s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Yamaha TW-E7B i TW-ES5A

news |
niezdefiniowano - Yamaha TW-E7B i TW-ES5A

Firma Yamaha zaprezentowała dwa nowe modele całkowicie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych – TW-E7B i TW-ES5A.

Nowe modele zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją True Sound, której założeniem jest dostarczanie naturalnego, realistycznego brzmienia. Najnowsze słuchawki true wireless Yamahy powstały z myślą o tych użytkownikach, którzy oczekują wysokiej jakości dźwięku, a jednocześnie chcą mieć model zapewniający komfortowe użytkowanie, solidnie wykonany i funkcjonalny.

Koncepcja True Sound firmy Yamaha to obietnica tego, że użytkownik słuchawek TW-E7B i TW-ES5A, odtwarzając z ich wykorzystaniem muzykę, może znaleźć się "bliżej artysty". Nowe modele to doskonale wyposażone konstrukcje, które zapewniają wygodę obsługi w każdej sytuacji.
Yamaha TW-E7B i TW-ES5A

Słuchawki true wireless Yamaha TW-E7B

W realizacji założeń koncepcji True Sound w wypadku słuchawek true wireless TW-E7B pomagają przetworniki elektroakustyczne o średnicy 10 mm. Zapewniają one rozdzielcze brzmienie z rytmicznymi i muzykalnymi basami oraz przestrzenną sceną dźwiękową. Membrany przetworników charakteryzują się dużą czułością i pozwalają na doskonałe odwzorowanie przetwarzanego sygnału.
Na uwagę w modelu TW-E7B zasługuje m.in. solidna obudowa, dzięki której wibracje i zakłócenia są ograniczone do minimum. Pomaga to w uzyskaniu czystych wysokich tonów i doskonałej przestrzennej ekspresji dźwięku. Wytwarzane przez membrany przetworników powietrze jest precyzyjnie kontrolowane. Jest to zasługa otworów wentylacyjnych, które znajdują się zarówno z przodu, jak i z tyłu obudowy.

Funkcja Listening Optimizer

Słuchawki TW-E7B zostały wyposażone w funkcję Listening Optimizer. W czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje ona odtwarzane dźwięki na podstawie bieżących pomiarów, subtelnie dopasowując przetwarzane sygnały do zmian. Wszystko po to, aby zapewnić słuchaczowi optymalne brzmienie, niezależnie od wielkości kanału słuchowego i właściwości słuchu, z uwzględnieniem ewentualnych różnic dla lewego i prawego ucha. Zastosowane rozwiązanie jest istotne zwłaszcza w wypadku modeli dokanałowych, dla których odległość przetwornika elektroakustycznego od ucha wewnętrznego użytkownika jest stosunkowo mała w porównaniu z innymi konstrukcjami słuchawek.

Zaawansowana aktywna redukcja szumu

Standardowe systemy ANC (ang. Active Noise Cancellation) mogą wpływać na jakość odtwarzanego dźwięku, zmniejszając jego naturalność i zniekształcając. Autorski system firmy Yamaha – Advanced ANC, który zastosowano w słuchawkach TW-E7B analizuje i redukuje hałas otoczenia, przy zachowaniu czystego sygnału muzycznego, bez dodatkowej ingerencji w brzmienie.
Yamaha TW-E7B i TW-ES5A

Słuchawki true wireless Yamaha TW-ES5A

Druga z nowości to konstrukcja, która doskonale sprawdzi się zwłaszcza wśród sportowców i osób, które chętnie spędzają czas wolny w sposób aktywny, np. biegając. Ze słuchawek TW-ES5A można korzystać nawet podczas deszczu. To zasługa wodoszczelnej konstrukcji (klasa odporności mechanicznej modelu TW-ES5A to IPX7) uzyskanej dzięki odpowiednio wyselekcjonowanym materiałom wykorzystanym do budowy tych słuchawek true wireless. Front przetwornika o średnicy 6 mm z wodoodporną membraną ulokowano za siatką o dużej przepuszczalności. Dzięki temu dźwięk bez przeszkód dociera do ucha, nie zmieniając jednocześnie swojej charakterystyki brzmieniowej.

Dobrze dopasowany model

Odpowiednie dopasowanie słuchawek TW-ES5A do kanału usznego użytkownika pozwala na skuteczne pasywne tłumienie hałasów zewnętrznych, a ponadto sprawia, że słuchawki nie wypadną z uszu, nawet podczas intensywnych treningów. To m.in. zasługa dodatkowych, ergonomicznych wypustek, dzięki którym słuchawki stabilnie trzymają się małżowiny.

Bogactwo funkcji i rozwiązań technicznych

W nowych słuchawkach true wireless firmy Yamaha zastosowano wiele praktycznych funkcji i rozwiązań technicznych, które zapewniają wysokiej jakości dźwięk w różnych zastosowaniach. Obydwa modele obsługują standard Bluetooth w wersji 5.2 i kodek Qualcomm aptX.
Krystalicznie czysty dźwięk podczas rozmów gwarantują mikrofony typu MEMS (od ang. Micro Electro Mechanical Systems) wykorzystujące technikę cVc (Clear Voice Capture) firmy Qualcomm. Umożliwia ona skuteczne odseparowanie sygnału mowy od dźwięków otoczenia. Dzięki temu będziemy doskonale słyszani przez naszych rozmówców.
Nowe słuchawki Yamahy obsługują także rozwiązanie Qualcomm TrueWireless Mirroring, które zapewnia stabilne połączenie bezprzewodowe Bluetooth z dowolnego kompatybilnego źródła, a przy tym oszczędza baterię słuchawek.
Model TW-E7B może pracować na jednym naładowaniu do ok. 6 godz., co z wykorzystaniem dołączonego do zestawu etui ładującego daje łącznie nawet do 22 godz. użytkowania. Z kolei słuchawki TW-ES5A umożliwiają do ok. 9 godz. bezprzewodowej pracy, a z naładowanym do pełna etui ładującym aż 34 godz.
Obydwa modele wspierają także tryb Listening Care, który pozwala chronić słuch użytkownika, zapewniając pełnozakresowy dźwięk nawet przy niskich poziomach głośności. W modelu TW-E7B rozwiązanie to jest użyte w wersji zaawansowanej – Advanced Listening Care, dzięki której w czasie rzeczywistym analizowane są odtwarzane dźwięki oraz hałasy otoczenia, co pomaga uzyskać optymalne brzmienie przy wybranym przez użytkownika poziomie głośności.
Przydatny jest również tryb Ambient Sound, dzięki któremu użytkownik może pozostać w kontakcie z otoczeniem, w którym przebywa, bez konieczności zdejmowania słuchawek, a nawet bez przerywania odtwarzania muzyki. Za przechwytywanie dźwięków dochodzących z zewnątrz odpowiedzialne są mikrofony zintegrowane ze słuchawkami.
Praktycznym rozwiązaniem są też czujniki noszenia. Powodują one, że po wyjęciu jednej ze słuchawek z ucha, odtwarzanie jest automatycznie wstrzymywane, a po włożeniu jej z powrotem – wznawiane.
W modelach TW-ES5A i TW-E7B nie zabrakło ponadto trybu Gaming Mode, który zmniejsza opóźnienie między odtwarzanym dźwiękiem i obrazem. To powoduje, że słuchawki doskonale sprawdzą się również do gier, np. w połączeniu ze smartfonem, a także do oglądania treści wideo, np. z popularnych serwisów streamingowych i społecznościowych.
Słuchawki true wireless Yamaha TW-ES5A i TW-E7B mają pojawić się w ofercie w lipcu 2022 r.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan