s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Musical Fidelity MX-Stream

news |
niezdefiniowano - Musical Fidelity MX-Stream

Brytyjska firma Musical Fidelity wprowadza do oferty streamer MX-Stream wyróżniający się ciepłym i zarazem szczegółowym brzmieniem.

Firma Musical Fidelity zawsze tworzyła produkty, które trzymają najwyższe standardy odtwarzania przez długi okres czasu. Wiele starszych konstrukcji wciąż znajduje się w rękach swoich dumnych właścicieli, co jest tego najlepszym potwierdzeniem.

MX-Stream został opracowany w zgodnie z filozofią projektowania firmy. Ma doskonałe parametry techniczne, ale także świetnie brzmi. By stać się całkowicie wiernym duchowi Musical Fidelity urządzenie musi mieć ciepłe przejrzyste i niewiarygodnie szczegółowe brzmienie. Takie właśnie oferuje nowy streamer.

Przegląd i konstrukcja sprzętu

MX-Stream jest uniwersalnym urządzeniem sieciowym, umożliwiającym przesyłanie strumienia danych z dowolnego serwisu internetowego lub sieciowego do zintegrowanego wzmacniacza lub przetwornika cyfrowo-analogowego. Wszystko czego potrzebujesz to wejście USB Class 2.0 Audio.
Musical Fidelity MX-Stream
Cyfrowe obwody audio w MX-Stream zostały zaprojektowane od podstaw. Zastosowano w nich zaawansowany system zegara taktującego, w którym nawet główny procesor jest obsługiwany przez zegar zoptymalizowany pod kątem audio, co jest niespotykane w typowych rozwiązaniach streamingowych, gdyż działają one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach. Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany. We wszystkich plikach audio, wchodzących i wychodzących z urządzenia wyeliminowano niepożądane szumy, które można znaleźć w standardowych urządzeniach streamingowych. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu udało się doprowadzić wydajność konstrukcji do granic możliwości. Wszystko to zaowocowało powstaniem pierwszego streamera o niemal zerowym jitterze.

Konstrukcja o otwartej architekturze

Nowy MX-Stream zbudowano tak, że nawet za 10 lat będzie tak samo przydatny jak dzisiaj, ponieważ może obsługiwać dowolne oprogramowanie typu open source. Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie są skonfigurowane tak, aby od umożliwić przesyłanie cyfrowego dźwięku 1:1 do wybranego przetwornika DAC USB. Możesz cieszyć się charakterystycznym dźwiękiem Musical Fidelity bez dogłębnej znajomości technologii dźwięku cyfrowego. Jednak wszyscy doświadczeni użytkownicy mogą sięgnąć po zaawansowane opcje, które pozwolą dostosować działanie urządzenia do swoich potrzeb.
Musical Fidelity MX-Stream

Elastyczność i możliwości sterowania

MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dowolnej przeglądarki internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI lub dotykowe. Urządzenie zapewnia niezrównaną wszechstronność dzięki certyfikatowi Roon-Ready, obsłudze wszystkich dostępnych obecnie bezstratnych serwisów strumieniowych wysokiej rozdzielczości i formatów hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) oraz standardowymi funkcjami sieciowymi, takim jak obsługa NAS, dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń z systemem iOS), web-radio, zgrywanie płyt CD z automatycznym tagowaniem i indeksowaniem biblioteki muzycznej.

Idealny towarzysz

Jako samodzielne urządzenie, MX-Stream jest doskonałym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB B. Technologia zastosowana w MX-Stream jest nie tylko najwyższej klasy, ale każdy obwód analogowy we wzmacniaczach zintegrowanych wykazuje zwiększoną wydajność, gdy obwody cyfrowe i zasilacze są odseparowane od obwodów analogowych. Oddzielając od siebie streamer i wzmacniacz, łatwiej uzyskamy wspaniały dźwięk w przystępnej cenie.
Źródło: informacja prasowa E.I.C.