hi-fi

Focal Naim 10th Anniversary Edition

news |
niezdefiniowano - Focal Naim 10th Anniversary Edition

Z okazji dziesiątej rocznicy swojej współpracy Naim i Focal przygotowały wyjątkowy system składający się z Sopra N°2, NDX 2, NAC 282, NAP 250DR.

W tym roku Focal i Naim świętują 10 rocznicę kooperacji w ramach grupy Vervent Audio. Czas ten obie firmy poświęciły na zacieśnięcie współpracy przy projektowaniu wyjątkowy systemów hi-fi. Aby uczcić okrągłą rocznicę przygotowano wysokiej klasy system z unikalnymi wykończeniami.

Ze względu na design i niesamowitą wydajność, zdecydowano się na kolumnę Sopra N°2 w tym specjalnym jubileuszowym systemie. Boczne panele głośnika zostały wykończone betonem, natomiast przedni panel ma kolor cyny. Rzeźbione wykończenia tworzą metaliczny efekt niespotykany wcześniej w sektorze audio, który inspirowany jest obecnymi trendami architektonicznymi.
Uznana elektronika Naima z serii Classic zasila te głośniki, czyli najnowszy streamer NDX 2 i wzmacniacz dzielony NAC 282/NAP 250 DR. System uzupełniają zasilacze NAPSC i HiCap DR. Każdy element ma dopasowane wykończenie w kolorze cyny. System zawiera wszystkie potrzebne akcesoria, w tym parę kabli głośnikowych Super Lumina.
Focal Naim 10th Anniversary Edition

Sopra N°2

Sopra N°2 wyraźnie utorowała drogę do kolejnej ery "Premium High End", wprowadzając nowe kryteria wydajności. Kompaktowość, nowoczesność i czysty design to są niezbędne czynniki, aby zapewnić idealną integrację z Twoim wnętrzem. Kolumnę wyposażono w najlepsze przetworniki średniotonowe, jakie kiedykolwiek opracował Focal z technologiami NIC (Neutral Inductance Circuit) i TMD (Tuned Mass Damper). Dzięki temu Sopra N°2 poprwia jakość reprodukcji pod względem przejrzystości dźwięku płynącego z bardzo kompaktowej obudowy. Sopra N°2 jest idealna do pomieszczeń o powierzchni do 30m2, ale doskonale się sprawdzi i w większych powierzchniach do 70m2.
Focal Naim 10th Anniversary Edition
 • Przetwornik średniotonowy z zawieszeniem TMD i obwodem magnetycznym NIC
 • Berylowy przetwornik wysokotonowy IHL (Infinite Horn Loading)
 • Opracowane i wyprodukowane przez Focal we Francji

HiCap DR

Kompaktowy zasilacz dedykowany jest do prawie wszystkich przedwzmacniaczy Naima. Jego duży transformator toroidalny oraz wysokiej jakości kondensatory zapewniają doskonałą wydajność i jakość. Właściciele przedwzmacniaczy NAC 282 mogą cieszyć się jeszcze lepszą muzykalnością prezentacji, dodając do swojego systemu dodatkowy, drugi HiCap.
 • Dwa wyjścia zasilania 24 V
 • Całkowicie nowa konfiguracja Discrete Regulator (DR), zapewniająca najlepsze w historii standardy stabilnej, niskoszumowej mocy
 • Obudowa z piaskowanego, anodowanego na czarno aluminium oraz antywibracyjne nóżki do kontroli rezonansu

Focal Naim 10th Anniversary Edition

NAC 282

Przesiądź się z NAC 202 na wyjątkowy NAC 282, który zawiera zasilacz NAPSC dostępny opcjonalnie u jego rodzeństwa. NAPSC niezależnie zasila obwody cyfrowe i sterujące NAC 282, pozostawiając obwody audio zasilane przez wzmacniacz mocy NAC 155 XS lub NAP 200, albo jeden z naszych niezależnych zasilaczy FlatCap XS, HiCap lub SuperCap. Rezultatem jest jeszcze większa transparentność i doskonała muzykalność dźwięku plus oczywiście cała elastyczność, jakiej można oczekiwać od jednego z naszych przedwzmacniaczy.
 • Obsługa wejść DIN i RCA w celu ułatwienia połączenia z szerszą gamą systemów
 • Ciche sterowanie mikroprocesorowe, które zasypia podczas słuchania
 • Precyzyjne potencjometry obrotowe z gałkami z metali szlachetnych
 • Tryb AV Bypass umożliwiający proste podłączenie do istniejącego systemu AV
 • Wejście zasilane do użytku z przedwzmacniaczami gramofonowymi StageLine lub SuperLine
 • Możliwość zwiększenia wydajności dzięki zasilaczom FlatCap XS, HiCap lub SuperCap; może być również zasilany z wejść przedwzmacniacza wzmacniacza mocy NAP 155 XS lub Nap 200

