s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audio Pro A28, A38 i Drumfire II

news |
niezdefiniowano - Audio Pro A28, A38 i Drumfire II

Audio Pro zaprezentowało nową generację cenionych zestawów głośnikowych: A28, A38 i Drumfire II.

Szwedzka marka Audio Pro poszerzyła swoją ofertę o aktywne zestawy głośnikowe nowej generacji: kolumny podstawkowe A28, podłogowe A38 oraz głośnik bezprzewodowy Drumfire II. Ten ostatni składa się z dwóch elementów: subwoofera D-Sub oraz górnego głośnika D-2. Najnowsze urządzenia oferują bogatą funkcjonalność, m.in. trzy sposoby na odtwarzanie dźwięku w systemie multiroom – Audio Pro, AirPlay 2 i Google Cast.

A28 i A38 – głośniki do telewizora

Kolumny podstawkowe A28 i podłogowe A38 opierają się na sukcesie swoich poprzedników, czyli modeli A26 i A36. Gwarantują teraz jeszcze lepsze osiągi, co jest zasługą nowego chipsetu.
Audio Pro A28, A38 i Drumfire II
Ponadto obsługują unowocześnioną platformę multiroom Audio Pro i mogą współpracować z innymi urządzeniami wyposażonymi w AirPlay 2 i Google Cast. Muzyki można słuchać z różnorodnych serwisów strumieniowych, takich jak m.in. Spotify czy Tidal. Obie konstrukcje wyposażone są także w moduł Bluetooth.
Audio Pro A28, A38 i Drumfire II
Podstawkowe głośniki A28 zapewniają dużą swobodę ustawienia. Te kompaktowe konstrukcje można ustawić na półce, szafce RTV, a nawet zawiesić na ścianie.
Audio Pro A28, A38 i Drumfire II
W większych pomieszczeniach znakomicie odnajdą się podłogowe kolumny A38. Oba modele można łatwo podłączyć do telewizora za pomocą przewodu HDMI, co pozwoli na wygodne sterowanie dźwiękiem za pośrednictwem pilota do TV.

Drumfire II – głośnik multiroom

Drumfire II to wyjątkowy "duet" głośników, który tworzą potężny subwoofer aktywny D-Sub oraz podłączony do niego za pomocą złącza RCA głośnik D-2. Nowy model w porównaniu do swojego poprzednika cechuje się jeszcze lepszym brzmieniem, większą liczbą przycisków do programowalnych ustawień oraz trzema sposobami na odtwarzanie dźwięku w systemie multiroom: AirPlay 2, Google Cast oraz Audio Pro. Głośnik obsługuje dodatkowo Spotify Connect i Bluetooth.
Audio Pro A28, A38 i Drumfire II
Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, tak i teraz istnieje możliwość zakupu samego górnego modułu – Drumfire D-2, bez umieszczonego z dołu subwoofera. Dzięki temu można ustawić głośnik np. na półce. Będzie to dobry wybór w sytuacji, w której użytkownik nie ma miejsca na pełny system głośnikowy Drumfire II, a nadal chciałby cieszyć się wciągającym brzmieniem w mniejszych pomieszczeniach.

Cena i dostępność

Nowe głośniki będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów w pierwszej połowie maja br. Poglądowa cena detaliczna A28 wynosi 2.699 zł, A38 3.999 zł, natomiast Drumfire II 3.849 zł. Cena samego modułu D-2 – bez subwoofera – to 2.199 zł.
Źródło: informacja prasowa Audio Klan