hi-fi

DALI Phantom K i H-R

news |
niezdefiniowano - DALI Phantom K i H-R

Firma DALI zaprezentowała kolejne modele głośników instalacyjnych wchodzących w skład cenionej rodziny Phantom.

Znalezienie miejsca w domu dla tradycyjnych kolumn skrzyniowych nie zawsze jest możliwe, i tu z pomocą przychodzą głośniki do dyskretnego zamontowania w ścianach lub suficie. Głośniki z serii DALI Phantom zaprojektowano właśnie z tą myślą nie zapominając przy tym o wysokiej jakości dźwięku.

Nowe głośniki instalacyjne Phantom skonstruowano w oparciu o niespełno 40-letnie doświadczenie firmy DALI w projektowaniu głośników, co pozwoliło na jeszcze lepsze jej wykorzystanie i przeniesienie wiedzy do nowych rozwiązań audio w kategorii produktów przeznaczonych do montażu.

Phantom K

Seria K złożona z dwóch modeli: Phantom K-80 i Phantom K-60 bazuje na udanej konstrukcji głośników sufitowych serii Phantom E i oferuje kolejny krok naprzód w zakresie ogólnej wydajności. W obu modelach serii K zastosowano charakterystyczne membrany z włókna drzewnego DALI, co czyni je pierwszymi głośnikami sufitowymi w ofercie opartymi o tę technologię. Dzięki zastosowaniu membran z włókna drzewnego, seria Phantom K doskonale pasuje do wszystkich innych głośników DALI, co czyni ją idealnym wyborem jako głośnik sufitowy w konfiguracji kina domowego. Ulepszony system silników magnetycznych.
DALI Phantom K i H-R

Phantom K-80 z dedykowanym Backbox i Phantom K-60

Ulepszony system przetworników dla głośnika niskotonowego zapewnia również lepszą reprodukcję basów, dzięki czemu głośniki te zdolne są do wypełnienia dźwiękiem nawet największych pomieszczeń dźwiękiem. Zamontowany pod kątem przetwornik i regulowany tweeter umożliwiają słuchaczowi precyzyjne dostrojenie dźwięku, aby idealnie pasował on do pozycji odsłuchowej, niezależnie od tego, czy głośniki używane są w systemie stereofonicznym do odsłuchu muzyki, czy w wielokanałowym podczas oglądania filmów. Pozwala to na znacznie większą elastyczność przy rozmieszczeniu głośników w suficie.

Najważniejsze cechy:

  • Nowa, unikalna konstrukcja maskownicy. Świeża i płytsza maskownica w białym kolorze, która idealnie pasuje do Twojego sufitu. Wymienna z maskownicami serii E.
  • Unikalny Backbox. Nowy, opatentowany backbox pasuje do otworu montażowego głośnika, dzięki czemu instalacja jest niezwykle łatwa.
  • Lepsze basy. Membrany z włókna drzewnego i ulepszony system przetworników dla lepszego przenoszenia niskich tonów.
  • Regulowany dźwięk. Głośnik wysokotonowy można pochylić w celu uzyskania optymalnego dźwięku w pozycji odsłuchowej, a dzięki zintegrowanym opcjom regulacji głośności dźwięk można dostosować do każdego miejsca.

DALI Phantom K i H-R

Phantom H-R

DALI zaprezentował prostokątną wersję głośników naściennych premium audio z serii H w nowych modelach: Phantom H-80 R i Phantom H-60 R.
DALI Phantom H-R to głośniki naścienne zbudowane w oparciu o tradycyjne technologie. W ich centrum znajduje się charakterystyczna membrana głośnika niskotonowego DALI, wykonana z mieszanki włókien drzewnych. Dzięki temu membrany mają lekką, dobrze zachowującą się, ale swobodną strukturę, która pomaga w odtwarzaniu nawet najdrobniejszych szczegółów w muzyce.
DALI Phantom K i H-R

Phantom H-60 R

Potężny układ magnesów o niskiej stracie zapewnia precyzję i synchronizację w zakresie niskich częstotliwości, a wyjątkowo lekka miękka kopułka głośnika wysokotonowego dodaje wspaniałej rozdzielczości w zakresie wysokich częstotliwości. Razem tworzą one bardzo spójną, wysoce szczegółową, czystą i naturalną scenę dźwiękową. Phantom H-R to prawdziwe głośniki o wysokiej wierności i wysokiej wydajności do większości pomieszczeń - wszystko to składa się na prawdziwy dźwięk hi-fi, wszechstronność i elastyczność.

Najważniejsze cechy:

  • Prostokątna konstrukcja. Ten sam niesamowity dźwięk, te same cechy - nowa forma dla łatwiejszej instalacji.
  • Membrany z włokna drzewnego. Niska masa i materiał o niskim rezonansie dla uzyskania naturalnego dźwięku.
  • Przegroda dla niskiego rezonansu. Podobnie jak w serii H, głośniki H-R wyposażono w przegrodę z płyty MDF, która pomaga tłumić niepożądane wibracje i zmniejsza podbarwienia.
  • Szeroka dyspersja. Podobnie jak wszystkie głośniki DALI, seria H-R została zoptymalizowana pod kątem doskonałego odsłuchu poza osią odsłuchu, oferując fantastyczną jakość dźwięku nawet w przypadku siedzenia poza centrum.

Źródło: informacja prasowa Horn Distribution