hi-fi

Abyss Diana TC

news |
niezdefiniowano - Abyss Diana TC

Amerykańska marka Abyss wprowadza do sprzedaży najnowszy model słuchawek przenośnych Diana TC klasy absolut hi-end.

Abyss Diana TC są to najcieńsze słuchawki planarne na świecie, które korzystają z technologii do tej pory zarezerwowanej dla flagowego modelu AB-1266 PHI TC. Ponadto, Diana TC to także ostatnie słowo, jeżeli chodzi o jakość brzmienia, jaka możliwa jest do uzyskania w nausznych słuchawkach przenośnych. Wszakże skrót TC oznacza True Consciousness, czyli "Prawidziwa świadomość".

Przetworniki z modelu AB-1266 PHI TC

Flagowe słuchawki produkowane przez amerykańską markę Abyss - a mowa oczywiście o domowych, nausznych AB-1266 PHI TC – posiadają unikalne przetworniki planarne o średnicy 63mm. To właśnie te przetworniki, mające autorską konstrukcję układu magnetycznego odpowiedzialne są za znakomite, pozbawione ograniczeń brzmienie słuchawek z serii True Consciousness. Warto zaznaczyć, iż jest to opatentowana technologia (patent nr. US 2015/0326974), która jest znakiem rozpoznawczym marki Abyss i jednocześnie oferuje zupełnie inne, a przy tym znacznie lepsze brzmienie, aniżeli wszystkie inne słuchawki typu planarnego – właśnie ze względu na unikalność konstrukcji układu magnetycznego.
Abyss Diana TC

Perfekcyjna i trwała jednocześnie konstrukcja


Słuchawki Abyss są konstruowane z myślą nie tylko o zapewnieniu doskonałego odwzorowania każdego gatunku muzycznego. Bo oczywiście – zwłaszcza w przypadku słuchawek przenośnych – równie istotne jest ich wykonanie. Czyli także takie cechy, jak ergonomia, wygoda oraz trwałość w codziennym użytkowaniu.
Także i tutaj amerykańska marka stanęła na wysokości zadania. Bo dostarczyła produkt, który w pełni zasługuje na określenie mianem nie tylko luksusowego, ale również perfekcyjnie wykonanego. Przede wszystkim zastosowano obrabiane za pomocą CNC aluminiowe muszle mieszczące przetworniki. Taka konstrukcja zapewnia niezwykłą lekkość, a przy tym odporność na trudy codziennego użytkowania. Specjalne, ceramiczne pokrycie zwiększa trwałość i nadaje niepowtarzalnego wyglądu.
Abyss Diana TC
Pałąk słuchawek, podobnie, jak i przetworniki – to autorska konstrukcja marki Abyss o nazwie EMotion. Dzięki magnetycznym dopasowaniu zapewnia ona wygodę niezależnie od wielkości głowy.

Brzmienie i wykonanie na najwyższym poziomie

Pałąk dla zapewnienia najbardziej naturalnych wrażeń podczas codziennego użytkowania pokryty jest specjalną skórą, która zawiera miękką Alcantarę. Taka kombinacja, wraz ze wspomnianym systemem dopasowania EMotion zapewnia nie tylko doskonałe trzymanie się słuchawek na głowie, ale i niewymuszoną wygodę i poczucie obcowania z naturą. I to pomimo trwałej, metalowej konstrukcji słuchawek. Dodatkowo w modelu Diana TC zastosowano najnowszej generacji pady, które w całości – podobnie jak reszta słuchawek tej marki – wykonywane są w Buffalo, USA. Pady te posiadają specjalną, miękką gąbkę wewnątrz zakończoną specjalną pianką posiadającą właściwość pamiętania kształtu. Dzięki temu Abyss Diana TC szybko dostosują się do kształtu głowy i zapewniają znakomite dopasowanie przy jednoczesnej minimalnej sile nacisku.
Abyss Diana TC

Dwie wersje wyposażenia

Flagowe przenośne słuchawki marki Abyss można nabyć w dwóch wersjach wyposażenia. Wersja Standard zawiera wysokiej klasy kabel o długości długości 1,5 metra. Z kolei wersja Complete posiada najwyższej klasy, specjalnie zaprojektowany do tych słuchawek kabel JPS Superconductor o długości 1,8m. Oba kable można oczywiście zamówić w innych długościach.
Jednocześnie w obu wariantach producent dodaje miękkie, acz świetnie wykonane i solidne etui podróżne. Nie tylko doskonale zabezpiecza ono słuchawki w trakcie transportu, ale także jest niezwykle praktyczne i może pomieścić chociażby odtwarzacz przenośny, czy dodatkowy kabel.
Słuchawki Abyss Diana TC dostępne są w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store. Sugerowana cena detaliczna w wersji Standard wynosi 23.500 zł, natomiast za wersję Complete zapłacimy 30.990 zł.
Źródło: informacja prasowa MIP