hi-fi

Chord Mojo 2 w Q21

news |
niezdefiniowano - Chord Mojo 2 w Q21

Salon Q21 zaprasza na polską premierę Chord Mojo 2 pierwszego na świecie przenośnego przetwornika cyfrowo-analogowego z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, który posiada bezstratny procesor DSP.

Niemalże siedem lat po tym, jak marka Chord wykreowała niszę przenośnego sprzętu klasy hi-end wprowadzając Mojo, wieloletni konsultant firmy w zakresie cyfrowego Audio, Rob Watts, stworzył nowe urządzenie. I to w dodatku takie, które kryje w sobie pierwszą na świecie, przełomową technologię.
Rewolucyjny procesor DSP o ultra wysokiej rozdzielczości jest całkowicie transparentny, umożliwiając jednocześnie regulację barwy w całym zakresie częstotliwości bez utraty jakości. Ta nowa technologia daje Mojo 2 niezrównaną kompatybilność z szerokim wachlarzem słuchawek oraz elastyczność w zakresie komponentów źródłowych i rodzajów cyfrowych plików audio.

Dodatkową funkcją jest wprowadzenie systemu menu. Nawigacja odbywa się tutaj poprzez sferę kontrolującą, a samo zaś menu wprowadza funkcję wyciszenia, cztero-pozycyjną funkcję "Crossfeed", podróżną blokadę przycisków oraz oczywiście w pełni bezstratną kontrolę barwy.

Nowe wejście danych USB-C

Ilość wejść cyfrowych zwiększyła się do czterech, dzięki nowo dodanemu wejściu USB-C. Wejście to współistnieje z wejściem optycznym, koaksjalnym i wejściem Micro-USB. Warto zwrócić uwagę, iż wejście koaksjalne posiada podwójne wejście danych dla urządzenia M Scaler. Jednocześnie nowe Mojo 2 posiada dwa wyjścia słuchawkowe 3,5mm mini-jack.
Chord Mojo 2 w Q21

Lepsza bateria i ładowanie

Mojo 2 posiada dużo lepsze zarządzanie stanem baterii. Uzyskano to poprzez nowy system ładowania i kontroli, który oparty jest na układzie FPGA. Ta technologia daje dużo krótsze czasy ładowania, a jednocześnie minimalizuje aż o 75% straty w trakcie tego procesu, co pozwala na większą skuteczność i niższe temperatury samego ładowania. Powiększono także o 9% pojemność baterii, co przekłada się na dłuższy czas działania, który teraz przekracza 8 godzin.
Ulepszono inteligentny tryb biurkowy. Odizolowana bateria oraz przeprojektowany zasilacz lepiej wspierają tryb pracy z sieci bez utraty jakości dźwięku.

Ulepszona przejrzystość soniczna

Mojo 2 jest teraz sprzężony stałoprądowo dzięki zastosowaniu cyfrowego układu DC-servo. Posiada też ulepszony autorski filtr cyfrowy WTA, który teraz ma aż 40,960 obwiedni i korzysta z 40 rdzeni DSP. Dodatkowo poprawiono kształtowanie szumów oferując wyczuwalnie lepszą głębię i ilość detali.
A ulepszenia we właściwym przetworniku Pulse Array DAC przekładają się na niższe zniekształcenia i mniejsze szumy poza właściwym pasmem audio.
Chord Mojo 2 w Q21

Funkcje cyfrowego procesora DSP UHD

Ten unikalny procesor, który jest teraz integralną częścią Mojo 2 otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Umożliwia on dokładne dostrojenie barwy w 18 krokach w każdym z czterech zakresów częstotliwości: niższy bas, średni bas, niższe wysokie tony, najwyższe tony.
Zasięg regulacji głośności także został poprawiony od +18 dB do -108 dB, i obecnie posiada dwa oddzielne tryby wzmocnienia: niską i wysoką głośność.
Zintegrowano czteropozyjny efekt "Crossfeed", który umożliwia uzyskanie efektów przestrzennych na słuchawkach, które doskonale naśladują stereofonię znaną z kolumn głośnikowych.

Imponująca jakość wykonania

Mojo 2 został zaprojektowany i ręcznie wykonany w Wielkiej Brytanii. Posiada niezwykle solidnie i precyzyjnie wykonaną obudowę z aluminium anodyzowanego na czarno. Obudowa posiada cztery okrągłe gałki sterujące, które zostały wykonane z wysokiej jakości polikarbonatu.
Chord Mojo 2 w Q21

Bezprzewodowa łączność z Poly2

Mojo 2 jest w pełni kompatybilne ze streamerem i serwerem plików Poly, umożliwiając streaming audio wysokiej rozdzielczości oraz dostęp do aż 2TB plików, które można umieścić na karcie microSD.
Pierwsza dostawa Chord Mojo zaplanowana jest na początek lutego 2022 roku. Pełna specyfikacja techniczna oraz oferta handlowa dostępne są pod linkiem: https://www.q21.pl/chord-mojo-2.html
Źródło: informacja prasowa Q21