hi-fi

Pro-Ject Automat A1

news |
niezdefiniowano - Pro-Ject Automat A1

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów austriacka firma Pro-Ject wprowadza do swojej oferty w pełni automatyczny gramofon Automat A1.

Założona w 1991 roku firma Pro-Ject Audio Systems ma zawsze jeden cel: dostarczyć radość ze słuchania muzyki jak najszerszemu gronu odbiorców. Aby to osiągnąć stara się ona dostarczyć urządzenia w przystępnej cenie, które oferują doskonałą jakością dźwięku oraz są łatwe w instalacji i użytkowaniu. I właśnie to ostatnie skłoniło firmę to sworzenia gramofonu automatycznego, który pozwoli zanurzyć się w cudowny świat winyli nieomal każdemu.

Pro-Ject Audio Systems opracował technologię, która pozwala na produkcję gramofonów automatycznych bez degradacji jakości dźwięku poniżej standardów firmy. Model Automat A1 wykonany jest ręcznie w Niemczech w manufakturze z bogatym doświadczeniem w produkcji gramofonów automatycznych. Pozwala to dostarczyć dźwięk i filozofię Pro-Jecta do zupełnie nowej publiczności.

W pełni automatyczny gramofon

Gramofon posiada w pełni automatyczny start/stop, przy czym automatyka jest całkowicie odłączona i oddzielona przez cały czas trwania odtwarzania. W pełni mechaniczna automatyka jest załączana po naciśnięciu przycisku start, a ramię gramofonu jest automatycznie przesuwane do rowka prowadzącego płytę. Podczas odtwarzania, automatyka nie ma żadnego wpływu na jakość odtwarzania, a ponieważ działa ona całkowicie mechanicznie - bez potrzeby stosowania dodatkowej elektroniki - nie ma wpływu na jakość dźwięku.
Pro-Ject Automat A1

Ciężka obudowa z MDF-u

W drewnianej obudowie uniknięto pustych przestrzeni, gdzie tylko było to możliwe, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na precyzyjne umieszczenie wszystkich wewnętrznych elementów A1. W rezultacie, ciężka obudowa redukuje niepożądane rezonanse do minimum i odsprzęga A1 od wpływów zewnętrznych.

Tłumiony aluminiowy talerz

Aluminiowy talerz jest w 100% wykonany w Niemczech. W trzech operacjach jest on najpierw tłoczony, gięty i perforowany. Od wewnątrz dodawany jest pierścień tłumiący, aby zwiększyć wagę i zredukować rezonanse. W kolejnym etapie jest on obracany i precyzyjnie wyważany, aby uzyskać delikatne krawędzie i najniższe odchylenia wow i flutter.

Doskonała szybkość, przedwzmacniacz gramofonowy, kabel

W typowy dla Pro-Jecta sposób, silnik jest sterowany elektronicznie. Łatwe przełączanie pomiędzy 33 i 45 RPM za pomocą jednego przycisku. Wbudowany przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że A1 jest niezwykle wszechstronny i pozwala na podłączenie go bezpośrednio do dowolnego wejścia liniowego lub wykorzystanie własnego przedwzmacniacza gramofonowego. A1 dostarczany jest z naszym kablem gramofonowym Connect it E. Jest to przewód typu semi-balanced, o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem, unikalny w swojej klasie cenowej.
Pro-Ject Automat A1

Nowe nóżki z silikonowym tłumieniem

Nowe nóżki efektywnie oddzielają gramofon od podłoża, wykorzystując wewnętrzną warstwę tłumiącą z silikonu. Jest to cecha niezbędna w każdym dobrym gramofonie, ponieważ działa jako kolejny mechanizm zabezpieczający odtwarzanie płyt winylowych przed wpływem zewnętrznych zakłóceń i rezonansów.

Ultralekkie aluminiowe ramię

A1 wyposażony jest w 8,3-calowe, ultralekkie aluminiowe ramię. Wraz z Ortofonem OM10, który idealnie pasuje do tej konstrukcji, otrzymujemy wyjątkowo szybką reakcję i szczegółowość w zakresie transjentów i mikrodynamiki.
Siła nacisku i antyskating są fabrycznie ustawione, dzięki czemu A1 jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka. To sprawia, że jest on idealny zwłaszcza dla początkujących użytkowników.
Pro-Ject Automat A1

Wzmocniony włóknem węglowym antymagnetyczny headshell

Headshell jest całkowicie nową konstrukcją specjalnie zaprojektowaną dla A1. Wykonano go z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, co czyni go superstabilnym i sztywnym, przy zachowaniu najniższej wagi, aby idealnie współpracował z ultralekkim ramieniem. Kompozyt polimerowo-węglowy zapewnia znakomite tłumienie wewnętrznych rezonansów.
A1 wraz z wkładką będzie dostępny w cenie detalicznej 1.799 złotych w lutym 2022 roku, w sieciach handlowych, m.in. Salony Denon i Audio Forum.
Źródło: informacja prasowa Horn Distribution