hi-fi

Lumin P1 w ofercie Q21

news |
niezdefiniowano - Lumin P1 w ofercie Q21

Salon Q21 zaprasza na prezentacje urządzenia Lumin P1, który stanowi połączenie odtwarzacza sieciowego, konwertera cyfrowo-analogowego i przedwzmacniacza.

Najnowszy odtwarzacz sieciowy Lumin P1 ma bogaty zestaw złączy. Dla sygnałów analogowych mamy do dyspozycji wejścia XLR oraz RCA. Dla sygnałów cyfrowych są wejścia: AES/EBU, coaxialne, optyczne, USB oraz 3 wejścia HDMI. Do portu USB można podłączyć nośniki z plikami do odtwarzania. Pod względem funkcjonalnym to najbardziej elastyczny z dotychczasowych odtwarzaczy Lumina. Wyjścia analogowe są dwa: zbalansowane XLR oraz niezbalansowane RCA. Tor analogowy stworzono w oparciu o model Lumin X1. Ma topologię dual mono a ich wyjścia są buforowane przez transformatory LUNDAHL LL7401. Na wyjścia analogowe można przekierować sygnał z dowolnego wejścia analogowego lub cyfrowego.

Połączenie z siecią lokalną realizowane jest na dwa sposoby. Jeden to przez wejście optyczne SFP 1000Base-T Gigabit Ethernet, co skutecznie izoluje urządzenie od zakłóceń obecnych w sieci. Oprócz tego jest również wejście RJ45 1000Base-T Gigabit Ethernet. Oba połączenia sieciowe mogą być wykorzystywane równolegle.
Lumin P1 w ofercie Q21
P1 może pobierać sygnał z dowolnego serwera UPnP, UPnP AV lub zgodnego z OpenHome umieszczonego w tej samej sieci lokalnej i obsługuje Roon Ready, Spotify Connect, TIDAL Connect, Qobuz, FLAC Lossless Radio, TuneIn Radio, Apple AirPlay, odtwarzanie Gapless (bez przerw), playlisty na urządzeniu i multi-room (Songcast).
Lumin P1 w ofercie Q21
Sygnał cyfrowy z P1 można skierować do innego urządzenia. Na wyposażeniu jest wyjście koncentryczne BNC i wyjście HDMI z obsługą ARC. Można też wykorzystać jako wyjście port USB. HDMI obsługuje przekazanie (Passthrough) sygnału 4K. Wejścia HDMI pozwalają wykorzystać P1 jako centrum dwukanałowego systemu AV bez konieczności stosowania amplitunera czy procesora. Sygnał audio jest odtwarzany przez główne kolumny sytemu stereo.
Lumin P1 w ofercie Q21
Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano dwa układy ES9028PRO. Lumin P1 ma konfigurację dual mono. Do taktowania zastosowano oscylatory Dual Femto. Producent w swoich materiałach wspomina też o unikalnym systemie dystrybucji sygnału zegara wykorzystującym FPGA. Cyfrowa regulacja głośności o 32-bitowej precyzji jest oparta o technologię LEEDH Processing. Użytkownicy mogą skorzystać z upsamplingu do DSD128 lub PCM 384kHz dla wszystkich plików na wejściach cyfrowych.
Lumin P1 w ofercie Q21
Zasilacz ma dwa transformatory toroidalne. Sekcje układów analogowych i cyfrowych są odseparowane. Zastosowano niskoszumne liniowe stabilizatory.
W zestawie jest też pilot zdalnego sterowania. Pozwala on na sterowanie odtwarzaniem, zmianę wejść i głośności (także dla Roon). Odbiornik podczerwieni w P1 jest też kompatybilny pilotami uniwersalnymi, telefonami i systemami automatyki.
Lumin P1 w ofercie Q21
Salon Q21 serdecznie zaprasza na prezentacje odtwarzacza Lumin P1. Jego cena detaliczna wynosi 45.900 złotych. Więcej szczegółów znajdziecie pod linkiem: https://www.q21.pl/lumin-p1.html
Źródło: informacja prasowa Q21