hi-fi

System Audio Air 1 i Air 9

news |
niezdefiniowano - System Audio Air 1 i Air 9

Najnowsza seria Air została stworzona z myślą o melomanach przywiązujących szczególną uwagę do jakości dźwięku.

Prawdziwą specjalnością System Audio są aktywne systemy głośnikowe oparte na DSP, które umożliwiają elastyczną adaptację akustyczną do każdego pomieszczenia. Z drugiej strony opierają się również na WiSA - standardzie, który został opracowany specjalnie z myślą o pozbawionej opóźnień, niezawodnej transmisji sygnału drogą radiową, w systemach głośnikowych.

Zaprojektowane jak klasyczne systemy głośnikowe

Rozwiązania nowej serii System Audio Air zostały zaprojektowane na wzór klasycznych systemów głośnikowych. Zaczyna się od projektu, bo na pierwszy rzut oka nie zdajesz sobie sprawy, że to tak naprawdę głośniki Bluetooth - raczej przypominają normalne zestawy głośnikowe.

Wszystkie obudowy są wykonane z drewna, a konkretnie z MDF - oczywiście, aby zapewnić im wysoki stopień stabilności. Producent opiera się na sprawdzonych wykończeniach, takich jak czerń, biel czy orzech.
W razie potrzeby kolumnę można zasłonić maskownicą, aby chronić głośniki. Maskownica jest utrzymywana za pomocą magnesów i w zależności od wersji pokryta jest tkaniną w kolorze białym lub czarnym.
Ciekawie zaczyna się robić z tyłu. Użytkownik otrzymuje panel bogato wyposażony w przyłącza i wykonany z aluminium, obejmujący tym samym "aktywną" część głośników.

Przetwarzanie sygnału w oparciu o 32-bitowy procesor

Sercem przetwarzania sygnału we wszystkich rozwiązaniach z serii System Audio SA air są potężne wzmacniacze cyfrowe z 32-bitowym procesorem zmiennoprzecinkowym. Według System Audio ten rodzaj przetwarzania sygnału jest oczywiście nietypowy w sektorze głośników Bluetooth, ale ostatecznie stanowi decydującą podstawę do faktycznego osiągnięcia pożądanego, wysokiego poziomu jakości dźwięku. Ponadto daje to zaletę, że systemy można aktualizować, lub wyposażać w dalsze funkcje w przyszłości, za pomocą aktualizacji.
System Audio Air 1 i Air 9

Bluetooth 5.0

Urządzenia serii Air są wyposażone w Bluetooth 5.0, dzięki czemu mogą nawiązać niezawodną transmisję sygnału z urządzeniami źródłowymi, takimi jak smartfony, tablety, notebooki, ale także przenośne odtwarzacze audio hi-res.

Mnogość interfejsów

Cechą szczególną nowej serii System Audio jest różnorodność połączeń. Oprócz wejść analogowych i cyfrowych można tu znaleźć wejście gramofonowe. Dodatkowo dostępne jest wejście HDMI z ARC, co sprawia, że ​​rozwiązania z serii System Audio Air są szczególnie elastycznym rozwiązaniem typu "wszystko w jednym". Do kolumn nowej serii można podłączyć aktywny subwoofer przez dedykowane wyjście.

System Audio Air 1

SA Air 1 to kompaktowy głośnik Bluetooth o wymiarach 29.5 cm szerokości, 16.3 cm głębokości i 17 cm wysokości.
Został zaprojektowany jako system dwudrożny o mocy wyjściowej 2 x 90 W. Godne uwagi jest to, że Air 1 może odtwarzać zakres częstotliwości od 45 Hz do 25 kHz, co oznacza, że ​​w rzeczywistości jest na równi z konwencjonalnym systemem kolumn. SA Air 1 można połączyć z drugą kolumną Air 1 w postaci pasywnej.
System Audio Air 1 i Air 9
Air 1 jest wyposażony w Bluetooth 5.0, dwa cyfrowe wejścia optyczne, wejście liniowe jako parę gniazd cinch oraz wejście phono. Oferuje także wejście AUX w formie mini-jack stereo 3,5 mm. Telewizor można podłączyć przez interfejs HDMI z ARC, a port USB jest dostępny do ładowania np. smartfona.

System Audio Air 9

SA air 9 zaprojektowano nieco inaczej, ponieważ ten system faktycznie przypomina klasyczną parę kolumn stereo. Ostatecznie jest kompletnym, kompaktowym aktywnym systemem all-in-one.
Air 9 to aktywny, dwudrożny system Bass-Reflex, który wykorzystuje przetwarzanie sygnału oparte na procesorze DSP i czterech modułach wzmacniacza po 90 W każdy.
Bluetooth 5.0 jest używany jako centralny interfejs dla urządzeń źródłowych, takich jak smartfony i tablety, ale istnieją również inne połączenia. Oprócz wejścia HDMI z ARC do podłączenia telewizora dostępne są dwa optyczne interfejsy S/PDIF, zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy do gramofonów wyposażonych we wkładki MM, wejście liniowe oraz wejście AUX. Mamy tu także dedykowane wyjście dla aktywnego subwoofera i złącze cinch dla dodatkowego głośnika Air.
Połączenie między kolumnami SA air 9 odbywa się za pomocą dołączonego 5.5 metrowego przewodu. Oznacza to, że oba systemy głośnikowe można elastycznie umieścić we właściwym miejscu w pomieszczeniu, nie będąc ograniczonym zbyt krótkim kablem.

Podsumowanie

Rozwiązania nowej serii Air bazują na udanej serii Silverback, ale zostały zaprojektowane jako głośniki Bluetooth. SA Air są wszechstronnym rozwiązaniem typu "all-in-one". Począwszy od Bluetooth, przez cyfrowe i analogowe wejścia audio (w tym gramofonowe), aż po interfejs HDMI z ARC do podłączenia telewizora.
Źródło: informacja prasowa Q21