hi-fi

Marantz Model 40n

news |
niezdefiniowano - Marantz Model 40n

Nowy wzmacniacz Marantza, Model 40n wyróżnia się muzykalnym ciepłym brzmieniem, wyrafinowanym designem i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Nowy wzmacniacz zintegrowany Marantz Model 40n oferuje wyjątkową jakość dźwięku oraz zapewnia łatwy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowej muzyki, podcastów i nie tylko. Dzięki wyjątkowemu designowi urządzenie przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy cenią sobie wyrafinowaną estetykę i nowoczesne technologie. Wykonano go z najlepszych materiałów, więc będzie się doskonale prezentował w każdym pomieszczeniu.

Wystarczy dodać głośniki

Model 40n zapewnia słuchaczom bogaty i satysfakcjonujący dźwięk, który sprosta oczekiwaniom audiofilów szukających legendarnego brzmienia Marantz. Ta wydajność jest teraz dostępna w jednym urządzeniu, do którego wystarczy podłączyć głośniki. Słuchanie muzyki jest niezwykle łatwe dzięki natychmiastowemu dostępowi do serwisów streamingowych takich jak Spotify Connect, Amazon Music, Tidal, radia internetowego TuneIn i wielu innych. Wzmaciacz zapewnia również dostęp do osobistych bibliotek plików obsługując formaty PCM 192kHz/24-bit oraz DSD do 5,6MHz. Opcje łączności bezprzewodowej obejmują Apple AirPlay 2, Bluetooth i Wi-Fi z technologią HEOS Built-In.
Marantz Model 40n

HDMI, Phono i więcej

Model 40n oferuje pełny zestaw wejść analogowych i cyfrowych, aby obsłużyć dowolne źródło, w tym sekcję Marantz Musical Phono EQ – przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM do odtwarzania płyt winylowych. Nietypowo dla produktów z tej kategorii, nowy wzmacniacz wyposażono w wejście HDMI ARC (Audio Return Channel), umożliwiające odtwarzanie dźwięku z telewizora. Telewizory oferujące dostęp do filmów i serwisów streamingowych brzmią niesamowicie w połączeniu z tym wzmacniaczem. Dedykowane wyjście subwoofera z regulacją zwrotnicy umożliwia użytkownikom optymalizację basu w zależności od charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego. Entuzjaści mogą cieszyć się tymi wszystkimi możliwościami dzięki wyjątkowemu wzmacniaczowi analogowemu Marantz, który zapewnia przestrzenny, dynamiczny dźwięk o niezrównanym poziomie szczegółowości i klarowności.
Marantz Model 40n

Dźwięk w całym domu

Model 40n został zaprojektowany do pracy jako główny hub dla jednego lub kilku pomieszczeń. Dzięki technologii HEOS Built-in, cała rodzina może cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym pomieszczeniu, korzystając z bezprzewodowego dźwięku w całym domu. Odtwórz tę samą piosenkę w każdym pomieszczeniu, aby stworzyć świąteczny nastrój lub wybierz różne utwory dla każdego indywidualnego pokoju, wykorzystując głośniki obsługujące platformę HEOS. Odtwarzanie dźwięku w całym domu działa nie tylko w przypadku muzycznych serwisów streamingowych, ale także z dowolnego komponentu podłączonego do Model 40n, w tym gramofonu.
Marantz Model 40n
Wyposażony w zaawansowaną technologię Wi-Fi, Model 40n oferuje bezprzewodowe przesyłanie dźwięku przez Wi-Fi i Bluetooth, które zapewniają stabilne połączenie nawet w środowiskach miejskich o dużym zagęszczeniu sieci. Aby umożliwić intuicyjną obsługę, Model 40n został wyposażony w pilota oraz współpracuje z asystentami głosowymi Siri, Alexa i Google. Dostępność usług może się różnić w zależności od kraju.

Wysoka moc

Na nowo opracowana sekcja wzmacniacza klasy A/B o mocy 70W na kanał (8Ω) przewyższa wydajność wcześniejszych Modeli o podobnych mocach znamionowych. Większy transformator zasilający, cztery tranzystory wyjściowe na kanał, ciężkie miedziane uzwojenie i bardzo krótkie ścieżki sygnałowe obniżają impedancję wewnętrzną i zapewniają wysoką moc, dzięki czemu Model 40n jest dynamiczny i doskonale sprawdza się nawet z trudnymi do wysterowania głośnikami.
Marantz Model 40n

Zaawansowana technologia

W przypadku Model 40n, Marantz Sound Masters wykorzystali najlepsze komponenty, aby zmaksymalizować wydajność. Zaimplementowano autorskie moduły wzmacniaczy hiperdynamicznych (HDAM), które zapewniają niezwykle muzykalny dźwięk – od precyzyjnych pasaży basowych po gładkie, zrównoważone średnie i wysokie częstotliwości z dowolnego podłączonego głośnika.

Cena i dostępność

Model 40n będzie dostępny w dwóch wykończeniach: Marantz Black i Silver Gold w cenie detalicznej 11.999 złotych u autoryzowanych dealerów Marantz od marca 2022 roku.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution