hi-fi

Subskrypcje w serwisie TIDAL

news |
niezdefiniowano - Subskrypcje w serwisie TIDAL

TIDAL wprowadził nowe subskrypcje oferujące muzykę w jakości hifi oraz umożliwia bezpośrednie wsparcie artystów.

Zmiany obejmujące nowe funkcje, możliwość bezpośredniego wsparcia artystów przez fanów oraz dostępność jakości HiFi w obu subskrypcjach pozwoli jeszcze większej liczbie użytkowników cieszyć się muzyką zgodnie z zamierzeniami twórców.

Globalna platforma muzyczno-rozrywkowa TIDAL ogłosiła szereg aktualizacji interesujących zarówno dla użytkowników, jak i samych artystów. Dzięki nim TIDAL przyczynia się do tworzenia bardziej zrównoważonego przemysłu muzycznego, w którego centrum znajdują się twórcy oraz fani muzyki. Zmiany objęły m.in. ulepszenia obu poziomów subskrypcji, możliwość wsparcia ulubionych twórców i tantiemy, o których decydują sami fani. Ze wsparciem wielu zarówno mainstreamowych, jak i niezależnych wytwórni i dystrybutorów, TIDAL wyznacza nowe standardy w branży muzycznej, aby płatności tantiem były bardziej przejrzyste dla artystów i twórców.
"Dzięki tym zmianom użytkownicy TIDAL na całym świecie będą mogli cieszyć się muzyką w jeszcze pełniejszy sposób" - powiedział Lior Tibon, TIDAL COO. TIDAL rozszerza też swoje wsparcie dla artystów z bardziej transparentnymi warunkami płatności, dzięki czemu fani sami zadecydują, którego artystę chcą wesprzeć. Cieszymy się, że możemy współpracować z muzykami na całym świecie, aby rozwijać nasze narzędzia, pomagające im tworzyć na własnych warunkach i dalej się rozwijać.

Świetne wieści dla użytkowników


TIDAL oferuje teraz fanom dwa rodzaje subskrypcji: TIDAL HiFi i TIDAL HiFi Plus. Oba pakiety są dostępne we wszystkich 61 krajach na całym świecie, w których obecny jest TIDAL. Wszyscy subskrybenci mają dostęp do tego samego katalogu zawierającego ponad 80 milionów utworów, filmów i starannie wyselekcjonowanych playlist.
TIDAL HiFi: za 19,99 złotych miesięcznie TIDAL HiFi zapewnia nielimitowany dostęp do dźwięku w jakości HiFi. Dzięki tej subskrypcji użytkownicy mają dostęp do funkcji offline, a także TIDAL Connect i Moja Aktywność, które zapewnia indywidualnie dobrane treści i podsumowania.
TIDAL HiFi Plus: za 39,99 złotych miesięcznie HiFi Plus oferuje wszystko to, co opcja HiFi, a dodatkowo umożliwia bezpośrednie wspieranie swoich ulubionych twórców. HiFi Plus zapewnia także dostęp do takich formatów dźwięku jak Dolby Atmos Music, Sony 360 Audio Recordings i Master Quality Authenticated (MQA), jak również wcześniejszy dostęp do ekskluzywnych ofert oraz funkcji, które będą wprowadzane w przyszłości.

Nowe sposoby wspierania artystów

TIDAL na pierwszym miejscu stawia transparentne działanie oraz prawa artystów. Nowe funkcje serwisu, które mają to umożliwić to:
Płatności trafiające bezpośrednio do twórców: TIDAL uruchomił miesięczne płatności bezpośrednie na rzecz wykonawców. Ten innowacyjny program zapewni artystom dostęp do dodatkowych środków, które trafią do nich wprost od największych fanów będących użytkownikami TIDAL. Każdego miesiąca część opłaty za subskrypcję HiFi Plus będzie kierowana do najczęściej słuchanych artystów, których użytkownicy zobaczą w swoich aktywnościach. Ta płatność jest dodatkiem do tantiem należnych za streaming.
Tantiemy: od 2022 r. TIDAL zacznie stosować innowacyjne podejście do tantiem. W nowym modelu tantiemy przypisane abonentom HiFi Plus nie będą sumowane, lecz wypłacane na podstawie rzeczywistej aktywności poszczególnych użytkowników, w przeciwieństwie do praktykowanej w branży metody przydzielania środków do najpopularniejszych artystów, dzięki czemu fani zyskają możliwość rzeczywistego wsparcia ulubionych twórców i przyczynienia się do ich sukcesu.
TIDAL połączył siły ze Square, Cash App i PayPal, aby zapewnić szybkie wypłaty dla artystów na całym świecie. TIDAL nawiązał również współpracę z wiodącymi dystrybutorami CD Baby, DistroKid, Equity Distribution, Stem, Symphonic, Tunecore i Vydia, aby zapewnić artystom udostępniającym muzykę za pośrednictwem tych platform płynne otrzymywanie płatności poprzez rejestrację na platformie.
Wszyscy artyści muszą wyrazić zgodę na dostęp do bezpośrednich wypłat poprzez opcję bezpośredniej rejestracji po otrzymaniu zaproszenia od TIDAL lub za pośrednictwem jednego z partnerów dystrybucyjnych. TIDAL będzie systematycznie poszerzać dostęp do programu w nadchodzących miesiącach, a informacje będą udostępniane artystom na TIDAL.com/ForArtists.
"TIDAL jest ze mną od samego początku, zapewniając wschodzącym artystom, takim jak ja, środki do realizacji mojej pasji" – powiedział Sam Austins, piosenkarz i autor tekstów. "To świetnie, że nadal rozwijają swoją platformę, aby jeszcze bardziej wspierać artystów i ich fanów dzięki nowym funkcjom, takim jak płatności trafiające do twórców. TIDAL został założony przez artystów, więc ich potrzeby pozostają w centrum ich działań".
Fani muzyki mogą dowiedzieć się więcej o TIDAL i założyć subskrypcję na TIDAL.com.