s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Klipsch Reference Premiere II

news |
niezdefiniowano - Klipsch Reference Premiere II

Klipsch gruntownie udoskonala swoje wielokrotnie nagradzane głośniki z serii Reference Premiere, w skład której wchodzi teraz 11-ście modeli.

Klipsch zapowiedział kolejną generację kolumn z serii Reference Premiere, która zdobyła największą ilość nagród w historii marki. Nowa seria oferuje najbardziej radykalne udoskonalenia od czasu jej powstania, w tym najnowsze technologie w dziedzinie audio, materiały najwyższej jakości oraz wysublimowaną estetykę.

Nowa, powiększona opatentowana tuba Tractrix zapewnia znakomite pasmo przenoszenia i rozciągnięcie częstotliwości, jednocześnie poprawiając obrazowanie i dynamikę. Charakterystyczne dla Klipscha miedziane głośniki niskotonowe Cerametallic z aluminiowymi pierścieniami Faradaya i portami Tractrix zapewniają potężne niskie częstotliwości, przy minimalnym zniekształceniu i maksymalnej wydajności. Wyjątkowa technologia LTS (Linear Travel Suspension) tytanowego głośnika wysokotonowego oferuje niespotykaną dynamikę, zapewniając szczegółowość i klarowność.
Klipsch Reference Premiere II
Nowe materiały jakości premium i wysublimowane elementy konstrukcyjne zastosowane w serii Klipsch Reference Premiere są uosobieniem nowoczesnej elegancji. Głośniki są dostępne w dwóch odpornych na zarysowania wykończeniach – hebanu i orzecha. Głośniki emanują nowoczesną elegancją dzięki przeprojektowanemu usztywnieniu obudowy, aluminiowym zaciskom łączącym, formowanym wtryskowo aluminiowym nóżkom i dyskretnym połączeniom Dolby Atmos umożliwiającym łatwą integrację głośników górnych. Charakterystyczne dla Klipsch miedziane pierścienie wykończeniowe podkreślają wygląd głośników wysoko- i niskotonowych, a wytrzymałe magnetyczne maskownice pozwalają na nadanie głośnikom bardziej dyskretnego charakteru.
Klipsch Reference Premiere II
Na nową serię Reference Premiere składa się 11 modeli:
  • cztery głośniki podłogowe (RP-8060FA II z obsługą Dolby Atmos, RP-8000F II, RP-6000F II i RP-5000F II)
  • dwa głośniki podstawkowe (RP-600M II i RP-500M II)
  • trzy kanały centralne (RP-504C II, RP-500C II i RP-404C II)
  • dwa głośniki surround (RP-502S II i innowacyjny RP-500SA II - głośnik górny Dolby Atmos, który może być również używany jako głośnik surround do montażu na ścianie z tyłu/z boku)

Klipsch Reference Premiere II
Głośniki Klipsch słyną z umiejętności przekazania mocy, szczegółowości i emocji charakterystycznych dla muzyki na żywo. Odbiorniki audio/wideo (AVR) Onkyo i Integra 2021 posiadają precyzyjne wartości zwrotnicy dla konkretnych głośników Klipsch Reference i Reference Premiere, eliminując zgadywanie i arbitralne ustawienia przypisywane przez wiele rozwiązań stosowanych do automatycznej kalibracji pomieszczenia. Konfiguracja w menu AVR jest bardzo prosta, a rezultatem jest maksymalna wydajność głośników, które już na wstępie brzmią niesamowicie.
Klipsch Reference Premiere II
Klipsch Reference Premiere II
Rekomendowana cena detaliczna w zależności od modelu wynosi od 5.998 – 13.998 złotych za parę głośników podłogowych, 2.999 złotych – 3.699 złotych za parę głośników podstawkowych, 2799 złotych – 3.749 złotych za kanał centralny, 4.699 złotych za parę głośników surround oraz 3.499 złotych za parę głośników górnych/surround RP-500SA II. Głośniki są już dostępne u wybranych autoryzowanych sprzedawców oraz na stronie Klipsch.com.
Źródło: informacja prasowa Konsbud Hi-Fi