (BA) firmy Knowles zapewnia bardziej naturalną reprodukcję w kluczowym obszarze średniego zakresu.
 • Przetworniki Dual Balanced Armature zapewniają rozszerzone i płynniejsze dźwięki o wysokiej częstotliwości
 • Specjalnie zaprojektowane podwójne przetworniki dynamiczne z hybrydową membraną do obsługi niskich i średnich częstotliwościach
 • Pierwsze słuchawki, w których zastosowano nową technologię Radial Venting firmy Campfire Audio, zapewniającą, że dynamiczne przetworniki oferują mocniejszy bas i większą scenę dźwiękową
 • Posrebrzane miedziane kable Litz OFC oraz ich nowa konstrukcja w kształcie taśmy minimalizują zniekształcenia sygnału
 • Zawiera wytrzymałe, niestandardowe złącza MMCX z miedzi berylowej zapewniające doskonałe połączenie

Zbalansowany przetwornik armaturowy (BA) z podwójną membraną

Potrzebny był od nowa zaprojektowany przetwornik, aby uzyskać szerszy zakres częstotliwości, realistyczną reprodukcję i bardziej zrównoważony dźwięk. Jego sercem jest całkowicie nowy dwumembranowy sterownik armatury firmy Knowles. Dzięki zastosowaniu pojedynczej cewki obsługującej dwie oddzielne membrany, konstrukcja jest podobna do silnika dwucylindrowego – zapewniając większą moc i płynniejszą pracę. Jest to pierwszy na świecie dwumembranowy, średnio-tonowy i zbalansowany przetwornik armaturowy.
Astell&Kern Pathfinder
W porównaniu z tradycyjnym modelem BA z pojedynczą, większą membraną, ta całkowicie nowa konstrukcja zawiera dwie komory, z których każda zawiera ma membranę i pręt napędowy uruchamiany pojedynczą cewką. Rezultatem jest wyższa moc wyjściowa oraz cieplejsza i bardziej naturalna średnica.

Podwójne przetworniki BA z technologią T.A.E.C.

Ulokowane głębiej podwójne przetworniki BA koncentrują się na zapewnianiu czystszego i bardziej precyzyjnego odtwarzania wysokich częstotliwości. Zastosowano w nich opatentowaną przez Campfire Audio technologię Tuned Acoustic Expansion Chamber (T.A.E.C.), która optymalizuje wydajność i zapewnia bezpośrednie przejście od przetwornika do ucha. To sprytne rozwiązanie rozszerza wysokie częstotliwości bez sybilantów i zmęczenia, zapewniając niezrównaną klarowność i gładką górę.

Niestandardowe przetworniki z technologią Radial Venting

Dostarczanie bogatych i energetycznych dźwięków basowych, przy jednoczesnym zapewnieniu lepszej definicji niższej średnicy, jest możliwe dzięki dwóm niestandardowym dynamicznym przetwornikom 10mm. Wyposażony w hybrydowe membrany i umieszczony w drukowanej w 3D komorze akustycznej Radial Venting Acoustic Chamber, ten całkowicie nowy projekt firmy Campfire Audio zapewnia szybszą i mocniejszą odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości bez niepotrzebnego wzrostu ciśnienia. Każdy dynamiczny przetwornik jest wentylowany przez specjalnie zaprojektowany otwór znajdujący się z przodu drivera. Ta komora akustyczna radykalnie poprawia ekspresję przetworników i tworzy większą scenę dźwiękową, zachowując jednocześnie unikalny dźwięk przetwornika dynamicznego.

Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem akustyki

Wysokiej klasy słuchawki Campfire Audio są wysoko oceniane przez audiofilów na całym świecie, nic więc dziwnego, że dbałość o szczegóły jest kluczem do zapewnienia doskonałych wrażeń muzycznych z Pathfinder. Każda słuchawka zawiera wydrukowaną w 3D, zoptymalizowaną akustycznie komorę wewnętrzną, aby umożliwić przetwornikom zapewnienie najwyższej możliwej jakości dźwięku oraz stworzenie naturalnego i precyzyjnego dźwięku.
Astell&Kern Pathfinder

Konstrukcja kabla Litz z posrebrzanej miedzi

Pathfinder jest dostarczany z trzema różnymi kablami, aby umożliwić wszystkie niezbalansowane i zbalansowane połączenia słuchawek (2,5 mm, 3,5 mm i 4,4 mm). Całkowicie nowy posrebrzany kabel miedziany Litz składa się z czterech przewodów ułożonych obok siebie, zaprojektowanych tak, aby zapewnić możliwie najbardziej przejrzyste i rozszerzone dźwięki. Miękki w dotyku formowany płaszczyk, który owija się wokół każdego przewodnika, zapewnia zarówno elastyczność, jak i trwałość. Jednocześnie płaska konstrukcja kabla zapobiega plątaniu się, może być zwinięta w celu łatwego przechowywania i zapewnia minimalne zniekształcenia kabla. Kabel zakończony jest solidną metalową obudową złącza.
Złącza połączeniowe MMCX z berylu/miedzi zapewniają większą odporność na zużycie w porównaniu ze zwykłymi złączami mosiężnymi, a jednocześnie oferują bardziej solidny mechanizm łączenia. Taki wybór materiałów wydłuża żywotność komponentu i słuchawek.

Kompleksowy wybór wkładek

Wraz z trzema typami kabli słuchawkowych, Pathfinder jest dostarczany z szeregiem typów i rozmiarów wkładek dousznych, dzięki czemu znalezienie bezpiecznego i wygodnego dopasowania jest proste. W zestawie pięć par końcówek Final Audio E-Type (XS/S/M/L/XL), trzy pary końcówek Campfire Audio Marshmallow (S/M/L) i trzy pary końcówek silikonowych (S/M/L). Aby utrzymać Twoje IEM i akcesoria w nieskazitelnym stanie podczas transportu, dostarczane są również skórzane etui z zamkiem błyskawicznym, pokrowiec ochronny na słuchawki oraz etui do przechowywania końcówek i kabli.

Filozofie projektowania premium

Obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej Pathfinder łączy dwie filozofie projektowania każdej firmy. Rozpoznawalny motyw "światło i cień" Astell&Kern jest obecny i oddaje stylistykę innych produktów producenta. Z kolei połączenie Campfire Audio z naturą jest reprezentowane przez sześciostronny kontur "Mountain Peak". Precyzyjnie zaprojektowany, ten motyw projektowy pokazuje wartość najwyższej jakości wykonania i innowacji, z których znane są Campfire Audio i Astell&Kern.
Astell&Kern Pathfinder

Specyfikacja Astell&Kern Pathfinder

Typ przetwornika:

 • [Wysokie] niestandardowe podwójnie zbalansowane przetworniki armatury + T.A.E.C.
 • [Środek] Całkowicie nowa, "dwukomorowa" technologia zrównoważonego przetwornika armatury firmy Knowles
 • [Średni-niski do sub-basu] Całkowicie nowe, podwójne, niestandardowe przetworniki dynamiczne 10 mm w połączeniu z technologią wentylacji radialnej
 • Pasmo przenoszenia: 5Hz-20kHz SPL: 94dB @ 1kHz 13,49mVrms
 • Impedancja: 6,2 Ohm @ 1kHz
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: mniej niż 1%

Kabel:

 • Kabel miedziany posrebrzany 2,5 mm
 • Kabel miedziany posrebrzany 3,5 mm
 • Kabel miedziany posrebrzany 4,4 mm

Wygląd materiału:

 • Powłoka aluminiowa
 • Gwintowana wylewka ze stali nierdzewnej ręcznie polerowanej
 • Wkładka i części ze stali nierdzewnej

Słuchawki Astell&Kern Pathfinder dostępne są w wybranych salonach audio a do przetestowania oraz do kupienia w sklepach mp3store oraz HiFiPRO. Ich sugerowana słuchawek Astell&Kern Pathfinder wynosi 9.990 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP