hi-fi

Sennheiser IE 600

news |
niezdefiniowano - Sennheiser IE 600

Słuchawki Sennheiser IE 600 stworzono z myślą o najbardziej wymagających entuzjastach mobilnego audio.

Sennheiser zaprezentował dokanałowe słuchawki IE 600 zaprojektowane z myślą o wyrafinowanych audiofilach. Przy produkcji wykorzystano specjalne materiały do stworzenia wyjątkowo wytrzymałej obudowy, a precyzyjne wykonanie i strojenie zapewniają nieprawdopodobnie naturalny dźwięk.

Obudowy IE 600 zostały wykonane z amorficznego cyrkonu ZR01 – metalu o podobnej do szkła strukturze atomowej, która nadaje mu trzykrotnie większą twardość i odporność na zginanie w porównaniu z wysokogatunkową stalą. Amorficzny cyrkon ZR01 – poza zastosowaniem w produktach ultrawysokiej jakości, takich jak IE 600 – jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle kosmicznym. Został użyty, między innymi, do wyprodukowania głowicy wiertniczej łazika marsjańskiego NASA, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość w ekstremalnych warunkach. Dzięki wielu skomplikowanym procesom obróbki uzyskuje się piękne wykończenie powierzchni obudowy słuchawek, które są wyjątkowo odporne na korozję i zarysowania. To gwarantuje, że IE 600 będą służyły przez wiele lat, a ich charakterystyczny, doskonały wygląd pozostanie bez zmian.
Sennheiser IE 600
IE 600 zostały zaprojektowane w Niemczech, a produkowane są w najnowocześniejszych fabrykach produkcyjnych przetworników Sonova Consumer Hearing w Irlandii, zgodnie z najwyższymi standardami. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych linii produkcyjnych tego typu na świecie i ma jeden cel: przewyższenie oczekiwań audiofilów w zakresie wykonania.

Muzyka staje się bliższa

Równie ważna jest jakość dźwięku IE 600 połączona z innowacyjną konstrukcją obudowy i precyzyjnie uformowanymi komorami rezonatorów. Słuchawki przybliżają słuchacza do muzyki, pozwalając odkryć nowe akcenty i szczegóły. Podwójne komory rezonatorów są kluczem do wysokiej jakości dźwięku: precyzyjnie ukształtowane sprawiają, że nawet najdrobniejsze tekstury muzyki są słyszalne, jednocześnie eliminując rezonanse maskujące, które – w przypadku miniaturowych słuchawek – mogą przesłaniać wyższe częstotliwości.
Sennheiser IE 600
IE 600 osiągają wyjątkową, praktycznie wolną od zniekształceń reprodukcję muzyki, dzięki pojedynczemu 7-milimetrowemu przetwornikowi Sennheiser TrueResponse, odpowiedzialnemu za bardzo szeroki zakres częstotliwości i bardzo niskie zniekształcenia. IE 600 zostały dostrojone w celu uzyskania neutralnego i emocjonalnego dźwięku. Zapewnia to realistyczne brzmienie, które jest szczególnie wyraziste przy wokalach. System akustyczny został również zoptymalizowany pod kątem uzyskania stromego nachylenia basów, co zapewnia potężną, ale szybką i dokładną reprodukcję niskich częstotliwości.

Dopasowane do użytkownika

IE 600 oferują mocny dźwięk w małej, ergonomicznej konstrukcji. Pozłacane złącza MMCX są osadzone w obudowie, co zapewnia większą stabilność. Są kompatybilne z kablami 4,8 mm i mniejszymi, co umożliwia słuchaczom podłączenie do szerokiej gamy źródeł dźwięku, a także komponentów hi-fi z symetrycznymi wyjściami. Aby umożliwić wybór pomiędzy symetrycznymi i niesymetrycznymi kablami wzmocnionymi para-aramidem, do modelu IE 600 dołączone są zarówno rozmiary 3,5 mm, jak i 4,4 mm. Dwa różne rodzaje końcówek dousznych – z silikonu i pianki z pamięcią kształtu – dostarczane w trzech rozmiarach zapewniają wygodne dopasowanie do każdego ucha, a elastyczne, regulowane zaczepy na uszy dodatkowo zwiększają komfort podczas długich sesji odsłuchowych.
Sennheiser IE 600
Sennheiser IE 600 będą dostępne w Polsce w marcu 2022 roku w katalogowej cenie 3.599 złotych.
Źródło: informacja prasowa Aplauz