s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

hi-fi

Audiomica AML-ACP-RCA20 Rh

news |
niezdefiniowano - Audiomica AML-ACP-RCA20 Rh

Polski producent przewodów audio zaprezentował swoje nowe autorskie wtyki RCA sygnowane oznaczeniem AML-ACP-RCA20 Rh.

Nowe wtyki, które użyto w przewodach 'Europa' z serii Ultra Reference powstały z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Posiadają solidną konstrukcję i wyróżniają się dwoma zewnętrznymi elementami obudowy, które wykonano z antystatycznego materiału marki Acoustics Points POM-C AP50TM.

Wysokiej jakości, precyzyjnie odlany korpus z niemagnetycznego mosiądzu, osadzono w solidnej dwuczęściowej obudowie z tworzywa antystatycznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Jego konstrukcję oparto na materiale POM-C AP50TM posiadającym właściwości antyelektrostatyczne, które niwelują mikro ładunki powierzchniowe. Oprawa końcówki wtyku to projekt o specjalnej zakręcanej budowie, dzięki której poprawnie połączony wtyk nie przemieszcza się i nie wysuwa, gwarantując idealny przesył sygnału. Druga część obudowy mocowana jest śrubką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla.
Audiomica AML-ACP-RCA20 Rh
Powierzchnia przewodząca złączy została poddana podwójnemu rodowaniu w procesie DCPTM, którego zadaniem jest uzyskanie grubszej powłoki rodu na powlekanej strukturze. Rozwiązanie to chroni przed utlenianiem. Pin posiada nacięcie, co zapewnia idealny styk z wnętrzem gniazda urządzenia. Jako dielektryk zastosowano teflon. Wtyk pomieści kabel o maksymalnej średnicy 9,2mm, ma długość 60mm, natomiast średnica zewnętrzna wynosi 14mm. Jego konstrukcja sprawia, że połączenie wtyku z kablem jest trwała i solidna, natomiast zastosowane technologie niwelują ewentualne straty sygnału w porównaniu ze standardowymi wtykami RCA.
Audiomica AML-ACP-RCA20 Rh
Warto dodać, że obecnie wtyk zastosowano w przewodzie 'Europa', który otrzymał nagrodę "Product of the Year 2017" w kategorii Interconnect. Wersja kabla z oznaczeniem M3 została wyróżniona przez prestiżowy magazyn HiFi Review z Hong Kongu. W przyszłości firma planuje sprzedaż samych wtyków z myślą o samodzielnej konfekcji kabli audio.
Audiomica AML-ACP-RCA20 Rh
Starannie zaprojektowane i wykonane nowe złącze wyróżnia pewne, trwałe mocowanie oraz najwyższa jakość użytych materiałów, które gwarantują niezawodną pracę na długie lata. Półmatowa obudowa o wyjątkowym designem prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Wtyki stanowią niezawodne rozwiązanie dla wysokiej klasy zestawów audio.
Źródło: informacja prasowa Audiomica