hi-fi

Audio Physic Midex

news |
niezdefiniowano - Audio Physic Midex

Nowe kolumny Audio Physic Midex to wyjątkowo dynamiczny dźwięk, imponujący bas oraz szeroka scena stereo.

Fundamentem technologii "PowerTrain" jest nowy głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonans kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Kolumny posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy ze wspomianym głośnikiem średniotonowym.

Oprócz zastosowania najnowszego głośnika średniotonowego, konstruktorzy zadbali o kilka rewolucyjnych rozwiązań technicznych ulepszających brzmienia kolumn Midex, które zaprezentowano poniżej.
Od razu rzuca się w oczy miejsce usytuowania głośników niskotonowych na panelu przednim. Najczęściej ustawiane są obok siebie poniżej głośnika średniotonowego i wysokotonowego, ale w tym przypadku flankują pozostałe przetworniki powyżej i poniżej. Takie ustawienie pomaga uniknąć niekontrolowanych efektów brzmieniowych wynikających z niedoskonałości akustyki pomieszczenia, w zakresie reprodukcji basów, znacznie zwiększając wierność przetwarzania najniższych częstotliwości.
Audio Physic Midex
Obudowa Midex zbudowana jest w oparciu o charakterystyczną dla konstrukcji Audio Physic, wypróbowaną i przetestowaną konstrukcję "kanapkową" i posiada liczne wewnętrzne wzmocnienia wykonane ze sztywnej pianki ceramicznej. Ten bardzo kosztowny nowoczesny materiał składa się z otwartych komórek o mocnych ceramicznych ściankach. Dzięki takiej budowie, pozwala stworzyć bardzo wytrzymałą i stabilną konstrukcję bez pomniejszenia wewnętrznej objętości obudowy, jak to ma miejsce przy wzmocnieniach wykonanych z płyty MDF czy sklejki. Oznacza to, że Midex ma objętość znacznie większą niż konwencjonalne konstrukcje o zbliżonych gabarytach. Dzięki temu uzyskano znacznie głębszą i pełniejszą reprodukcję najniższego basu.
Wewnątrz obudowy znajdziemy wykorzystane po raz pierwszy w kolumnach głośnikowych STRUCTURE, wielowarstwowe panele o strukturze plastra miodu (Honeycomb Sandwich Board). Materiał ten jest bardzo sztywny, wytrzymały i jest znacznie bardziej odporny na rezonanse i drgania niż wielokrotnie cięższy, powszechnie stosowany MDF.
W kolumnach Midex zastosowano zwrotnicę o zaawansowanej budowie oraz gniazda połączeniowe całkowicie odporne na rezonanse i zakłócenia (VCT). Pewne i bezstratne połączenie kolumn ze wzmacniaczem zapewniają najwyższej klasy konektory WBT nextgen.
Audio Physic Midex
Dzięki solidnym cokołom wyposażonym w gwinty M8 zapewnione jest mocne i stabilne ustawienie kolumn na niemalże dowolnym podłożu. Można je dodatkowo wyposażyć w stopki: Vibration Control Feet (VCF II M8), których zastosowanie w znacznym stopniu poprawi jakość reprodukcji dźwięku w zakresie jego wierności oraz zapewni ochronę podłogi przed zadrapaniem.

Specyfikacja Audio Physic Midex:

  • Wymiary (SxWxG): 202x1120x340mm
  • Waga: ~ 32 kg (drewno); ~ 36 kg (wersja szklana)
  • Zalecana moc wzmacniacza: 30-180W
  • Impedancja znamionowa: 4 omy
  • Pasmo przenoszenia: 30 - 40.000Hz
  • Efektywność: 89dB
  • Głośnik wysokotonowy: HHCT III
  • Głośnik średniotonowy: HHCM SL
  • Głośniki niskotonowe: 2x170mm aluminium
  • Wyposażenie: Maskownica z czarnego szkła i tkaniny, kolce

Kolumny Audio Physic Midex dostępne będą w wielu wariantach wykończenia - naturalny fornir: Black Ebony high gloss, Rosewood high gloss, Walnut, Ebony, Cherry lub szkło barwione na niemal dowolny kolor. Ich cena detaliczna wynosi 43.999 złotych za parę.
Źródło: informacja prasowa E.I.C.