NAP 250 DR

NAP 250 sprosta wyzwaniu postawionemu przez jego poprzedników. Umieszczony w anodyzowanej aluminiowej obudowie o niskim rezonansie serii Classic, zapewnia 80 W na kanał (przy 8 ohm) z całą szybkością, mocą i zwinnością potrzebną do uwolnienia Twojej muzyki.
NAP 250 jest teraz wyposażony w nowe tranzystory NA009 zaimplementowane po raz pierwszy w Statement. 250 zawiera również technologię wysokiej mocy Naim Audio DR (Discrete Regulator) zastosowaną w Statement, aby zapewnić płynne, stabilne zasilanie, o którym wiemy, że ma kluczowe znaczenie dla elektroniki audio, aby muzyka dosłownie ożyła.
 • Moc 80 W na kanał przy 8 ohm
 • Duży, specjalnie zaprojektowany transformator zapewniający 400 VA mocy
 • Zaawansowane tranzystory wyjściowe 009 stosowane w naszych referencyjnych wzmacniaczach mocy NAP 500 i Statement

Focal Naim 10th Anniversary Edition

NAPSC

Kompaktowy NAPSC jest standardowo wykorzystywany w przedwzmacniaczu NAC 282 i może również stanowić ulepszenie dla NAC 202 lub do zasilania wzmacniacza słuchawkowego HeadLine. Jest to małe, ale ważne ogniwo w łańcuchu wydobywania najwyższych poziomów wydajności muzycznej z naszych komponentów hi-fi.
Elementy zasilające system były od samego początku w centrum zainteresowania firmy Naim Audio. Tak jak zwracanie bacznej uwagi na każdy szczegół w projekcie – bez względu na to, jak mały lub pozornie nieistotny może się wydawać – jest jednym ze sposobów zapewnienia wysokiej jakości wydajności muzycznej.
Standardowo dostarczany z przedwzmacniaczem NAC 282 zasilacz NAPSC, zapewnia płynną, niskoszumową moc dla obwodów cyfrowych, pozostawiając przedwzmacniaczowi możliwość skupienia się na wykonywaniu swojej głównej pracy. Dbałość o szczegóły przynosi korzyść w postaci lepszej klarowności muzycznej i redukcji szumów.
 • Moc wyjściowa 18 V
 • Piaskowana, anodowana na czarno aluminiowa obudowa oraz antywibracyjne nóżki
 • Wygodny i kompaktowy o szerokości zaledwie 12 cm

Focal Naim 10th Anniversary Edition

NDX 2

Ciesz się doskonałą jakością dźwięku odtwarzanego bezprzewodowo z niemal każdego źródła, w tym z serwisów muzycznych Chromecast, Spotify, Tidal, AirPlay i Apple Music oraz Bluetooth AptX HD. Dzięki światowej klasy wydajności, wszechstronności i z możliwością rozbudowy NDX 2 stanowi prawdziwą wisienkę na torcie.
 • Obsługa UPnP umożliwiająca streaming plików audio w rozdzielczości do 32 bit/384 kHz z serwerów Naim Audio, urządzeń sieciowej pamięci masowej (NAS) lub dowolnego komputera domowego
 • Cztery wejścia cyfrowe z obsługą 24bit/192kHz (S/PDIF) w celu zapewnienia optymalnego połączenia ze źródłami zewnętrznymi
 • 5-calowy kolorowy wyświetlacz prezentujący okładki albumów oraz informacje o utworach
 • Obsługuje szeroką gamę formatów muzycznych: WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, pliki w formacie Windows Media, M4A i MP3. Odtwarzanie bez przerw we wszystkich formatach plików
 • Wbudowana funkcja Spotify Connect dająca dostęp do milionów utworów z najpopularniejszego na świecie muzycznego serwisu streamingowego
 • Wbudowany Chromecast umożliwia streaming muzyki z setek obsługiwanych aplikacji na smartfony lub tablety (192 kHz)

Źródło: informacja prasowa FNCE