s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

REL HT/1510 Predator

news |
niezdefiniowano - REL HT/1510 Predator

REL HT/1510 Predator wyróżnia się większą mocą, lepszym wyglądem i możliwością połączenia ze sobą do trzech subwooferów na kanał.

Najnowszy subwoofer Predator II marki REL został wyposażóny w mocny 1000-watowy liniowy zasilacz oraz nowy 380mm przetwornik o 40% większej mocy niż w poprzedniej wersji, aby dać użytkownikom to, czego chcieli – większą dynamikę oraz moc. Aby upewnić się, że klienci naprawdę odniosą korzyści z tych zmian, opracowano również nową wersję HT filtra PerfectFilter, który zapewnia jeszcze głębszy i bardziej wyrównany bas, teraz schodzący aż do 20Hz. Wisienką na torcie jest to, że Predator II zapewnia najwyższą moc wyjściową 0,1/LFE spośród wszystkich modeli tej firmy.

Design to nie wszystko, to tylko wstęp

Zmiany jakich dokokonał producent w przypadku modelu Predator II obejmują zarówno wygląd jak i jakość dźwięku. Obudowa została wykończona okleiną w kolorze czarnym z subtelnym połyskiem, który przywodzi na myśl nowoczesne wzmacniacze. Aby przeciwdziałać ruchom głośnika, jego tył jest ochraniany przez system BrilliantBrace, chroniący go również przed uszkodzeniami podczas transportu. System ten wygasza i przekierowuje energię normalnie uwięzioną w głośniku oraz minimalizuje drgania górnej, dolnej i obu bocznych ścianek obudowy. Dół obudowy wzmacniany jest przez metalowe szyny. Dzięki nim Predator II może być łączony w systemy liniowe po 3 sztuki na kanał.
REL HT/1510 Predator
Predator II wyposażono w nowoczesny przetwornik o średnicy 380mm. Jego membranę wykonano z włókna szklanego i nakładki przeciwpyłowej z włókna węglowego, które zapewniają szybki i mocny bas charakterystyczny dla doskonałego dźwięku kinowego. Lekkie włókno szklane pozwala 75mm cewce drgającej na natychmiastowe przyspieszenie membrany, podczas gdy nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego usztywnia strukturę kompozytu, dzięki czemu nawet w najtrudniejszych momentach jego kształt pozostaje nienaruszony przez potężny sygnał.

Systemy liniowe

HT/1510 Predator oferuje jeszcze jedną wyjątkową innowację firmy REL. Aby uzyskać możliwie najwyższą jakość, Predatory są przeznaczone do układania w systemy liniowe do trzech (3) subwooferów na kanał – służą do tego specjalne elementy, które łączą jednostki dolne z jednostkami górnymi. Te solidne, frezowane aluminiowe łączniki są przykręcane do każdego subwoofera, a wraz z solidnymi szynami na spodzie każdej obudowy pozwalają utworzyć niezwykle ciężką, solidną wieżę basową. W przypadku użycia w systemach stereo (łącznie 6 subwooferów, po 3 na stronę) dostaniemy ponad 8000 watów mocy szczytowej, zmuszając sześć 380mm przetworników, aby dały z siebie wszystko, generując bas głęboki jak ocean.
REL HT/1510 Predator
Dodajmy do tego, że sygnał można przesłać bezprzewodowo prosto z wyjść głośnikowych wzmacniacza, za pomocą opatentowanego przez REL-a systemu HT-Air. Oferuje on zerową kompresję i maksymalną dynamikę przesyłając sygnał przez sieć 5,8 GHz. HT-Air został zaprojektowany w sposób, aby pozostawiający w tyle systemy oparte na łączu Bluetooth, zapewniając minimalne opóźnienie (16-20 milisekund). Pozwala to właścicielom subwooferów Predator HT/1508 na umieszczenie ich tam, gdzie brzmią najlepiej, bez konieczności stosowania nieestetycznych kabli rozrzuconych po całym salonie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości dźwięku.
REL HT/1510 Predator

Specyfikacja REL HT/1510 Predator:

 • Konstrukcja: Obudowa zamknięta, przetwornik skierowany do przodu
 • Przetwornik aktywny: 380 mm, CarbonGlas z włóknem szklanym dla membrany i włóknem węglowym dla nakładki przeciwkurzowej
 • Rozciągnięcie basu: -6 dB przy 20 Hz
 • Wejścia: Niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
 • Wyjścia: Niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
 • Moc: 1000 W (RMS)
 • Wzmacniacz: Liniowy zasilacz ze wzmacniaczem w klasie D
 • Łączność bezprzewodowa: Tak – system REL HT-Air, sprzedawany oddzielnie
 • Wymiary (SxWxG): 540x457x494 mm
 • Waga: 50 kg
 • Wykończenie: Okleina winylowa

Cena detaliczna subwoofera REL REL HT/1510 Predator wynosi 9.990 złotych.
Źródło: informacja prasowa Audio Center