s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Woo Audio WA7 MK3 Fireflies

news |
niezdefiniowano - Woo Audio WA7 MK3 Fireflies

Woo Audio WA7 MK3 Fireflies to w pełni lampowy wzmacniacz słuchawkowy oparty o triody 12AU7, które zapewniają wyjątkowe, nasycone a zarazem transparentne i dynamiczne brzmienie.

Trzecia już generacja Woo Audio WA7 MK3 Fireflies to produkt dopracowany w każdym calu. Sekcja wzmacniacza słuchawkowego to pieczołowicie zaprojektowany w pełni lampowy układ oparty na lampach 12AU7 lub 5693. Te cenione triody, dostarczają w purystycznym trybie wzmocnienia, czyli single-ended w klasie A, około 1,5W mocy na kanał przy obciążeniu 4 Ohm. Jednocześnie dzięki zastosowaniu wysokiej klasy transformatorów sprzęgających jest w stanie napędzić większość słuchawek dostępnych na rynku, wliczając modele planarne.

Równie istotnym jest tutaj samo brzmienie, które oczywiście ma delikatny posmak lampowego ciepła, ale jest też transparentne, szybkie i odpowiednio rozdzielcze. Łączy w ten sposób najlepsze cechy lamp oraz tranzystorów, nie powielając ich wad.
Woo Audio WA7 MK3 Fireflies

Doskonały DAC na pokładzie

Bardzo dobra sekcja wzmacniacza lampowego wymaga odpowiedniego partnera po stronie cyfrowej. I tutaj ten renomowany producent także stanął na wysokości zadania. Jako układ przetwornika cyfrowo-analogowego zastosowano chip firmy ESS Technology Sabre ES9018K2M, który doskonale, bo na zasadzie synergii brzmieniowej zgrywa się z lampowym stopniem mocy. Ponadto, aby zapewnić mu odpowiednie warunki pracy zastosowano wielostopniowe filtrowanie oraz stabilizację zasilania.
Woo Audio WA7 MK3 Fireflies
Co więcej, w WA7 zastosowano także precyzyjny zegar zapewniający niski poziom jittera oraz nowoczesny układ wejściowy XMOS. Takie rozwiązanie zapewnia także wsparcie dla gęstych formatów takich, jak chociażby PCM 24-bity i 384kHz częstotliwości próbkowania, czy DSD z DSD128 włącznie.
Woo Audio WA7 MK3 Fireflies

Szerokie możliwości przyłączeniowe

Woo Audio WA7 Fireflies to nie tylko wzmacniacz słuchawkowy i konwerter cyfrowo-analogowy, ale może być także podłączony – dzięki zaimplementowaniu dwóch wyjść liniowych – do kolumn aktywnych albo dodatkowego wzmacniacza głośnikowego, lub końcówki mocy. Na tylnej ściance znalazło się nie tylko wejście RCA, którym możemy doprowadzić sygnał do wzmacniacza słuchawkowego (podłączając do niego źródło analogowe), ale także dwa wyjścia pre-out: zbalansowane i niezbalansowane. Sprawia to, że WA7 Fireflies trzeciej generacji to nie tylko świetne urządzenie biurkowe, ale także bez problemów odnajdzie się, jako źródło i przedwzmacniacz w każdym poważnym systemie stacjonarnym. Na przedniej ściance zachowano prostotę i ergonomię – oprócz pokrętła głośności są na niej tylko dwa gniazda słuchawkowe: niezbalansowane 6,3mm duży jack, oraz zbalansowane 4,4mm Pentaconn. Takie rozwiązanie zapewnia optymalną funkcjonalność i elegancki wygląd, który jest tak ceniony przez entuzjastów techniki lampowej. Jednocześnie bardzo niski poziom szumów na wyjściach słuchawkowych gwarantuje doskonałą współpracę nie tylko z większymi słuchawkami nausznymi, ale także i z czułymi modelami dokanałowymi.
Woo Audio WA7 MK3 Fireflies
Woo Audio WA7 Fireflies trzeciej generacji dostępny jest w sieci salonów HiFiPRO i MP3Store w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej. Sugerowana cena detaliczna tego urządzenia wynosi 7.989 złotych.
Źródło: informacja prasowa MIP